Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost?

Jak odebrać paczkę z paczkomatu? To naprawdę proste! Nawet jeśli nie podążasz za technicznymi nowinkami i zawsze przesyłkę dostarcza Ci tani kurier, możesz pokusić się o skorzystanie z paczkomatów InPost. Odbiór paczki w paczkomacie to zaledwie kilka kroków wykonanych na ekranie urządzenia lub Twojego smartfonu! Na adres e-mail i numer telefonu odbiorcy przesyłki zostaje wysłany specjalny, unikatowy kod odbioru przesyłki. Otrzymany kod należy wprowadzić w paczkomacie, do którego została nadana przesyłka. Potwierdzenie odbioru zostanie przesłane na adres mailowy odbiorcy. Raz, dwa i gotowe! Co jeszcze warto wiedzieć o obsłudze paczkomatu? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost bezdotykowo?

Jak już zdążyliśmy we wstępie napomknąć, odbiór paczki w paczkomacie InPost może nastąpić także za pomocą telefonu. Wtedy działamy bezdotykowo! Jest to naprawdę bezpieczne i higieniczne rozwiązanie, co można bardzo docenić w obecnym czasie. Jak przebiega ten proces? Przede wszystkim, żeby móc odebrać paczkę bezdotykowo, musimy będąc przy paczkomacie, włączyć swoją lokalizację na telefonie. Kiedy zostaniemy “namierzeni”, paczkomat dostanie sygnał od nas, że jesteśmy w pobliżu. Włączamy aplikację InPost i przechodzimy do zakładki szczegóły przesyłki. Tam znajdują się powiadomienia dotyczące naszych paczek. Wybierz opcję “otwórz skrytkę zdalnie”. Skrzynka, w której umieszczona jest Twoja paczka automatycznie się otworzy! Możemy śmiało wyciągnąć przesyłkę i zamknąć skrytkę. Banalnie!

Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost za pobraniem?

Czy można zapłacić za paczkę dopiero przy paczkomacie? Kwestia opłaty paczki w paczkomacie na pewno jest czymś, nad czym się zastanawiamy. W końcu nie zawsze dokonujemy płatności on-line i potrzebujemy wtedy zapłacić za przesyłkę za pobraniem. Na szczęście paczkomaty InPost dają taką możliwość, chociaż nie pod każdą postacią. Nie uda nam się w nim zapłacić gotówką. Aczkolwiek kartą lub blikiem bez problemu ogarniemy kwestię zapłaty za przesyłkę. Można więc na spokojnie wyjść do paczkomatu z samym telefonem w ręce i w kilka chwil odebrać oraz opłacić dostarczoną paczkę. Wygodnie i bezpiecznie zarazem!

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztować Twoja przesyłka? Sprawdź cennik przesyłek od AlleKurier.pl i wysyłaj paczki bezpiecznie oraz tanio! Kiedy chcesz i gdzie chcesz!

Jak długo paczka czeka na odbiór w paczkomacie InPost?

Zamawiając paczkę do odbioru w paczkomacie, trzeba mieć świadomość tego, że mamy ograniczony czas na wyciągnięcie jej ze skrytki. Niestety nie ma możliwości, by tkwiła tam tak długo, jak będzie to potrzebne. Warto mieć to na uwadze, jeśli chcemy, aby przesyłka znalazła się w naszych rękach. To ile czeka paczka w paczkomacie? Standardowo, każda przesyłka w paczkomacie znajduje się w nim przez 48 godzin. O tym, że paczka jest już w wybranym przez Ciebie paczkomacie dowiesz się z powiadomienia smsem oraz mailem. Na pewno nie przegapisz wtedy czasu na odbiór i wyciągniesz paczkę w dobrym terminie!

Paczkomat - co po 48 h dzieje się z nieodebraną paczką?

“Co jeśli nie odbiorę paczki z paczkomatu na czas?” Na pewno przeszło Ci to przez myśl. Co wtedy zrobić? Co się stanie nieodebraną paczką z paczkomatu? Czasami bywa tak, że mimo otrzymania powiadomień, zapomnimy o odebraniu przesyłki lub po prostu nie damy rady po nią skoczyć do tych 48 godzin. Po upłynięciu tego terminu przesyłka zostanie przekierowana do lokalnego oddziału InPost. Czas oczekiwania przesyłki w lokalnym oddziale InPost wynosi 3 dni robocze. Z uwagi na COVID-19, zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa i niestety nie ma obecnie możliwości odbioru przesyłki w oddziale InPost. Nieodebrana przesyłka, po drugiej próbie doręczenia, zostaje odesłana do nadawcy.

odbiór paczki z Paczkomatu

Jak przekierować paczkę do innego paczkomatu?

Czasami bywa tak, że zamówimy kuriera, ale nie damy rady być w domu, kiedy ma się on zjawić z naszą przesyłką. Co wtedy można zrobić? InPost oferuje darmowe przekierowanie paczki do paczkomatu! Jak przekierować paczkę do innego paczkomatu? Sprawdź wiadomość SMS lub maila, w którym znajdują się informacje dotyczące Twojej przesyłki. Wybierz link: “przekieruj paczkę” i podaj dane dla nowego adresu odbioru paczki. Jeśli chcesz przekierować paczkę na inny adres mieszkania, pamiętaj, że musi się ono znajdować na tej samej ulicy co to pierwotne. W przypadku przekierowania do paczkomatu, powinien to być paczkomat znajdujący się w najbliższej okolicy podanego wcześniej adresu.

Swoją przesyłkę możesz także przekierować w przypadku, gdy wybrany paczkomat jest przepełniony, a nie chcesz wydłużać czasu oczekiwania na paczkę. Wystarczy wtedy wybrać inny, bliski paczkomat i paczka trafi właśnie do niego. Bardzo pomocne rozwiązanie!

Odbiór paczki w paczkomacie - czy wiesz już wszystko?

Zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z czegoś po raz pierwszy może być nieco skomplikowane. Często też pojawiają się różne pytania dotyczące danego tematu, na które chcemy poznać odpowiedź i ułatwić sobie działanie. W przypadku odbioru paczki w paczkomacie, mamy nadzieję, że te składowe, o których tutaj wspomnieliśmy, pozwolą Ci wykreować jasny oraz czytelny obraz tego, jak z tym paczkomatem się "obchodzić" sprawnie i szybko. Jeśli natomiast interesuje Cię także temat wysyłki paczek np. paczek zagranicznych, to zachęcamy do zaglądnięcia w pozostałe wpisy! Przesyłki do Anglii i paczki do Niemiec nadasz wtedy bez żadnego problemu! Jednakże, w razie jakichkolwiek pytań odsyłamy do naszego działu obsługi Klienta!

jak przekierować paczkę

Ile paczka czeka w paczkomacie? Nie zapomnij o tym!

Kurierzy pracują od poniedziałku do piątku, zazwyczaj do godziny 17:00. Warto mieć to na uwadze i śledzić swoją przesyłkę poprzez aplikację mobilną InPost lub na stronie do tego poświęconej. Dzięki temu zaplanujesz odbiór swojej przesyłki. W okresie świątecznym ilość paczek jest większa. W takim przypadku czas pracy kurierów może ulec wydłużeniu, aby zapewnić terminową dostawę.

Kiedy Twoja przesyłka zostanie dostarczona przez kuriera dostaniesz powiadomienie SMS i e-mail. Na odbiór paczki masz 48h.

Może okazać się tak, że wybrany paczkomat będzie przepełniony - wtedy, Twoja paczka trafi do paczkomatu tymczasowego i będziesz mógł ją odebrać przez 24h. Jest to najbliższy paczkomat od wybranego wcześniej. Jeśli nie odbierzesz przesyłki w paczkomacie tymczasowym, zostanie ona znowu przekierowanego do pierwotnego miejsca odbioru. Będziesz mógł ją odebrać przez kolejne 48h.

Zastanawiasz się ile paczka czeka w paczkomacie na odbiór? Pamiętaj, że łącznie masz 5 dni na jej odbiór. Po tym czasie paczka zostanie przekierowana do Oddziału.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto