Opóźnienia i ograniczenia w realizacji przesyłek zagranicznych


Opóźnienia i ograniczenia w przesyłkach GLS

Wielka Brytania:

Ze względu na planowane strajki związku zawodowego CWU (Communication Workers Union) w nadchodzących tygodniach, czas doręczenia przesyłek może zostać wydłużony.

W związku z zaistniałą sytuacją zmianie ulegną dwie kwestie:

  • limit wagi przesyłek będzie wynosił 30 kg,
  • zgłoszenia celne przesyłek z dziecięcymi ubraniami i butami będą wymagały zawarcia (w danych celnych i na fakturach) słów kluczowych, takich jak: „child”, „children”, „baby” lub „babies”, by mogły one zostać objęte obniżoną stawką podatku VAT.

Przy okazji zwracamy uwagę na:

  • wymaganą kompletność i poprawność danych celnych,
  • kompletność danych adresowych, w tym adresu e-mail i numeru telefonu,
  • przypominamy również, że odbiorca może zostać zobowiązany do opłacenia należności celnych i kosztów związanych z odprawa celną przesyłki. Ze względu na zmiany wprowadzone przez GLS Każda przesyłka bez względu na jej wartość i przeznaczenie (prezenty, próbki handlowe, przesyłki o niskiej wartości) może zostać obciążona należnościami celno-podatkowymi w trakcie odprawy celnej.

Przesyłki do brytyjskiego Amazona
W związku z akcjami strajkowymi, obecnie przesyłki do brytyjskiego Amazona nie będą realizowane. Przesyłki nadane do Amazona zostaną zwrócone do nadawcy.

Informacja o przesyłkach importowych oraz eksportowych do Chin

W związku z Chińskim Nowym Rokiem (22.01.2023) sugerujemy nadać przesyłki jak najwcześniej, aby uniknąć ewentualnych opóźnień w doręczeniu przesyłki. Po terminie 22.01.2023 paczki nie będą doręczane oraz będą magazynowane do czasu zakończenia święta. 

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.