Jak dokonać zwrotu w paczkomacie?

Odkąd możliwe stało się zwracanie towarów zakupionych przez Internet, bardzo wzrosła sprzedaż online. Na rozwiązaniu tym korzystają wobec tego obie strony – kupujący i sprzedawca. W niektórych przypadkach możliwe jest zwracanie produktów bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów, przykładem będą zwroty za pośrednictwem paczkomatów. Konsument nie musi nawet podawać przyczyny odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Co więcej, na zwrot towaru ma aż czternaście dni. Istotne będzie jedynie to, aby odesłać produkt w nienaruszonym stanie, czyli wolnym od jakichkolwiek wad. Zwracanie towarów do e-sklepu jest niezwykle łatwym i tanim procesem, dzięki czemu robienie zakupów w Internecie stało się całkowicie bezstresowe. A jak sobie poradzić ze zwrotem przesyłki? Jakie są koszty przesyłek zwrotnych? Zobacz poniższy artykuł!

jak dokonać zwrotu w paczkomacie

Paczkomat zwrot, czyli sposób na samodzielne odesłanie zakupionego towaru

Niezwykle prostym sposobem jest zwrot przez paczkomat. W tym celu warto skorzystać z usługi Szybkie Nadania, co przekłada się na dużą oszczędność czasu. Trzeba określić formę swojej przesyłki, wybrać gabaryty i paczkomat, z którego chce się nadać przesyłkę. W formularzu wpisuje się podstawowe dane nadawcy i odbiorcy, czyli imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, dokładny adres dostawy. Na koniec pozostaje zaakceptować regulamin serwisu i opłacić przesyłkę – wszystko odbywa się przez Internet i zajmuje dosłownie parę minut. Serwis wygeneruje etykietę umożliwiającą zwrot paczkomat, którą należy wydrukować i nakleić na paczkę, po czym udać się z nią do wybranego wcześniej Paczkomatu. Na miejscu będzie trzeba jeszcze zeskanować kod umieszczony na etykiecie zwrotnej, aby została otwarta odpowiednia skrytka, do której trzeba włożyć paczkę i gotowe.

zwrot przesyłki paczkomatem

Paczkomaty to bardzo wygodna opcja, ponieważ nie musimy czekać na kuriera. Sami jesteśmy "dostawcą" paczki i zanosimy swój zwrot wtedy, kiedy nam to pasuje. Wrzucamy przesyłkę do skrytki i w niedługim czasie możemy być pewni, że dotrze ona do adresata! Zwrot paczkomatem? Czemu nie!

Wygodne i tanie zwroty z Allekurier.pl

Można jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie i obniżyć koszty zwrotu paczkomatem do nawet 70%, korzystając z oferty serwisu Allekurier.pl. Do dokonania rejestracji i zlecenia potrzebne będzie zalogowanie na stronie pośrednika, po czym ustalenie danych nadawcy i odbiorcy przesyłki do wykonania usługi transportowej. Podać trzeba również informacje o zawartości paczki, jej wymiarów i wagi. Na koniec pozostaje wybrać opcję Sam dostarczę paczkę do paczkomatu i wydrukować wygenerowaną etykietę zwrotną z danymi transportowymi. Na ekranie dotykowym paczkomatu trzeba wybrać Nadaj przesyłkę, po czym Mam już paczkę ze specjalną etykietę i zeskanować kod kreskowy przesyłki. Bardzo proste działanie i błyskawiczna wysyłka zwrotu tak, jak tego potrzebujesz! P.S. a jeśli musisz nadać przesyłki kurierskie zagraniczne, to również znajdziesz u nas świetną ofertę! Nie zwlekaj. Wysyłaj paczki z AlleKurier!

Co jeszcze może Cię zainteresować jeśli chodzi o tematykę związaną ze zwrotami? Zachęcamy Cię do przeglądnięcia naszych poradników! Umieściliśmy w nich istotne informacje o zwrotach (w sklepach internetowych), szczególnie pod kątem organizacji wysyłki. Zobacz je już teraz!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto