Jak zapłacić kartą płatniczą w paczkomacie? | AlleKurier.pl

Jak zapłacić kartą płatniczą w paczkomacie?

min czytania

Paczkomaty są najchętniej wybieraną formułą odbioru paczki. Coraz częściej decydujemy się też na paczkomaty podczas nadawania przesyłek. Wszystko dlatego, że oferują one dużą swobodę nadawcy i odbiorcy, ceny paczkomatowych przesyłek kurierskich są atrakcyjne, a same paczkomaty dostępne niemal wszędzie, czasem tuż za rogiem domu. Z powodu tej ogromnej popularności paczkomatów, pojawiają się nowe warianty usług kurierskich, a same skrytki stają się coraz bardziej funkcjonalne.

W sieci InPost funkcjonują też bowiem od pewnego czasu paczkomaty z terminalem płatności. To specjalne paczkomaty, które mają płatność kartą, a więc pozwalają opłacić w wygodny i bezpieczny sposób usługę lub uregulować płatność za zamówiony towar. Z naszego tekstu dowiesz się, jak zapłacić kartą płatniczą w paczkomacie i jak nadać paczkę, za którą odbiorca zapłaci w paczkomacie.

Jak można zapłacić w paczkomacie?

Paczkomat z terminalem płatności pozwala odbierać i nadawać przesyłki, ale prócz tego umożliwi Ci on odbiór szczególnej paczki, tj. przesyłki za pobraniem. Kiedy paczka adresowana do Ciebie trafi do paczkomatu, by ją odebrać, będziesz musiał wpisać kod odbioru oraz uregulować rachunek za towar, który zamówiłeś. Dla wielu osób to formuła wygodniejsza niż spotkanie z kurierem, dlatego sieć paczkomatów z terminalem stale się rozrasta.

W paczkomacie tego typu możesz też nadać paczkę kurierską i zapłacić za jej wysłanie po umieszczeniu przesyłki w skrytce. To także może być ciekawa alternatywa w niektórych okolicznościach.

jak zapłacić w paczkomacie

Jak zapłacić kartą w paczkomacie, gdy odbierasz paczkę pobraniową?

Po zamówieniu paczki z towarem za pobraniem otrzymasz indywidualny i unikalny kod odbioru przypisany do Twojego numeru telefonu. Stanie się to w chwili, gdy przesyłka za pobraniem dotrze do wybranej przez Ciebie skrytki paczkomatowej. Kiedy już dotrzesz do wyznaczonego paczkomatu, wpisz swój numer telefonu oraz wspomniany kod, a paczkomat poprosi Cię wówczas o skorzystanie z terminala płatności, w który wyposażony jest jego panel obsługi. Postępuj zgodnie z komunikatami na jego wyświetlaczu i gotowe! Po opłaceniu paczki kartą płatniczą odpowiednia skrytka otworzy się i możesz zabrać z niej swoją przesyłkę z zakupionymi artykułami.

Przesyłki pobraniowe możesz nadać w wielu firmach kurierskich, ale jeśli Tobie albo odbiorcy zależy na tym, by paczka trafiła do paczkomatu, a nie klasycznej dostawy kurierskiej, a do tego chcesz wysłać paczkę szybko, bez wychodzenia z domu i w atrakcyjnej cenie, skorzystaj z serwisu AlleKurier.pl. AlleKurier to usług kurierskich, w którego zapleczu można znaleźć wszystkie liczące się firmy przewozowe, ale przy okazji za nadanie paczki można zapłacić mniej.

AlleKurier oferuje tanie przesyłki kurierskie, zarówno krajowe, jak i przesyłki międzynarodowe, a nadanie paczki za pobraniem nie zajmuje na stronie brokera więcej niż kilka chwil. Po Twoją paczkę może też zgłosić się kurier pod wskazanym przy zamówieniu adresem, np. do pracy lub do domu.

jak zapłacić kartą płatniczą w paczkomacie

Jak sprawdzić, które paczkomaty mają płatność kartą?

Jeśli nadajesz paczkę za pobraniem lub masz zamiar taką odebrać w paczkomacie, musisz jednak upewnić się, że paczkomat, który wybierasz, ma terminal płatniczy. Nie wszystkie bowiem skrytki oferują płatność kartą. Jeśli zdarzy się tak, że najbliższa skrytka nie ma na wyposażeniu terminala, nie będzie można z niej odebrać przesyłki za pobraniem.

Nie da się również opłacić paczki w innym paczkomacie niż ten, w którym paczka czeka na odbiór. Pamiętaj więc, by wcześniej zweryfikować, które paczkomaty w Twojej okolicy lub okolicy odbiorcy mają płatność kartą.

Jak sprawdzić, które paczkomaty mają terminal do płatności kartą? Na dedykowanej stronie InPost: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat możesz wyfiltrować wszystkie punkty przewoźnika z płatnością kartą, również sprawdzić, które paczkomaty mają terminal płatności oraz dokładnie zlokalizować ich położenie, a także zdobyć numer interesującej Cię skrytki. Ten przyda się nadawcy do wysłania paczki pobraniowej do paczkomatu, który Ci najbardziej odpowiada.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami