Co zrobić jeśli paczkomat jest pełny?


Obecnie niezwykle popularną formą dostawy przesyłek jest paczkomat. Można liczyć na przystępną cenę i szybkość. Liczba paczkomatów cały czas rośnie, w większych miastach można na nie natrafić niemalże na każdej ulicy. Dla wielu osób jest to idealne rozwiązanie, bo mogą odebrać lub nadać paczkę w dowolnym momencie, paczkomaty są czynne przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia czy święta. Znika problem z zostawieniem awizo na skutek niezastania odbarczy w domu. Przesyłka będzie czekać aż przez dwie doby na odbiór, a obecnie można nawet otworzyć skrytkę zdalnie, wystarczy zbliżyć telefon ze specjalnym kodem QR.

Problem z przepełnionym paczkomatem

Liczba osób korzystających z paczkomatów rośnie z dnia na dzień. Niemalże każdy sklep oferuje możliwość dostarczenia zamówienia za pomocą prężnie rozwijającej się firmy Inpost. Przemawia za tym przystępna cena, często nawet dojdzie darmowa dostawa do paczkomatu. W miastach dostępnych jest wiele paczkomatów, ale nadal istnieje możliwość przepełnienia jednego z nich, szczególnie jeśli chce się nadać do konkretnego punktu, a zalegają w nim jeszcze nieodebrane paczki. Wiele osób zastanawia się nad tym, co jeśli paczkomat jest pełny, bo taka sytuacja może mieć miejsce. Kurier Inpost oczywiście przewidział, że w paczkomacie, w którym chce się zostawić swoją paczkę, może nie być wolnej skrytki. W przypadku przepełnionego paczkomatu otrzymuje się wiadomość informującą o tym, że w danej chwili nie ma miejsca do nadania przesyłki. Klient pytany jest o to, czy zgadza się na jej nadanie w alternatywnym paczkomacie. Nie ma większego problemu, jeśli w pobliżu znajduje się inny paczkomat, ale czasem trzeba nadłożyć sporo drogi.

W przypadku przepełnionego paczkomatu otrzymuje się informację o przekierowaniu paczki. Warto jednak wiedzieć, że można spotkać się z niecodziennymi sytuacjami. Przykładem będzie otrzymanie SMS-a informującego o tym, że kurier czeka do konkretnej godziny z paczką przy paczkomacie, do którego została nadana przesyłka. Przy odbiorze klient ma podać numer telefonu i ostatnie cyfry numeru swojej paczki. Warto wiedzieć, że wybór innego paczkomatu w okolicy, jeśli docelowy jest przepełniony, nie jest żadnym narzuconym wymogiem. Należy traktować to tylko jak prośbę.

Nawet jeśli klient nie zdecyduje się na przekierowanie paczki, zostanie ona dostarczona do wybranego przez niego paczkomatu, chociaż trzeba liczyć się z możliwym opóźnieniami. Zdarza się też tak, że przesyłka pomimo informacji o pełnym paczkomacie i tak zostanie w nim umieszczona i to w wyznaczonym terminie. Produkcja paczkomatów trwa od rana do nocy, cały czas powstają kolejne, aby móc nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem.

przepełniony paczkomat

Co zrobić gdy paczkomat jest pełny?

Paczkomaty Inpost 24/7 to świetne rozwiązanie, jeśli chce się samodzielnie odbierać i nadawać przesyłki. Są jednak godne polecenia alternatywy, przykładem będzie Paczka w Ruchu i kurier. Możliwe jest wysyłanie paczek w kioskach, które są czynne od rana do wieczora, także w soboty. W przypadku Paczki w Ruchu można liczyć na sprawną, bezpieczną, tanią dostawę. Wiele osób ma kioski blisko domu, pracy czy szkoły, można nadać paczkę nawet podczas robienia zakupów. Ma to oczywiście wiele zalet, ale nie dla każdego jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jeśli w pobliżu nie ma żadnego paczkomatu ani kiosku, to najwygodniejszą opcją jest kurier. Z AlleKurier można zamówić kuriera go bez wychodzenia z domu, zajmuje to dosłownie chwilę. Można nawet wybrać konkretne godziny odbioru przesyłki (poranne, popołudniowe czy wieczorne). Na stronie głównej udostępniliśmy praktyczne narzędzie do wyceny listów, paczek i palet, jest ono intuicyjne i proste w obsłudze. Wystarczy podać wymiary, wagę i adres doręczenia przesyłki, a wyświetlą się różne formy dostawy i oferty przewoźników z cenami przesyłek. Można nadawać tanio także paczki w paczkomacie.

Co jeśli wybierzemy paczkomat i będzie on przepełniony? Możemy udać się także do jednego z oddziałów InPost. Sprawdź ich listę tutaj: https://allekurier.pl/firmy-kurierskie/inpost/oddzialy.

Z AlleKurier wysyłanie przesyłek krajowych i przesyłek zagranicznych jest nawet 70% tańsze niż bezpośrednio u przewoźników. Wystarczy zapakować przesyłkę, wypełnić formularz online, opłacić ją, wydrukować przesłane przez nas dokumenty przewozowe i nakleić je na paczkę. Tak przygotowana przesyłka jest już gotowa do przekazania kurierowi czy nadania za pośrednictwem Paczki w Ruchu.

Sprawdź również:

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.