• AlleKurier
  • Blog
  • Multiskrytka InPost - w jaki sposób z niej skorzystać?

Multiskrytka InPost - w jaki sposób z niej skorzystać?

Multiskrytka to najnowsze rozwiązanie jakie z rozpędem zostało wprowadzone przez firmę kurierską InPost do swoich usług. Opcja multiskrytki od maja 2020 roku obejmuje już wszystkie paczkomaty znajdujące się na terenie Polski, co jest znacznym ułatwieniem dla wielu osób wybierających właśnie ten rodzaj przesyłek kurierskich. A na czym konkretnie polega inpostowa multiskrytka? W jaki sposób i kiedy można z niej skorzystać? Czy multiskrytka jest darmowa? Przekonaj się o tym w naszym najnowszym artykule, a wszystko stanie się jasne!

Multiskrytka InPost - na czym polega nowa usługa?

Multiskrytka Inpost, jak nazwa sama już nieco sugeruje, polega na tym, że do jednej skrytki w paczkomacie trafia kilka paczek. Są to oczywiście jedynie te przesyłki, które sami zamówiliśmy (kurier nie dorzuci do naszej skrytki paczek innych osób, więc o to nie musimy się martwić). Dzięki temu, możemy w oka mgnieniu odebrać wszystko co do nas przyszło z jednego miejsca bez poszukiwań kolejnych okienek paczkomatu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością docenią osoby regularnie korzystające z nadania oraz odbioru przesyłek w paczkomatach InPost. Dostajemy smsem jeden kod (znajdziemy go także w aplikacji), a odbieramy każdą przesyłkę - czy mogłoby być lepiej? Możesz to zrobić zarówno w sposób tradycyjny czyli poprzez panel w paczkomacie lub za pomocą aplikacji mobilnej. Wtedy dodatkowo mamy jeszcze poczucie bezpieczeństwa związane z higienicznym i bezdotykowym odbiorem swoich przesyłek. Warto wspomnieć, że multiskrytka dostępna jest jedynie dla odbiorców przesyłek z paczkomatów. Nadawcy paczek nie mogą z niej niestety skorzystać.

inpost multiskrytka

InPost multiskrytka - kiedy można z niej skorzystać?

Multiskrytka InPost to opcja dostępna tylko wtedy, jeśli spełnimy pewne warunki. Kiedy można z niej skorzystać? Przede wszystkim multiskrytka stanie dla nas otworem w momencie, gdy jednocześnie (w tym samym dniu) zostaną doręczone wszystkie przesyłki, których jesteśmy odbiorcami. Nie muszą to być paczki od tego samego dostawcy (nie zawsze zamawiamy produkty z jednego sklepu online), ale czas ich dostarczenia musi być identyczny. Jeśli kurier, który wkłada przesyłki do paczkomatowych skrytek, będzie miał nasze paczki w swojej furgonetce, włoży je do jednej skrzynki. W innym przypadku, znajdziesz je tradycyjnie, w odrębnych skrytkach. Drugim warunkiem, jaki musi być spełniony, jest odpowiedni rozmiar paczek. Zbyt dużych przesyłek niestety nie uda się ich włożyć do tego samego okienka paczkomatu. Gdyby natomiast sytuacja wyglądała tak, że do odbioru mamy 3 przesyłki i dwie z nich są w normalnej wielkości, a trzecia jest większym gabarytem, to tylko ona zostanie umieszczona w innej skrytce. Nie ma rozwiązań w stu procentach idealnych, ale multiskrytka to i tak bardzo ciekawy i innowacyjny pomysł, z którego warto korzystać, jeśli mamy ku temu taką okazję.

multiskrytka inpost

Dlaczego warto skorzystać z usługi InPost Multiskrytka?

Multiskrytka jest świetnym rozwiązaniem z kilku względów. Jednym z nich jest na pewno fakt, że wszystkie przesyłki mamy pod ręką i możemy je odebrać w tym samym momencie, używając 1 kodu. Sprawnie i szybko! Tę opcję "na bank" bardzo docenimy w czasie wzmożonych wysyłek, czyli chociażby przed świętami Bożego Narodzenia. Na pewno niejednokrotnie wtedy podczas korzystania z paczkomatów dostaliśmy powiadomienie o przeciążeniu i umieszczeniu naszej paczki w innym miejscu. Takie sytuacje nie należą do najprzyjemniejszych, ponieważ sama idea paczkomatów polega na tym, że odbiera się przesyłki właśnie z wybranego punktu, który mamy najbliżej. Multiskrytka InPost pozwoli nam uniknąć szukania przesyłek po pozostałych paczkomatach! Dzięki temu, że paczki dla jednego adresata będą mogły być w tej samej skrzynce, więcej skrytek stanie się wolnych, a tam samym paczkomat nie ulegnie przeciążeniu i nie zapełni się aż tak prędko. Paczki odbierzemy w terminie i bez żadnych problemów!

InPost Multiskrytka to usługa, za którą nie musimy umieszczać żadnych dodatkowych opłat. Jest ona dostępna jako nowa funkcjonalność firmy kurierskiej InPost i korzystać z niej mogą wszyscy użytkownicy zamawiający swoje paczki do paczkomatu.

odbiór paczek z multiskrytki

Skąd wiadomo, że przesyłki są umieszczone w InPost Multiskrytce?

Wszystkie informacje dotyczące Twoich przesyłek znajdziesz w aplikacji mobilnej InPost zainstalowanej na swoim smartfonie. Jeśli jej nie posiadasz, to otrzymasz je również na adres e-mail podany przy rejestracji konta. Z aplikacji dowiesz się dokładnie, które przesyłki są do odbioru, ile ich jest i oczywiście, z której skrytki w paczkomacie możesz je zabrać. Dla przesyłek znajdujących się w multiskrytce InPost jest inne oznaczenie kolorystyczne (niebieskie), na co na pewno zwrócimy uwagę. Dane są jak zwykle przejrzyste i od razu będziemy wiedzieć co mamy zrobić, żeby prawidłowo odebrać wszystkie paczki.

P.S. zawsze zanim podejdziesz po odbiór swoich paczek do skrytki, sprawdź ile przesyłek w multiskrytce pokazuje Ci aplikacja! Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której przeoczysz jedną z przesyłek i pozostanie ona w paczkomacie!

Korzystasz z paczkomatów? Zobacz co jeszcze warto wiedzieć!

Paczkomaty InPost to bardzo popularny sposób nadawania oraz odbierania przesyłek. Nie powinno to dziwić, gdyż korzystanie z nich jest niezwykle proste i ma wiele zalet, jak chociażby niska cena za paczkę. Jeśli zamierzasz wybrać paczkomat do swojej kolejnej przesyłki, zobacz nasze poradniki, które ułatwią Ci posługiwanie się tym urządzeniem! Pamiętaj też, że wszystkie przesyłki zagraniczne, jak i krajowe szybko, tanio i bezpiecznie nadasz z AlleKurier! Poznaj nasz cennik i zamów kuriera (lub wybierz paczkomat) po odbiór paczki! Możesz zaoszczędzić nawet 70% w porównaniu do nadania przesyłek bezpośrednio u firm kurierskich. To się opłaca!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto