Co zrobić jeśli paczkomat jest pełny?

Obecnie niezwykle popularną formą dostawy przesyłek jest paczkomat. Można liczyć na przystępną cenę i szybkość. Liczba paczkomatów cały czas rośnie, w większych miastach można na nie natrafić niemalże na każdej ulicy. Dla wielu osób jest to idealne rozwiązanie, bo mogą odebrać lub nadać paczkę w dowolnym momencie, paczkomaty są czynne przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia czy święta. Znika problem z zostawieniem awizo na skutek niezastania odbarczy w domu. Przesyłka będzie czekać aż przez dwie doby na odbiór, a obecnie można nawet otworzyć skrytkę zdalnie, wystarczy zbliżyć telefon ze specjalnym kodem QR.

Problem z przepełnionym paczkomatem

Liczba osób korzystających z paczkomatów rośnie z dnia na dzień. Niemalże każdy sklep oferuje możliwość dostarczenia zamówienia za pomocą prężnie rozwijającej się firmy Inpost. Przemawia za tym przystępna cena, często nawet dojdzie darmowa dostawa do paczkomatu. W miastach dostępnych jest wiele paczkomatów, ale nadal istnieje możliwość przepełnienia jednego z nich, szczególnie jeśli chce się nadać do konkretnego punktu, a zalegają w nim jeszcze nieodebrane paczki. Wiele osób zastanawia się nad tym, co jeśli paczkomat jest pełny, bo taka sytuacja może mieć miejsce. Kurier Inpost oczywiście przewidział, że w paczkomacie, w którym chce się zostawić swoją paczkę, może nie być wolnej skrytki. W przypadku przepełnionego paczkomatu otrzymuje się wiadomość informującą o tym, że w danej chwili nie ma miejsca do nadania przesyłki. Klient pytany jest o to, czy zgadza się na jej nadanie w alternatywnym paczkomacie. Nie ma większego problemu, jeśli w pobliżu znajduje się inny paczkomat, ale czasem trzeba nadłożyć sporo drogi.

W przypadku przepełnionego paczkomatu otrzymuje się informację o przekierowaniu paczki. Warto jednak wiedzieć, że można spotkać się z niecodziennymi sytuacjami. Przykładem będzie otrzymanie SMS-a informującego o tym, że kurier czeka do konkretnej godziny z paczką przy paczkomacie, do którego została nadana przesyłka. Przy odbiorze klient ma podać numer telefonu i ostatnie cyfry numeru swojej paczki. Warto wiedzieć, że wybór innego paczkomatu w okolicy, jeśli docelowy jest przepełniony, nie jest żadnym narzuconym wymogiem. Należy traktować to tylko jak prośbę.

Nawet jeśli klient nie zdecyduje się na przekierowanie paczki, zostanie ona dostarczona do wybranego przez niego paczkomatu, chociaż trzeba liczyć się z możliwym opóźnieniami. Zdarza się też tak, że przesyłka pomimo informacji o pełnym paczkomacie i tak zostanie w nim umieszczona i to w wyznaczonym terminie. Produkcja paczkomatów trwa od rana do nocy, cały czas powstają kolejne, aby móc nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem.

przepełniony paczkomat

Co zrobić gdy paczkomat jest pełny?

Paczkomaty Inpost 24/7 to świetne rozwiązanie, jeśli chce się samodzielnie odbierać i nadawać przesyłki. Są jednak godne polecenia alternatywy, przykładem będzie Paczka w Ruchu i kurier. Możliwe jest wysyłanie paczek w kioskach, które są czynne od rana do wieczora, także w soboty. W przypadku Paczki w Ruchu można liczyć na sprawną, bezpieczną, tanią dostawę. Wiele osób ma kioski blisko domu, pracy czy szkoły, można nadać paczkę nawet podczas robienia zakupów. Ma to oczywiście wiele zalet, ale nie dla każdego jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jeśli w pobliżu nie ma żadnego paczkomatu ani kiosku, to najwygodniejszą opcją jest kurier. Z AlleKurier można zamówić kuriera go bez wychodzenia z domu, zajmuje to dosłownie chwilę. Można nawet wybrać konkretne godziny odbioru przesyłki (poranne, popołudniowe czy wieczorne). Na stronie głównej udostępniliśmy praktyczne narzędzie do wyceny listów, paczek i palet, jest ono intuicyjne i proste w obsłudze. Wystarczy podać wymiary, wagę i adres doręczenia przesyłki, a wyświetlą się różne formy dostawy i oferty przewoźników z cenami przesyłek. Można nadawać tanio także paczki w paczkomacie.

Co jeśli wybierzemy paczkomat i będzie on przepełniony? Możemy udać się także do jednego z oddziałów InPost. Sprawdź ich listę tutaj: https://allekurier.pl/firmy-kurierskie/inpost/oddzialy.

Jak wygląda droga paczki InPost?

Czy podczas robienia zakupów przez Internet, zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda droga paczki InPost? Zanim przesyłka dotrze do Ciebie musi przebyć długą trasę.

Pierwszym etapem drogi jest nadanie paczki. Może ono nastąpić na trzy sposoby. Najczęściej wykorzystywaną formą nadawania paczek InPost jest paczkomat, ale można zrobić to również w Punkcie Obsługi Paczek lub powierzyć ją kurierowi. Niezależnie od tego jak wygląda droga paczki Inpost na początku, zawsze trafi ona do sortowni.

W tym miejscu pracownicy segregują przesyłki według miast i rozdzielają je w odpowiednie miejsca. Po wysyłce z sortowni paczka wędruje do oddziału docelowego, w którym trafi w ręce kuriera i rozpocznie podróż do paczkomatu, z którego będziesz mógł odebrać ją Ty. Kurier zabiera z oddziału paczki i rozwozi je do punktów odbioru, które znajdują się stosunkowo blisko siebie.

W momencie dostarczenia do paczkomatu przesyłki, dostaniesz powiadomienie, że Twoja paczka już na Ciebie czeka. Od tego momentu masz dokładnie 48 godzin, żeby ją odebrać. Jak to zrobić? Użyj aplikacji, aby otworzyć skrytkę zdalnie, zeskanuj kod QR lub wpisz kod wysłany do Ciebie przez SMS lub na maila. Jeżeli chodzi o aplikację, to możesz bez problemu pobrać ją z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery.

Teraz już wiesz, jak wygląda droga paczki InPost do od momentu zamówienia, aż do Twojej radości z odbierania jej.

Jednak co w przypadku, gdy nie zdążysz pojawić się przy paczkomacie na czas? Upływa wtedy termin odbioru paczki, a 12 godzin przed nim dostaniesz przypomnienie na swój telefon. Po upływie 48 godzin od dostarczenia paczki, wraca ona do głównego oddziału, skąd wciąż możesz ją odebrać przez kolejne 3 dni. Jeśli jednak nie pojawisz się w oddziale, przesyłka zostanie odesłana do nadawcy. Warto odbierać przesyłki na czas, aby nie marnować czasu pracowników firmy kurierskiej, zaoszczędzić sobie nerwów i cieszyć się zamówieniem jak najszybciej!

droga paczki inpost

Z AlleKurier wysyłanie przesyłek krajowych i przesyłek zagranicznych jest nawet 70% tańsze niż bezpośrednio u przewoźników. Wystarczy zapakować przesyłkę, wypełnić formularz online, opłacić ją, wydrukować przesłane przez nas dokumenty przewozowe i nakleić je na paczkę. Tak przygotowana przesyłka jest już gotowa do przekazania kurierowi czy nadania za pośrednictwem Paczki w Ruchu.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto