Czy paczkomaty działają w weekend?

Nadawanie i odbieranie przesyłek w paczkomatach stało się szczególnie popularne i trudno znaleźć dziś kogoś, kto nie miałby dotąd żadnego doświadczenia ze skrytkami InPost. Paczkomaty oferują wyjątkowo dużo swobody przy odbiorze paczki – termin odbioru paczki z paczkomatu jest dość długi, a dotarcie do skrytki rzadko bywa czasochłonne, bo te dobrze wszystkim znane „przechowalnie dla paczek” to często spotykany element infrastruktury wszystkich większych miast, małych miasteczek i wsi. Dostawa do paczkomatu jest postrzegana przez Polaków jako jedna z najatrakcyjniejszych form wysyłki, zarówno z powodu wspomnianej swobody, wygody, elastyczności, jak i niewielkich opłat za usługi wykorzystujące paczkomaty.

Czy jednak lubiane przez nas skrytki działają bez żadnych ograniczeń? Czy paczkomaty działają w weekend, nocą i w każde święto? O czym powinieneś wiedzieć, gdy wybierasz się do paczkomatu, by nadać lub odebrać przesyłkę?

czy paczkomaty działają w weekend?

Czy paczkomaty działają w weekend?

Z paczkomatu możesz odebrać paczkę nadaną do Ciebie, a także nadać przesyłkę bez konieczności wędrowania do punktu nadań lub wyczekiwania aż kurier przyjedzie po paczkę. Odbiór przesyłki ze skrytki możliwy jest na podstawie kodu odbioru przypisanego do konkretnej paczki. Co ważne, paczka z paczkomatu nie musi być podjęta osobiście przez odbiorcę. Możesz poprosić o to kogoś z rodziny lub znajomych. Wystarczy, że udostępnisz takiej osobie kod odbioru i zna ona Twój numer telefonu.

Odbiór paczki możesz też zaplanować na dowolną porę dnia i nocy – paczkomaty są dostępne bez przerwy, przez całą dobę. Nadanie paczki w paczkomacie także możliwe jest o każdej godzinie, więc możesz zanieść paczkę do paczkomatu w chwili najbardziej dla Ciebie dogodnej. To uratuje Cię przed przymusowym dostosowywaniem planu dnia do terminu kurierskiej wizyty. Warto również wiedzieć, że za nadanie paczki z paczkomatu można zapłacić mniej, korzystając z serwisu AlleKurier.pl.

AlleKurier to broker usług kurierskich, który oferuje usługi wszystkich renomowanych firm kurierskich, a nadanie paczki za jego pośrednictwem jest nawet o 70% tańsze niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. W serwisie można również taniej zamówić nadanie przesyłki w paczkomacie – wystarczy wypełnić prosty formularz nadania online, opłacić zamówienie, nakleić etykietę na paczkę i zanieść ją do paczkomatu, który najbardziej Ci odpowiada.

paczkomaty działają w weekend

Podsumowując, paczkomaty są dostępne dla swoich użytkowników bez ograniczeń. Czy to jednak oznacza, że przesyłki nadane w paczkomacie w weekend zostaną z nich tego samego dnia podjęte do dostarczenia? Czy może zdarzyć się też, że paczka zostanie dostarczona do paczkomatu w dzień wolny od pracy? O tym już za chwilę…

Kiedy kurier odbiera paczki z paczkomatu?

Po nadaniu paczki, kurier musi odebrać ją z paczkomatu. Godziny odbiorów nie są wszędzie takie same. Tak więc, kiedy kurier odbiera paczki z paczkomatu? W przypadku firmy InPost istnieje podział na cztery strefy: A, B, C, D. W każdej z nich paczki są zabierane z paczkomatu o innych ustalonych godzinach. W jakich porach można zamówić odbiór przez kuriera?

  • W strefie A do godz. 16:00
  • W strefie B do godz. 15:00
  • W strefie C do godz. 14:00
  • W strefie D do godz. 13:00

To do jakiej strefy przynależy Twoja miejscowość możesz sprawdzić na stronie internetowej InPost wpisując swój kod pocztowy.

działanie paczkomatów w weekend

Czy paczkomaty działają w weekend, święta i dni wolne od pracy?

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w InPost paczki są podejmowane z paczkomatów i dostarczane są do nich w dni robocze, ale coraz częściej zdarzyć się może, że jako odbiorca przesyłki zostaniesz poinformowany w wolną od pracy sobotę, że paczka właśnie dotarła i czeka na Ciebie w wybranym paczkomacie.

Wiele oddziałów InPost pracuje w dni wolne i dzięki temu dostawy przesyłek do paczkomatów mogą zdarzyć również w weekend i nie trzeba czekać na zamówiony towar aż do poniedziałku. To niewątpliwy atut paczkomatów. O ile nie można mieć nadziei, że kurier w sobotnie popołudnie dostarczy wyczekiwaną paczkę, o tyle istnieje czasem spora szansa, że upragniona sukienka, prezent kupiony na ostatnią chwilę czy pilnie potrzebne narzędzia znajdą się mimo weekendu w paczkomacie.

InPost wprowadza także dla wygody swoich klientów nowe usługi, takie jak np. umożliwiająca pilne wysyłki towaru Paczka w Weekend. Usługa InPost Paczka w Weekend to opcja, która umożliwia dostarczenie paczki odbiorcy, a dokładniej do paczkomatu wybranego przez odbiorcę, w weekend właśnie.

Aby jednak przesyłka została dostarczona w tym szczególnie wygodnym trybie, nadanie paczki, tj. jej przekazanie do paczkomatu musi nastąpić w piątek lub w sobotę do godziny 13:00.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto