+48 12 345 06 20
biuro@allekurier.pl

Najtańszy kurier do Niemiec

Zainteresowany?

Zamów rozmowę z doradcą.

Najtaniej na rynku

Szybka dostawa

2 dni robocze

Malejące stawki

Im więcej wysyłasz,
tym mniej płacisz

Cennik przesyłek do Niemiec

Waga Do 2 kg Do 5 kg Do 10 kg Do 30 kg
- - - -

Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT. Ceny zależne są od kursu EURO, który aktualizowany jest każdego dnia.

Dlaczego tak tanio?

Aby zaoferować Państwu najniższe w Polsce ceny na przesyłki kurierskie do Niemiec wprowadziliśmy usługę hurtowych wysyłek.
Na proces logistyczny składa się:

  • dostarczenie przez Państwa zbiorczej przesyłki (karton zbiorczy lub na palecie) do naszego przygranicznego magazynu w Zgorzelcu
    (koszt dostawy do Zgorzelca pokrywa nadawca - nie jest on uwzględniony w cenniku powyżej).
  • rozdzielenie skonsolidowanego ładunku na poszczególne przesyłki,
  • wysyłka za pośrednictwem naszego partnera (niemiecka firma kurierska) do odbiorców w Niemczech.

Nasza usługa dedykowana jest głównie firmom, regularnie wysyłającym swoje towary do odbiorców rozproszonych po całych Niemczech. Współpraca z AlleKurierem zapewni Państwu przewagę konkurencyjną w postaci najniższych kosztów transportu przy zachowaniu krótkiego czau dostawy.

Zbiorczo wysyłasz swoje przesyłki do naszego magazynu w Zgorzelcu.

Nasi pracownicy rozdzielają przesyłki i wysyłają do odbiorców niemiecką firmą GLS.

Już po 2 dniach od nadania przesyłka zostaje doręczona.

Jak aktywować najtańszy cennik do Niemiec?

Aby zacząć korzystać z najlepszych cen na wysyłki do Niemiec wystarczy, że skorzystasz z formularza nadawania przesyłki w naszym serwisie. Należy w nim podać wagę i wymiary przesyłki i wycenić jej koszt, a następnie wybrać opcję aktywacji przy wyświetlonej ofercie hurtowej (GLS Bussines Parcel).

Kliknij, aby przejść do formularza wyceny i aktywacji usługi

Jak tanio nadać przesyłkę do Niemiec?

  • Wypełnij formularz
  • Opłać Usługę
  • Wydrukuj i naklej na paczkę list przewozowy
  • Przekaż paczkę kurierowi

Nie czekaj, aktywuj najlepszą ofertę już dziś!

Dowiedz się więcej

Do pracy za naszą zachodnią granicę wyjeżdża wielu Polaków. Dzięki temu każdego dnia wysyła się z Polski setki przesyłek kierowanych do Niemiec. Są to zarówno przesyłki prywatne, jak i firmowe (w tym także takie, które realizowane są na palecie). Możliwości nadania paczki do Niemiec jest kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem tradycyjnej poczty, można skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich, inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to firmy kurierskie nie bez powodu cieszą się największym zaufaniem konsumentów. Ceny poczty są dość wygórowane, podobnie jak czas realizacji zlecenia, z kolei prywatni przewoźnicy często nie mają z góry ustalonego cennika, ponadto odbiorca musi być w domu w tym czasie, gdy kierowca przywozi paczkę.

Jak już wspomnieliśmy, najlepszą formą dostarczenia paczki do Niemiec są usługi firm kurierskich. Dlatego też skupimy się tu na zagadnieniu, w jaki sposób zamawiać przesyłki kurierskie do Niemiec. A trzeba zaznaczyć, że cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Jedyne co jest potrzebne to dostęp do Internetu.

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej i znaleźć tam specjalny formularz służący do zamawiania kuriera. W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy w Niemczech, a także informacje na temat paczki – jej wymiary, wagę, zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki. Na podstawie tych danych wyliczana jest cena usługi. Po jej zaakceptowaniu oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail specjalny międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego. Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować ów list. Jeśli ktoś nie ma drukarki, często wystarczy tylko przepisać podany numer listu przewozowego – pozostałe dane firma kurierska będzie miała w swoim systemie. W umówionym czasie kurier osobiście przychodzi po odbiór przesyłki. Od tego momenty i nadawca, i odbiorca mogą śledzić status przesyłki, wpisując numer międzynarodowego listu przewozowego w specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Kliknij aby nadać paczkę do Niemiec

Po pierwsze, trzeba tu rozróżnić listy od paczek – te drugie są droższe. Po drugie, wpływ na cenę ma waga przesyłki oraz, w przypadku paczki, jej gabaryty (wymiary). Tu należy ściśle przestrzegać cennika firmy, by nie okazało się, że paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowaną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się z wyższymi kosztami.

Paczki międzykrajowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Lublina czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Portugalii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Portugalia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do Anglii. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży. Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne). Ale przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Niemiec. Może się bowiem okazać, że między jedną a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach.

Niemcy są krajem sąsiadującym z Polską, dlatego też czas dostarczenia przesyłki do odbiorcy zza zachodniej granicy jest dość krótki. Raczej nie wynosi on więcej niż 48 godzin. Wszystko jednak zależy od tego, o której godzinie przesyłka zostanie zgłoszona i odebrana przez kuriera, a także od tego, gdzie mieszka odbiorca. Tu ma znaczenie nie tylko sama odległość, ale i miejsce zamieszkania. Jeśli odbiorca mieszka w stolicy – w Berlinie – lub w innym większym mieście, np. w Hamburgu, Monachium, Kolonii, Frankfurcie czy Stuttgarcie, wówczas odbiorca może otrzymać przesyłkę nieco wcześniej niż osoby mieszkające na prowincjach. Wszystko dlatego, że w dużych miastach znajdują się sortownie dla przesyłek kurierskich.

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także te do Niemiec, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. Na szczęście istnienie taka procedura jak reklamacja.

Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania. W przypadku przesyłek do Niemiec często istnieje konieczność poinformowania dwóch firm kurierskich – tej, w której paczka była nadawana oraz firmy partnerskiej, działającej na terenie Niemiec, która paczkę dostarczyła do odbiorcy.

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie – broń, narkotyki, trucizny, materiały wybuchowe, substancje łatwopalne. Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia żywych zwierząt i roślin, żywności, leków itp. Dlatego przed wykonaniem paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Bardzo ważne jest to, by przesyłki kierowane do Niemiec były odpowiednio i bezpiecznie pakowane. Wszystko dlatego, że transport narażony jest na wstrząsy i uderzenia, które mogą uszkodzić źle zabezpieczoną zawartość paczki. Przede wszystkim zabrania się doklejania jednego kartonu do drugiego czy też przedmiotów do kartonu. Paczka musi być tak spakowana, by nic z niej nie wystawało. Karton z kolei musi być mocno – najlepiej kilka razy – owinięty szeroką taśmą klejącą, a jeśli w paczce znajduje się coś delikatnego, dla pewności warto dokleić karteczki z informacją „Uwaga, szkło”. Pamiętajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się w kartonie. Rzeczy delikatne, które mogą się stłuc, połamać czy porysować, owińmy folią bąbelkową, z kolei pojemniki z substancjami, które mogą się wylać, warto dodatkowo umieścić w woreczkach foliowych bądź w innych szczelnych opakowaniach.