UPS śledzenie przesyłek - śledzenie paczek UPS

Śledzenie przesyłek UPS

Jedną z popularniejszych form zakupów są obecnie zakupy internetowe. Wymagają one oczywiście, by nadawać i odbierać paczki, czym zajmują się firmy kurierskie. Firmy te, tak jak i sklepy internetowe, zwracają uwagę na potrzeby klientów. Dzięki temu korzystając z wysyłek kurierskich, na każdym etapie od złożenia zlecenia, można obserwować co się dzieje z konkretną przesyłką. Tak samo wygląda to w UPS, gdzie możliwe jest "śledzenia przesyłek" na każdym etapie ich drogi, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę internetowych zakupów.

UPS śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć gdzie jest paczka?

Przesyłkę można zacząć śledzić już w momencie kiedy została przygotowania do doręczenia i odbiera ją kurier. W UPS jest to niezwykle łatwe, ponieważ od razu dostaje ona numer monitorowania (zazwyczaj zaczynający się od "1Z"). Dzięki temu o postępach w dostawie paczki będzie można dowiadywać się przy okazji każdego jej skanowania w systemie. Śledzenie paczek UPS opiera się na zaawansowanym systemie kontroli i monitoringu.

W systemie (dzięki unikalnemu kodowi każdej przesyłki) pojawiają się kolejne statusy, które wskazują drogę pakunku i planowaną datę doręczenia. Droga ta rozpoczyna się od przyjęcia paczki przez kuriera, później przesyłka przechodzi przez magazyn, by wreszcie trafić do transportu. W docelowym mieście przesyłka znowu trafia do magazynu, aż wreszcie w ręce kuriera dostarczającego ją do odbiorcy.

UPS śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Śledzenie przesyłek UPS online to proces niezwykle prosty. Na stronie internetowej przewoźnika należy wpisać numer przesyłki, który został podany (najczęściej drogą mailową) przez nadawcę przesyłki. Zaraz po tym wyświetli się aktualny stan wysyłki. W przypadku nadawania paczki, którą chce się śledzić, numer przesyłki jest generowany po wypełnieniu formularza nadania paczki kurierskiej.

Numer paczki jest unikalnym kodem, który nadrukowany jest na liście przewozowym. Aby śledzić przesyłkę, na stronie UPS nie trzeba się rejestrować. Status swoich (nawet licznych) przesyłek można bez problemu sprawdzić też na stronie https://allekurier.pl/sledzenie.

Po wprowadzeniu numeru przesyłki pojawi się jej status, a później każdy element drogi paczki będzie widoczny i automatycznie uaktualniany w systemie.

Śledzenie przesyłki UPS - dlaczego warto?

Zalet opcji śledzenia przesyłek UPS jest wiele. Do tych najważniejszych można zaliczyć: - otrzymywanie aktualizacji na temat statusu przesyłki, ewentualnych opóźnień i daty doręczenia, - dostęp do realnego oszacowania czasu dostawy paczki, co jest szczególnie ważne kiedy ma ona dotrzeć w określonym terminie (np. na ważną uroczystość), - sprawdzenie kiedy przybędzie przesyłka wymagająca podpisu, - możliwość zmiany terminu doręczenia, - ochronę przesyłki przed zgubieniem (zwłaszcza przy długim łańcuchu dostaw), - możliwość rzetelnej oceny jakości wykonanej usługi przewozowej, co ułatwi wybór firmy kurierskiej przy nadawaniu czy zamawianiu kolejnych przesyłek.

Śledź paczki pozostałych przewoźników

Bardzo ważne jest to, że w razie nadania lub oczekiwania na liczne przesyłki, ale nie tylko od UPS, ich drogę można śledzić w jednym miejscu. Będzie to witryna AlleKurier.pl. Już na stronie głównej można znaleźć miejsce do wpisania numeru przewozowego przesyłki dowolnego przewoźnika, by każdą można było wygodnie śledzić. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w pozostałych poradnikach dostępnych na allekurier.pl.

Złóż zamówienie na przesyłkę kurierem UPS za pośrednictwem AlleKurier i oszczędź nawet do 70%!

Skorzystaj z możliwości jakie daje serwis AlleKurier. Jesteśmy jednym z liderów rynku pośredników usług kurierskich. Korzystając z naszych usług możesz zamówić kuriera UPS dużo taniej niż bezpośrednio u przewoźnika. Oferujemy szereg innowacji oraz łatwy w obsłudze i bardzo dokładny kalkulator przesyłek. Wystarczy podac najważniejsze cechy paczki oraz adres dostawy aby wycenić swoją przesyłkę. Wszystko zajmuje jedynie kilka chwil i pozwala zaoszczędzić nawet do 70%! Bez umów i zbędnych formalności!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto