Opóźnienia i ograniczenia w przesyłkach zagranicznych


Opóźnienia i ograniczenia w przesyłkach GLS

Wielka Brytania:

Ze względu na planowane strajki związku zawodowego CWU (Communication Workers Union) w nadchodzących tygodniach, czas doręczenia przesyłek może zostać wydłużony.

W związku z zaistniałą sytuacją zmianie ulegną dwie kwestie:

  • limit wagi przesyłek będzie wynosił 30 kg,
  • zgłoszenia celne przesyłek z dziecięcymi ubraniami i butami będą wymagały zawarcia (w danych celnych i na fakturach) słów kluczowych, takich jak: „child”, „children”, „baby” lub „babies”, by mogły one zostać objęte obniżoną stawką podatku VAT.

Przy okazji zwracamy uwagę na:

  • wymaganą kompletność i poprawność danych celnych,
  • kompletność danych adresowych, w tym adresu e-mail i numeru telefonu,
  • przypominamy również, że odbiorca może zostać zobowiązany do opłacenia należności celnych i kosztów związanych z odprawa celną przesyłki. Ze względu na zmiany wprowadzone przez GLS Każda przesyłka bez względu na jej wartość i przeznaczenie (prezenty, próbki handlowe, przesyłki o niskiej wartości) może zostać obciążona należnościami celno-podatkowymi w trakcie odprawy celnej.

Przesyłki do brytyjskiego Amazona
W związku z akcjami strajkowymi, obecnie przesyłki do brytyjskiego Amazona nie będą realizowane. Przesyłki nadane do Amazona zostaną zwrócone do nadawcy.

Opóźnienia w przesyłkach Geis

Czechy:
Ze względu na święto narodowe 28.10, czas tranzytu dla przesyłek na ten kierunek ulegnie wydłużeniu o 1 -2 robocze. Większe wysyłki prosimy nadać do 25.10 (dzień odbioru) lub od 02.11 (dzień odbioru).

Niemcy:
Ze względu na święta 31.10 oraz 1.11, czas tranzytu dla przesyłek ulegnie wydłużeniu o 2 - 3 robocze. Większe wysyłki prosimy nadać do 27.10 (dzień odbioru) lub od 02.11 (dzień odbioru), aby uniknąć kosztów magazynowania.

Słowacja Ze względu na święto narodowe 01.11 czas tranzytu dla przesyłek ulegnie wydłużeniu o 2-3  robocze. Większe przesyłki prosimy nadać do 27.10 (dzień odbioru) lub od 02.11 (dzień odbioru), aby uniknąć kosztu magazynowania.

Ograniczenia w przesyłkach DPD w okresie świątecznym

Paczki międzynarodowe:
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz znacznym zwiększeniem ilości paczek w sieci międzynarodowej DPD zalecamy, aby paczki międzynarodowe DPD CLASSIC, które mają dotrzeć do odbiorców do 23 grudnia br., zostały nadane najdalej do 16 grudnia 2022.

Palety międzynarodowe:
Uprzejmie informujemy, iż od 22 grudnia 2022 do 02 stycznia 2023 transport palet międzynarodowych zostanie zawieszony. Spowodowane jest to okresem świątecznym, w którym główna sortownia podwykonawcy będzie zamknięta, dystrybucja palet siecią drobnicową nie będzie możliwa.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.