DHL śledzenie przesyłek - śledzenie paczek DHL

DHL śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć gdzie jest paczka?

Wysyłanie paczek kurierem stało się w ciągu ostatnich lat bardzo popularne. Tym bardziej, że wiąże się to z wieloma udogodnieniami w porównaniu do tradycyjnej poczty. Jednym z nich jest możliwość śledzenia przesyłek, w taki sposób, że nadający zawsze dokładanie wie, gdzie znajduje się jego paczka. Jedną z firm kurierskich, która udostępniła swoim klientom taką możliwość, jest DHL. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak znaleźć swoją paczkę i dlaczego warto?

DHL śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Śledzenie przesyłek DHL jest bardzo proste. Konieczna jest jedynie znajomość numeru listu przewozowego. Dzięki temu, że nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem (nadawcą paczki), śledzić przesyłkę może również odbiorca, o ile oczywiście zostanie mu przekazany jej numer. Paczka może być śledzona, kiedy tylko pojawi się w systemie DHL. W zależności od rodzaju przesyłki i sposobu jej nadania może być to więc w momencie, kiedy kurier odbierze przesyłkę od nadawcy, albo kiedy zostanie nadany jej status przesyłki oczekującej na odebranie przez kuriera.

Aby śledzić drogę paczki, trzeba tylko wpisać jej numer na stronie DHL. Już po chwili system pokaże, gdzie znajduje się paczka i jaki jest jej aktualny status.

Śledzenie przesyłki DHL - dlaczego warto?

Paczki warto śledzić z kilku głównych powodów. Po pierwszej śledzenie paczek DHL jest korzystne dla osób, które sprzedają rzeczy w internecie. Dzięki temu można zawsze poinformować niecierpliwiącego się klienta o tym, gdzie dokładnie znajduje się przesyłka i jaki jest przewidywany czas dostawy. W wielu sytuacjach opcja monitorowania pozwala również na znacznie większą kontrolę – na przykład, jeżeli z jakiegoś powodu nadawca rezygnuje z przesyłki i paczka ma zostać zawrócona w drodze.

Jest to również istotne dla osób, które wysyłają wrażliwy towar, który musi dojść do celu w jak najkrótszym czasie. Jeżeli firma kurierska przekracza przewidziany w regulaminie czas dostawy, to nadawca może domagać się zwrotu kosztów, a w niektórych przypadkach również odszkodowania.

Śledź paczki innych firm kurierskich

Warto wiedzieć, że z usług DHL można skorzystać nie tylko bezpośrednio. Coraz więcej osób decyduje się na zamawianie kuriera za pośrednictwem brokera. Jednym z bardziej popularnych jest Allekurier. Co ciekawe wysyłanie paczek w ten sposób jest też najczęściej tańsze niż skorzystanie z usług firmy bezpośrednio. Bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest możliwość śledzenia w jednym miejscu paczek wysłanych różnymi firmami kurierskimi.

Dzięki temu sprzedawca może bardzo łatwo zachować kontrolę nad swoimi przesyłkami, nawet jeżeli wysyła je kilkoma różnymi firmami. Uzyskanie kompletnych informacji na temat aktualnego miejsca przebywania paczki jest bardzo łatwe i wymaga tylko wpisania jej numeru na stronie brokera. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami na ten temat, które znaleźć można poniżej.

Wyślij przesyłkę DHL za pośrednictwem AlleKurier i oszczędź nawet do 70%!

Rozpocznij wysyłanie paczek razem z AlleKurier! Zastanawiałes sie kiedyś ile możesz zaoszczędzić na przesyłkach? Skorzystaj z oferty pośrednika kurierskiego i otrzymaj najniższe ceny już od pierwszej nadanej przesyłki. Z AlleKurier nie musisz podpisywać żadnych umów ani deklarować miesięcznej liczby wysyłanych paczek. Wystarczy tylko wycenić swoją paczkę podać adres nadawcy i odbiorcy i uzyskać najlepszą ofertę od ręki! Zyskaj nawet do 70%!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto