Brexit - ważne informacje | AlleKurier.pl

Brexit - jak nadać paczkę kurierem?

min czytania

Szanowni Państwo,

W związku z terminem zakończenia okresu przejściowego dla Wielkiej Brytanii jako członka Unii Europejskiej (31 grudnia 2020) oraz przy założeniu, że nie zostaną wynegocjowane jakiekolwiek warunki wyjścia ze wspólnoty, od Nowego Roku każda przesyłka do Wielkiej Brytanii będzie podlegać obowiązkowemu zgłoszeniu celnemu. 
 

Zmiany polegać będą na konieczności dołączenia do przesyłki Pełnomocnictwa do odprawy celnej oraz dokumentu potwierdzającego wartość (faktura handlowa lub proforma dla osób prywatnych). Jako serwis Allekurier jesteśmy gotowi aby obsługiwać takie przesyłki, tak jak to obecnie robimy do wielu krajów pozaunijnych. 

W celu ograniczeniu problemów (utknięcie przesyłek na granicy) na przełomie roku, wszyscy przewoźnicy tymczasowo wstrzymują możliwość nadawania przesyłek do Wielkiej Brytanii. 
 

Poniżej znajdą Państwo informację do kiedy możliwe będzie korzystanie z poszczególnych ofert.


Oferta Allekurier (transport drogowy)
Składanie zleceń na stronie możliwe do 22 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 23 grudnia (termin rezerwowy 24 grudnia).  Ograniczenie w transporcie dotyczy również brak możliwości nadawania przesyłek do Republiki Irlandii.


Oferta GLS Polska (transport drogowy)
Ze względu na zamknięcie Eurotunelu pomiędzy Francją a Anglią przyjmowanie zleceń przez GLS do Wielkiej Brytanii zostało wstrzymane od 21 grudnia. Paczki które znajdują się już w sieci GLS będą magazynowane w oddziałach firmy do poniedziałku 28 grudnia. Przewoźnik przekazał nam informację, że jeżeli będzie ich jednak za dużo mogą być zwracane do nadawców. Ograniczenie w transporcie dotyczy również brak możliwości nadawania przesyłek do Republiki Irlandii za pośrednictwem GLS.


Oferta DPD Polska (transport drogowy)
Składanie zleceń na stronie możliwe do 20 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 21 grudnia. W dniu 21 grudnia otrzymaliśmy od przewoźnika informację:

W związku z ogłoszonym przez Francję zamknięciem granicy z Wielką Brytanią została wstrzymana możliwość nadania paczek w tym kierunku. Paczki, które do tej pory nadano oraz te, które obecnie znajdują się w naszej sieci zostaną zatrzymane i jeśli sytuacja się ustabilizuje tak, aby była szansa dostarczenia paczek do Zjednoczonego Królestwa przed 31 grudnia to przekażemy je do dalszego transportu.


Oferta UPS Standard (transport drogowy)
W dniu 23 grudnia otrzymaliśmy od przewoźnika informację, że wstrzymuje przyjmowanie do transportu przesyłek drogowych do Wielkiej Brytanii. Decyzja spowodowana jest zamknięciem granicy francusko-brytyjskiej. Przewoźnik nadal umożliwia nadawania przesyłek drogą lotniczą. Ograniczenie w transporcie dotyczy również brak możliwości nadawania przesyłek do Republiki Irlandii.


Oferta UPS Express Saver (transport lotniczy)
Składanie zleceń na stronie możliwe do 27 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 28 grudnia.


Oferta Geis PL (drogowe przesyłki paletowe)
Składanie zleceń na stronie możliwe do 15 grudnia do godz. 23:59, odbiór przesyłek od nadawcy najpóźniej 16 grudnia. Ostatni samochód Geis PL w tym roku wyjeżdża 17 grudnia z Wrocławia. Wszystkie przesyłki nie wysłane do 17.12 będą wysłane w 2021 r. i będą musiały być odprawione w exporcie według nowych zasad.


W zależności od sytuacji (m.in. liczby oczekujących samochodów na wyjazd z Francji do Wielkiej Brytanii) przedstawione informacje mogą uleca zmianie w każdym momencie.


Usługi zostaną przywrócone tak szybko jak to będzie możliwe, jednak na tą chwilę nie jesteśmy w stanie podać konkretnych terminów. Kolejne informacje będziemy publikować na tej stronie.

 


 

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami