InPost śledzenie przesyłek - śledzenie paczek InPost

InPost śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć, gdzie jest paczka?

InPost śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć gdzie jest paczka? InPost stał się w ciągu ostatnich lat jedną z najbardziej popularnych firm kurierskich. Na tę popularność złożyły się wyjątkowo niskie ceny i możliwość korzystania z bardzo wygodnych paczkomatów. Firma znana jest również z jasnych zasad współpracy. Klienci nie tylko mają możliwość łatwego dowiedzenia się w każdym momencie, jaki jest status przesyłki, ale również mogą być o tym na bieżąco informowani. Co warto wiedzieć o śledzeniu paczek nadanych przez InPost?

InPost śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Śledzenie paczek InPost jest bardzo łatwe i można zrobić to na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wejście na stronę firmy, gdzie okienko umożliwiające wpisanie numeru paczki znajduje się na najbardziej eksponowanym miejscu. Po wpisaniu numeru strona wyświetla aktualny status przesyłki. Przesyłka może więc oczekiwać na odbiór przez kuriera, być już odebrana, znajdować się w sortowni, być w drodze, albo oczekiwać na doręczenie do paczkomatu. Jeżeli natomiast nadawca albo odbiorca jest użytkownikiem aplikacji InPost, to status każdej przesyłki wyświetla się w niej na bieżąco. Miejsce przebywania paczki można poznać również, klikając w link, który znajduje się w mailu z powiadomieniem, który wysyłany jest automatycznie do każdego odbiorcy przesyłki.

Status paczki sprawdzać można od momentu, w którym zostanie ona zarejestrowana w systemie, co oczywiście nie musi wcale oznaczać, że paczka została już odebrana przez kuriera od nadawcy – może również dopiero na to czekać.

Śledzenie przesyłki InPost - dlaczego warto?

Śledzenie przesyłek InPost jest korzystne głównie ze względu na możliwość przewidzenia, kiedy dokładnie przesyłka pojawi się w paczkomacie, albo zostanie dostarczona przez kuriera. W przypadku przesyłek dostarczanych pod wskazany adres InPost dodatkowo informuje odbiorcę SMS-em o przewidywanej godzinie pojawienia się kuriera. Dzięki temu, że firma ta wykazuje się pod tym względem znacznie większą solidnością niż pozostali kurierzy, odbiorca może liczyć na to, że paczka pojawi się pod wskazanym adresem w przewidzianym czasie, co jest szczególnie cenne dla osób pracujących.

Śledź paczki innych przewoźników

Należy wiedzieć, że paczki InPostem można wysyłać na kilka różnych sposobów. Oprócz tradycyjnych, jak umieszczenie przesyłki w paczkomacie, czy wezwanie kuriera, możliwe jest też skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i polecanych jest popularny obecnie Allekurier. Zaletą tego brokera jest nie tylko niższa cena przesyłki. Wysyłanie paczek w ten sposób sprawia również, że można obserwować wszystkie swoje przesyłki w tym samym czasie, nawet jeżeli wysłane one zostały różnymi firmami kurierskimi, co może być bardzo korzystne dla osób, które wysyłają dużo o często, jak na przykład przedsiębiorcy prowadzący sklepy internetowe. Zachęcamy do zapoznania się również z innymi poradnikami na ten temat, które znaleźć można poniżej.

Złóż zlecenie na kuriera InPost za pośrednictwem AlleKurier i oszczędź nawet do 70%!

Serwis AlleKurier świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zamawianiu usług kurierskich. Skorzystaj z naszej platformy i zacznij wysyłać przesyłki InPost nawet do 70% taniej! Użyj naszego kalkulatora do wyceny paczek i zobacz ile możesz zyskać. Podaj wymiary paczki, jej wagę oraz informacje gdzie chcesz ją wysłać. Kliknij "Wyceń przesyłkę", a Twoim oczom ukaże się bardzo korzystna oferta. Bez formalności i skomplikowanych umów. Wejdź, zamów kuriera InPost i ciesz się z zaoszczędzonych pieniędzy.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto