Jak wysłać paczkę do Niemiec? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Aby wysłać paczkę do Niemiec niezbędne jest dokonanie jej wyceny oraz wyboru odpowiedniego przewoźnika. W tym celu należy wypełnić krótki formularz na naszej stronie. Ta prosta czynność nie zajmie Ci więcej niż 5 minut, a jej pierwszym krokiem jest podanie wymiarów twojej paczki do Niemiec. Zmierz i zważ dokładnie swoja paczkę, a następnie wprowadź jej dane do naszego formularza. Podaj wagę przesyłki do Niemiec oraz jej 3 najważniejsze wymiary: długość, szerokość i wysokość. W przypadku wysyłki paczki do Niemiec zwróć uwagę, aby jako kraj docelowy doręczenia Twojej przesyłki były ustawione Niemcy.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? Zrób to nawet do 70% taniej!?

Jeśli interesują Cię dodatkowe opcje związane z usługa przesyłki kurierskiej do Niemiec to kliknij na "Więcej opcji wyceny". Formularz rozwinie się i uaktualni o dodatkowe pozycję. Możesz dodać kolejna paczkę do zamówienia lub zmienić kraj z którego nadajesz swoją paczkę. Bardzo ważnym punktem jest określenie czy Twoja paczka jest standardowa. Właściwe zapakowanie Twojej paczki pozwoli uniknąć Ci dodatkowych opłat naliczanych przez przewoźnika z powodu niestandardowych elementów opakowania.


formularz wyceny paczki do Niemiec

AlleKurier przypomina: Zadbaj aby Twoja przesyłka posiadała standardowe kształty. Przesyłka standardowa to taka, która zapakowana jest w sztywny karton w kształcie prostopadłościanu i nie posiada żadnych wystających elementów, które mogą uniemożliwić swobodny transport po taśmach sortowni korporacji kurierskiej. Więcej na ten temat dowiesz się klikając znaczek pytajnika obok pola wyboru typu przesyłki.

Dodatkowo możesz wybrać opcję ubezpieczenia swojej przesyłki oraz ustalić wysokość pobrania, które kurier odbierze od adresata przesyłki do Niemiec. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego poradnika dotyczącego Ubezpieczeń i Przesyłek Pobraniowych.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? - Wycena

Jeśli prawidłowo wypełniłeś formularz i podałeś wszystkie niezbędne dane to kliknij na przycisk "Wyceń przesyłkę". Nasz system wygeneruje dla Ciebie oferty od różnych firm kurierskich. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Zostaniesz następnie poproszony o uzupełnienie danych niezbędnych do zrealizowania usługi przesyłki do Niemiec. Podaj dane nadawcy i odbiorcy uzupełniając wszystkie pola oznaczone gwiazdką.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę do Niemiec

Jeśli posiadasz zapisane dane w jakimś dokumencie możesz użyć opcji "Szybkie wprowadzanie". Na tym etapie ważne jest również zadeklarowanie czy dostarczysz swoją paczkę do przewoźnika czy zechcesz aby przyjechał on po jej odbiór. Usługa ta wliczona jest w cenę i nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych opłat. Możesz zamówić odbiór w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Kurier może przyjechać do domu, pracy lub w inne miejsce. Pamiętaj jednak aby podać dokładny adres oraz dane osoby kontaktowej.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki w Niemczech

W kolejnym kroku określ na kogo zarejestrowane ma być konto w naszym serwisie. Mogą to być dane nadawcy, odbiorcy lub inne podane przez Ciebie dane.


wybierz na jakie dane utworzyć konto Niemcy

Jeśli przesyłka jest już zaadresowana podaj jeszcze jedną ważną informację. Określ co jest zawartością przesyłki.

Pamiętaj! Nie wszystkie przedmioty można wysyłać kurierem. Zapoznaj się z listą towarów wykluczonych z transportu tutaj lub klikając w link w formularzu.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową do Niemiec

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Opłać przesyłkę i oczekuj kuriera

Na sam koniec zapoznaj się z naszym regulamin oraz polityka prywatności i je zaakceptuj. Kliknij Wyślij zlecenie!


zatwiedź regulaminy i wyślij zlecenie niemcy

Pamiętaj! Nadawca musi wydrukować list przewozowy i nakleić go na przesyłce!

Zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Wybierz metodę jej realizacji o opłać zlecenie. Najlepiej zrób to szybkim przelewem internetowym. To wszystkie czynności niezbędne aby wysłać paczkę do Niemiec. Po ich wykonaniu pozostaje Ci oczekiwać na przyjazd kuriera.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami