Jak dokonać zwrotu w paczkomacie? | AlleKurier.pl

Jak dokonać zwrotu w paczkomacie?

min czytania

Odkąd możliwe stało się zwracanie towarów zakupionych przez Internet, bardzo wzrosła sprzedaż online. Na rozwiązaniu tym korzystają wobec tego obie strony – kupujący i sprzedawca. W niektórych przypadkach możliwe jest zwracanie produktów bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów, przykładem będą zwroty za pośrednictwem paczkomatów. Konsument nie musi nawet podawać przyczyny odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Co więcej, na zwrot towaru ma aż czternaście dni. Istotne będzie jedynie to, aby odesłać produkt w nienaruszonym stanie, czyli wolnym od jakichkolwiek wad. Zwracanie towarów do e-sklepu jest niezwykle łatwym i tanim procesem, dzięki czemu robienie zakupów w Internecie stało się całkowicie bezstresowe. A jak sobie poradzić ze zwrotem przesyłki? Jakie są koszty przesyłek zwrotnych? Zobacz poniższy artykuł!

Paczkomat zwrot, czyli sposób na samodzielne odesłanie zakupionego towaru

Niezwykle prostym sposobem jest zwrot przez paczkomat. W tym celu warto skorzystać z usługi Szybkie Nadania, co przekłada się na dużą oszczędność czasu. Trzeba określić formę swojej przesyłki, wybrać gabaryty i paczkomat, z którego chce się nadać przesyłkę. W formularzu wpisuje się podstawowe dane nadawcy i odbiorcy, czyli imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, dokładny adres dostawy. Na koniec pozostaje zaakceptować regulamin serwisu i opłacić przesyłkę – wszystko odbywa się przez Internet i zajmuje dosłownie parę minut. Serwis wygeneruje etykietę umożliwiającą zwrot paczkomat, którą należy wydrukować i nakleić na paczkę, po czym udać się z nią do wybranego wcześniej Paczkomatu. Na miejscu będzie trzeba jeszcze zeskanować kod umieszczony na etykiecie zwrotnej, aby została otwarta odpowiednia skrytka, do której trzeba włożyć paczkę i gotowe.

zwrot przesyłki paczkomatem

Jak dokonać zwrotu w paczkomacie?

W bardzo łatwy sposób można zwrócić towar, jeśli zakupu dokonano przez Allegro. Jeżeli skorzystało się z dostawy Allegro Inpost, to zwrot produktu będzie bez dodatkowych kosztów. Wystarczy zalogować się do swojego konta na Allegro, po czym przejść do Zakładki Moje Allegro, następnie Moje zakupy, Licytacje i Kup Teraz: Przesyłki. Tam będzie dostępna opcja zwrotu przy zakupionym produkcie. Na podany numer telefonu zostanie przesłany SMS z kodem towaru, który chce się zwrócić. Tyle wystarczy do tego, aby odesłać niechciany produkt. Pozostaje już tylko przygotować przesyłkę, po czym udać się do dowolnego Paczkomatu. Na ekranie paczkomatu trzeba wybrać opcję Chcę wysłać paczkę, po czym wpisać otrzymany wcześniej kod i umieścić przesyłkę w otwartej skrytce. Jak to zrobić inaczej? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Paczkomaty to bardzo wygodna opcja, ponieważ nie musimy czekać na kuriera. Sami jesteśmy "dostawcą" paczki i zanosimy swój zwrot wtedy, kiedy nam to pasuje. Wrzucamy przesyłkę do skrytki i w niedługim czasie możemy być pewni, że dotrze ona do adresata! Zwrot paczkomatem? Czemu nie!

zwrot paczki paczkomatem

Wygodne i tanie zwroty z Allekurier.pl

Można jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie i obniżyć koszty zwrotu paczkomatem do nawet 70%, korzystając z oferty serwisu Allekurier.pl. Do dokonania rejestracji i zlecenia potrzebne będzie zalogowanie na stronie pośrednika, po czym ustalenie danych nadawcy i odbiorcy przesyłki do wykonania usługi transportowej. Podać trzeba również informacje o zawartości paczki, jej wymiarów i wagi. Na koniec pozostaje wybrać opcję Sam dostarczę paczkę do paczkomatu i wydrukować wygenerowaną etykietę zwrotną z danymi transportowymi. Na ekranie dotykowym paczkomatu trzeba wybrać Nadaj przesyłkę, po czym Mam już paczkę ze specjalną etykietę i zeskanować kod kreskowy przesyłki. Bardzo proste działanie i błyskawiczna wysyłka zwrotu tak, jak tego potrzebujesz! P.S. a jeśli musisz nadać przesyłki zagraniczne, to również znajdziesz u nas świetną ofertę! Nie zwlekaj. Wysyłaj paczki z AlleKurier!

Co jeszcze może Cię zainteresować jeśli chodzi o tematykę związaną ze zwrotami? Zachęcamy Cię do przeglądnięcia naszych poradników! Umieściliśmy w nich istotne informacje o zwrotach (w sklepach internetowych), szczególnie pod kątem organizacji wysyłki. Zobacz je już teraz!
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami