Najtańszy kurier do Kanady od 139 zł! Dostawa już w 3-5 dni!
Pomoc w nadawaniu przesyłki »

Najtańszy kurier do Kanady od 139 zł! Dostawa już w 3-5 dni!

Najtańszy kurier do Kanady online! Przesyłka kurierska już od 139 zł, dotrze nawet w 3-5 dni roboczych. Wyceń paczkę w formularzu poniżej i zamów kuriera!

Najtańszy kurier do Kanady
Wyceń paczkę
Wyceń paletę
Wyceń list
Waga i wymiary
kg
x cm
x cm
x cm
Dodaj paczkę +
Doręczenie

Najtańszy kurier do Kanady

Wysyłanie paczki do Kanady wygląda nieco inaczej, niż w przypadku klasycznej przesyłki towarów za pośrednictwem samochodów. Różnica pomiędzy wysyłką towarów do Europy Zachodniej a Kanady jest chyba oczywista. Jak zatem wygląda wysyłanie przesyłek za ocean?

Krok 1 - czego nie wysyłać do Kanady?

Zanim w ogóle zastanowimy się nad wysyłką paczki do Kanady, musimy zdawać sobie sprawę z tego, czego nie powinna ona zawierać. Przede wszystkim nie powinno być w niej ani aerozoli, ani też medykamentów. Zabrania się również wwozu papierosów i alkoholu a także - co chyba oczywiste - również narkotyków. Przy wysyłce towarów do Kanady, warto uwzględnić zarówno kanadyjskie, jak również kurierskie przepisy. Nieprzestrzeganie ich, może wiązać się z brakiem możliwości wysłania przesyłki, bądź nawet odrzuceniem zlecenia.

Krok 2 - wprowadzanie danych o przesyłce do Kanady

Na stronie naszego serwisu znajduje się formularz rejestracyjny, za pośrednictwem którego można zarezerwować przewóz wybranej przesyłki. W przypadku przesyłek do Kanady, warto w nim umieścić dane na temat przesyłanego towaru (rozmiar, masa, krótki opis). Dobrym pomysłem będzie też wprowadzenie danych kontaktowych do konkretnego odbiorcy. Pamiętajmy, że nie chodzi tu wyłącznie o adres, ale w miarę możliwości - również o numer telefonu. Dzięki temu dostarczenie przesyłki będzie jeszcze szybsze.

Krok 3 - opłać transakcję

Jeśli już podjąłeś decyzję dotyczącą wyboru konkretnego dostawcy, dobrym pomysłem będzie w miarę szybkie opłacenie przesyłki. Po zaksięgowaniu wpłaty, otrzymasz list przewozowy (w postaci cyfrowego pliku PDF). Twoim obowiązkiem będzie jego wydrukowanie i przyklejenie do wysyłanej paczki. Jego brak uniemożliwi wysyłkę. Pamiętaj też, że kurier nie ma obowiązku drukować jej na miejscu. Zaletą serwisu jest możliwość określenia przybliżonej daty i godziny przybycia kuriera. Nie ma konieczności zamawiania jego wizyty na najbliższy, możliwy termin. Możesz ją zarezerwować kiedy tylko chcesz, w dowolnej dla siebie porze (poza dniami świątecznymi).

Wydanie paczki do Kanady kurierowi

Po przybyciu kuriera przekazujesz mu przesyłkę i... czekasz na jej dostarczenie do odbiorcy. Pamiętaj, że kurier przyjeżdża do Ciebie tylko po to, by odebrać przesyłkę. Nie może on pobierać od Ciebie jakichkolwiek opłat, gdyż te zostały już zaksięgowane bezpośrednio na koncie serwisu, poprzez który wysyłałeś paczkę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  1. List przewozowy w postaci pliku PDF, zostanie przesłany bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową. Przy rejestrowaniu przesyłki należy podać stosowny adres mailowy.
  2. Jeśli wysyłasz paczkę jako firma, musisz pamiętać o tym, by oprócz listu przewozowego, przygotować specjalna dokumentację w postaci faktury, dokumentów firmowych i oczywiście upoważnienia do kontroli celnej.
  3. Pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu przesyłki. Instrukcję znajdziesz na stronach firm kurierskich. Odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru jest w Twojej gestii!

Jak widać, wysyłanie paczki do Kanady jest prostsze niż myślisz. Wypróbuj nasz serwis a przekonasz się, że taka wysyłka może być również znacznie tańsza, niż u konkurencji!

Zobacz jak zamówić kuriera do Kanady

Kanada na mapie Świata

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami