Brexit - ważne informacje | AlleKurier.pl

Brexit - jak nadać paczkę kurierem?

min czytania

Szanowni Państwo,

W dniu 25 stycznia 2021 wznowiliśmy możliwość wysyłki do Wielkiej Brytanii za pomocą usługi Allekurier. W trakcie składania zlecenia prosimy o:

  • zadeklarowanie listy przedmiotów które są wysyłane - dotyczy osób prywatnych,
  • wgranie faktury handlowej w PDF - dotyczy firm.

Prosimy także o dołączenie do przesyłki Pełnocmocnictwa do odprawy celnej (czynność jednorazowa i dotyczy firm, które nie wysyłały w usłudze Allekurier jeszcze żadnej paczki np. do USA). Dzięki temu nasza agencja celna będzie mogła dopełnić niezbędnych formalności celnych w Polsce. Informujemy firmy wysyłające przesyłki do odbiorców w Wielkiej Brytanii o konieczności rejestracji w brytyjskim urzędzie skarbowy (HMRC) i samodzielne rozliczanie podatku VAT.

Poniżej znajdą Państwo informację do kiedy możliwe będzie korzystanie z poszczególnych ofert.


Oferta Allekurier (transport drogowy) - oferta aktywna
Oferta sprzedaży została wznowiona 25 stycznia 2021. Zapraszamy do składania zleceń. Oferta obejmue transport do magazynu logistycznego Allekurier, odprawę celną a następnie wysyłka do Wielkiej Brytanii.


Oferta GLS Polska (transport drogowy) - oferta wstrzymana
Ze względu na zamknięcie Eurotunelu pomiędzy Francją a Anglią przyjmowanie zleceń przez GLS do Wielkiej Brytanii zostało wstrzymane od 21 grudnia. Paczki które znajdują się już w sieci GLS będą magazynowane w oddziałach firmy do poniedziałku 28 grudnia. Przewoźnik przekazał nam informację, że jeżeli będzie ich jednak za dużo mogą być zwracane do nadawców. Ograniczenie w transporcie dotyczy również brak możliwości nadawania przesyłek do Republiki Irlandii za pośrednictwem GLS.


Oferta DPD Polska (transport drogowy) - oferta wstrzymana
Składanie zleceń na stronie możliwe do 20 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 21 grudnia. W dniu 21 grudnia otrzymaliśmy od przewoźnika informację:

W związku z ogłoszonym przez Francję zamknięciem granicy z Wielką Brytanią została wstrzymana możliwość nadania paczek w tym kierunku. Paczki, które do tej pory nadano oraz te, które obecnie znajdują się w naszej sieci zostaną zatrzymane i jeśli sytuacja się ustabilizuje tak, aby była szansa dostarczenia paczek do Zjednoczonego Królestwa przed 31 grudnia to przekażemy je do dalszego transportu.


Oferta UPS Standard (transport drogowy) - oferta wstrzymana
W dniu 23 grudnia otrzymaliśmy od przewoźnika informację, że wstrzymuje przyjmowanie do transportu przesyłek drogowych do Wielkiej Brytanii. Decyzja spowodowana jest zamknięciem granicy francusko-brytyjskiej. Przewoźnik nadal umożliwia nadawania przesyłek drogą lotniczą. Ograniczenie w transporcie dotyczy również brak możliwości nadawania przesyłek do Republiki Irlandii.


Oferta UPS Express Saver (transport lotniczy) - oferta wstrzymana
Składanie zleceń na stronie możliwe do 27 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 28 grudnia.


Oferta Geis PL (drogowe przesyłki paletowe) - oferta wstrzymana
Składanie zleceń na stronie możliwe do 15 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 16 grudnia. Ostatni samochód Geis PL w tym roku wyjeżdża 17 grudnia z Wrocławia. Wszystkie przesyłki nie wysłane do 17.12 będą wysłane w 2021 r. i będą musiały być odprawione w exporcie według nowych zasad.


W zależności od sytuacji (m.in. liczby oczekujących samochodów na wyjazd z Francji do Wielkiej Brytanii) przedstawione informacje mogą uleca zmianie w każdym momencie.


Usługi zostaną przywrócone tak szybko jak to będzie możliwe, jednak na tą chwilę nie jesteśmy w stanie podać konkretnych terminów. Kolejne informacje będziemy publikować na tej stronie.

 


 

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami