Jak zrobić w EMP zwroty towarów?

Chcesz zwrócić przedmiot do sklepu EMP i nie wiesz, jak to zrobić? Nie martw się! Dzięki platformie wygodnezwroty.pl możesz łatwo i bezproblemowo zrealizować zwrot do EMP. W tym poradniku EMP zwroty omawiamy zasady dotyczące zwrotów do sklepu, przedstawiamy dostępne opcje zwrotu i szczegółowo wyjaśniamy, jakie kroki należy podjąć, aby cały proces przebiegł pomyślnie. Nie musisz się już obawiać, czy Twój zwrot zostanie przyjęty. Dzięki platformie wygodnezwroty.pl wszystko jest znacznie ułatwione.

zwrot do EMP

EMP zwroty - jakie produkty podlegają zwrotom? 

Zwrot do EMP można dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania produktu, bez podawania przyczyny. Należy dokonać oświadczenia o odstąpienia od umowy, można skorzystać z gotowego formularza na stronie emp-shop.pl, ale nie trzeba. Oświadczenie można wysłać przez mail (kontakt@emp-shop.pl), lub pocztę tradycyjną (EMP Obsługa Zwrotów, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 11A, 52-204 Wrocław). Dodatkowo sklep EMP daje swoim klientom gwarancję zwrotu z przedłużeniem terminu z 14 dni do 30, pod warunkiem, że dany produkt zostanie zwrócony w całkowicie pierwotnym stanie, nienaruszony, bez uszkodzeń i w oryginalnym opakowaniu.

Zwrotom nie podlegają produkty i usługi:

 • nagrania audio lub wideo lub oprogramowania komputerowego, takiego jak gry (np. CD, LP, DVD) w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało usunięte po dostawie,
 • bilety na wszelkiego rodzaju wydarzenia mające się odbyć w określonym terminie lub okresie (np. koncerty),
 • które zostały wyprodukowane zgodnie z indywidualną specyfikacją klienta lub wygenerowane na jego indywidualne życzenie (np. kod vouchera),
 • które nie nadają się do zwrotu ze względu na zdrowie publiczne lub higienę, w przypadku gdy oryginalne opakowanie zostało usunięte (np. kolczyki, soczewki kontaktowe)
 • w przypadku których EMP w całości wykonał usługę oraz jeżeli klient wiedział i wyraźnie wyraził zgodę przed zamówieniem, na rozpoczęcie świadczenia usługi, a klient traci prawo do odstąpienia od umowy po całkowitym wypełnieniu postanowień umowy

Jak nadać zwrot do EMP?

Zwrot EMP można nadać w urządzeniu Paczkomat®, punkcie, lub przez kuriera i za pomocą dowolnej firmy przewozowej. Aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy za nadanie przesyłki, trzeba wybrać najtańszy sposób dostawy oferowany przez EMP. Bardzo ważne jest, aby wydrukować wygenerowany na stronie: emp-shop.pl/retoure w Portalu Zwrotów, Formularz Zwrotu i umieścić go w przesyłce z odsyłanymi artykułami. Polecamy skorzystać również z platformy wygodnezwroty.pl, która przeprowadzi Cię przez cały proces krok, po kroku.

Zwrot EMP krok, po kroku

 1. Odwiedź stronę wygodnezwroty.pl i skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć nazwę sklepu: EMP-shop.pl
 2. Wybierz preferowaną opcję nadania paczki z etykietą lub bez niej.
 3. Wybierz przewoźnika spośród dostępnych opcji. Masz możliwość nadania paczki w dowolnym punkcie z listy lub skorzystania z urządzenia Paczkomat®.
 4. Podaj dane osobowe, które są wymagane do przeprowadzenia zwrotu.
 5. Jeśli posiadasz numer zamówienia, możesz go wpisać, ale nie jest to konieczne.
 6. Opłać przesyłkę zgodnie z wybraną opcją płatności.
 7. Pamiętaj włożyć Formularz Zwrotu sklepu EMP do przesyłki!
 8. Dostarcz paczkę do wybranego punktu nadawczego.

Dzięki tym instrukcjom będziesz w stanie skutecznie zrealizować zwrot za pośrednictwem platformy wygodnezwroty.pl.

zwrot do EMP krok po kroku

EMP zwroty - adres

Zwrot do EMP należy nadać na adres: 

EMP Polska

Obsługa Zwrotów

Ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 11A

52-204 Wrocław

Jak odpowiednio spakować zwrot do EMP?

W miarę możliwości, zalecane jest odesłanie towaru w przesyłce, w jakiej został dostarczony. W przypadku płyt i akcesoriów trzeba zadbać szczególnie o zabezpieczenie produktu przed wstrząsami. Aby towar nie obijał się o ściany paczki, można wypełnić ją styropianem, folią bąbelkową lub papierem. Całość należy dokładnie zakleić taśmą.

Ile jest czasu na zwrot?

Czy mogę wybrać artykuł na zamianę?

Jaki jest adres do zwrotu?

Kiedy dostanę zwrot pieniędzy?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto