Jak zapłacić za przesyłkę pobraniową w paczkomacie?

Paczkomaty są najchętniej wybieraną formą odbioru paczki. Coraz częściej decydujemy się też na nie podczas nadawania przesyłek. Wszystko dlatego, że oferują one dużą swobodę dla nadawcy i odbiorcy. Dodatkowo ceny paczkomatowych przesyłek kurierskich są atrakcyjne, a same paczkomaty dostępne niemal wszędzie, czasem tuż za rogiem domu. Z powodu tej ogromnej popularności pojawiają się nowe warianty usług kurierskich, a same skrytki stają się coraz bardziej funkcjonalne.

W sieci InPost możemy opłacić w wygodny i bezpieczny sposób usługę lub uregulować płatność za zamówiony towar. Z naszego tekstu dowiesz się, jak nadać paczkę w paczkomacie i jak zapłacić za przesyłkę pobraniową.

Jak można zapłacić w paczkomacie?

Paczkomat pozwala odbierać i nadawać przesyłki, ale oprócz tego umożliwi też odbiór szczególnej paczki, tj. przesyłki za pobraniem. Kiedy paczka adresowana do Ciebie trafi do paczkomatu, by ją odebrać, będziesz musiał wpisać kod odbioru oraz uregulować rachunek za towar, który zamówiłeś. Dla wielu osób to formuła wygodniejsza niż spotkanie z kurierem, dlatego sieć paczkomatów stale się rozrasta.

W paczkomacie tego typu możesz też nadać paczkę kurierską i zapłacić za jej wysłanie po umieszczeniu przesyłki w skrytce. To także może być ciekawa alternatywa w niektórych okolicznościach.

Jak zapłacić w paczkomacie, gdy odbierasz paczkę pobraniową?

Po zamówieniu paczki z towarem za pobraniem otrzymasz indywidualny i unikalny kod odbioru przypisany do Twojego numeru telefonu. Stanie się to w chwili, gdy przesyłka za pobraniem dotrze do wybranej przez Ciebie skrytki paczkomatowej. Teraz masz do wyboru trzy opcje, z których możesz skorzystać. Każda jest szybka i wygodna, jednak wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji!

Odbiór przesyłki pobraniowej w paczkomacie - płatność BLIK

Pierwsza metoda pozwala na opłacenie przesyłki pobraniowej bezpośrednio w paczkomacie. Wpisz w panelu paczkomatu swój numer telefonu oraz wspomniany kod. Możesz też zeskanować kod QR, co jeszcze bardziej przyspieszy cały proces. Następnie paczkomat przekieruje Cię do panelu płatności, gdzie należy wybrać opcję BLIK. Teraz wystarczy wpisać wygenerowany w aplikacji mobilnej banku kod składający się z 6 cyfr. Po zatwierdzeniu płatności odpowiednia skrytka otworzy się i możesz zabrać z niej swoją przesyłkę z zakupionymi artykułami.

Przesyłki pobraniowe możesz nadać w wielu firmach kurierskich, ale jeśli Tobie albo odbiorcy zależy na tym, aby paczka trafiła do paczkomatu, a nie klasycznej dostawy kurierskiej, a do tego chcesz wysłać paczkę szybko, bez wychodzenia z domu i w atrakcyjnej cenie, skorzystaj z serwisu AlleKurier.pl. AlleKurier to baza usług kurierskich, w której można znaleźć wszystkie liczące się firmy przewozowe, ale przy okazji za nadanie paczki można zapłacić mniej.

AlleKurier oferuje tanie przesyłki kurierskie, zarówno krajowe, jak i przesyłki międzynarodowe, a nadanie paczki za pobraniem nie zajmuje na stronie brokera więcej niż kilka chwil. Po Twoją paczkę może też zgłosić się kurier pod wskazany przy zamówieniu adres, np. do pracy lub do domu.

jak zapłacić za przesyłkę za pobraniem w paczkomacie

Opłacenie przesyłki pobraniowej przelewem - PayByLink

Druga opcja płatności za paczkomatową przesyłkę pobraniową to przelew. Jest to jeszcze łatwiejszy sposób. Wystarczy skorzystać z PayByLink. Jak to zrobić? O dostarczeniu przesyłki pobraniowej do paczkomatu odbiorca jest informowany poprzez m.in. wiadomość email. W tej właśnie wiadomości można znaleźć link do szybkiej płatności online. Przekierowuje on na stronę posiadanego banku, gdzie znajdziemy automatycznie uzupełniony formularz z wymaganymi danymi. Wystarczy go zatwierdzić i opłacić, a po zaksięgowaniu wpłaty otrzymuje się kod odbioru przesyłki z paczkomatu!

Pamiętaj! Zaksięgowanie przelewu może chwilę potrwać, dlatego nie udawaj się od razu do paczkomatu. Poczekaj aż otrzymasz kod odbioru po zaksięgowaniu wpłaty. 

Płatność poprzez aplikację InPost - odbiór przesyłki pobraniowej

InPost znany jest ze swojego dynamicznego rozwoju i dawania klientom coraz to wygodniejszych rozwiązań. Dlatego też w swojej aplikacji wprowadził możliwość płatności za przesyłki pobraniowe. Są tam wszystkie wymienione wyżej opcje, a także mobilne rozwiązania, czyli Apple Pay, Google Pay oraz karta płatnicza. 

To już wszystkie metody płatności, z których można skorzystać przy przesyłce pobraniowej. Jak widać - jest to naprawdę proste! W połączeniu z wygodnym zamówieniem taniego kuriera na Allekurier możemy bez obaw wysyłać każdy rodzaj paczki.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto