Jak odesłać paczkę ze zwrotem do sklepu Calzedonia?

Jeśli nie wiesz, jak właściwie nadać paczkę ze zwrotem albo zastanawiasz się, jak zapakować swoje zamówienie do odesłania, to znajdujesz się we właściwym miejscu. W poniższym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące zwrotów. Zrozumiałe jest, że zakupiony produkt nie zawsze musi spełniać nasze oczekiwania. W takiej sytuacji pomocą może być zwrot do Calzedonia. Korzystając z zaufanych stron internetowych i renomowanych firm kurierskich, możesz mieć pewność, że zwrot zamówienia będzie bezpieczny, a ty nie będziesz musiał się niczym martwić. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Calzedonia - jakie produkty znajdziemy na stronie marki?

Calzedonia to światowa marka specjalizująca się w projektowaniu i produkowaniu bielizny oraz ubrań sportowych i na co dzień. Na stronie internetowej sklepu znajdziemy różnorodne produkty, zaczynając od wspomnianej bielizny po rajstopy i pończochy, kończąc na topach sportowych. To, co szczególnie wyróżnia markę Calzedonia to wyjątkowo wysoka jakość produkowanych rzeczy. 

Czy można dokonać zwrotu w salonie stacjonarnym?

Jeśli zdecydujesz się na zwrot zamówienia w sklepie stacjonarnym, spakuj artykuły przeznaczone do zwrotu i dostarcz je do wybranego sklepu. Po zaakceptowaniu produktów obsługa sklepu rozpocznie procedurę zwrotu. Zwrot środków zostanie dokonany w ciągu 14 dni od momentu dostarczenia zwrotu do sklepu. Wydane środki wrócą na konto klienta metodą płatności wybraną bezpośrednio w sklepie podczas zwracania artykułów.

Ile jest dni na zwrot zamówienia?

Klienci mają opcję zwrócenia zakupionych artykułów w ciągu 30 dni od daty otrzymania przesyłki. Z myślą o zdrowiu i higienie, stroje kąpielowe i odzież plażową zaleca się przymierzanie na własną bieliznę.

Czy zwrot do Calzedonia jest darmowy?

Zwrot do Calzedonia jest darmowy w przypadku, gdy zwrócimy go samodzielnie w sklepie stacjonarnym.

Jak nadać paczkę ze zwrotem do Calzedonia?

Paczkę do Calzedonia możesz nadać za pomocą DPD Pickup lub usług Paczkomat InPost:

Sklep Calzedonia proponuje formę zwrotu za pomocą DPD Pickup:

  1. Uzupełnij formularz zwrotu i wybierz opcję: "Zwrot do punktu odbioru DPD". 
  2. Spakuj przesyłkę i dostarcz ją osobiście do najbliższego punktu DPD Pickup. 
  3. Zwrot środków nastąpi w najkrótszym czasie, nie przekraczając 14 dni od momentu wypełnienia formularza zwrotu

Inną możliwością zwrotu jest skorzystanie z Paczkomat InPost:

  1. Zaloguj się na swoje konto klienta lub przejdź do zakładki "Śledź zamówienie/zwrot". 
  2. Wypełnij formularz zwrotu i wybierz opcję: "Zwrot do punktu odbioru DPD". 
  3. Przejdź do strony zwrotów InPost na https://szybkiezwroty.pl/ i wybierz sklep Calzedonia z listy dostępnych sklepów. 
  4. Wypełnij formularz InPost, podając swoje dane osobowe: imię, nazwisko i numer zamówienia. Po zatwierdzeniu zgłoszenia zwrotu InPost otrzymasz w ciągu kilku dni e-mail lub SMS z kodem zwrotu, który należy umieścić na przesyłce. Nadaj  przesyłkę w wybranym Paczkomacie InPost. 
  5. Zwrot środków zostanie dokonany w najkrótszym możliwym czasie, nie przekraczając 14 dni od momentu wypełnienia formularza zwrotu

Jakie produkty można zwrócić?

Do sklepu Calzedonia zwrócić można wszystkie produkty pod warunkiem, że są one w stanie nienaruszonym. Bieliznę i stroje kąpielowe należy przymierzać na własną bieliznę ze względów higienicznych. Jeżeli produkty posiadają wszystkie niezbędne metki wraz z odpowiednimi zabezpieczeniami, mogą zostać zwrócone. Należy pamiętać jeszcze o tym, aby rzeczy nie posiadały zabrudzeń lub uszkodzeń.

Jak spakować przesyłkę zwrotną?

Przesyłkę ze zwrotem umieść w opakowaniu, w którym otrzymałeś swoje zamówienie. Jeżeli już go nie posiadasz, możesz skorzystać z innego. Ważne, aby opakowanie było dobrej jakości. Do wnętrza paczki włóż kompletne produkty i odpowiednio zabezpiecz całość.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto