Zwrot do Karko - jak poprawnie zwrócić produkty?

Zwrot do Karko nie musi być uciążliwym zadaniem. Karko.pl to platforma sprzedażowa ubrań w rozmiarach plus size od rozmiaru 38 do rozmiaru 56, gdzie większość ubrań to autorskie projekty, szyte w 100% w polskich szwalniach. Modele charakteryzują się nowoczesnością i komfortem noszenia. Ze względu na wygodę, wiele osób decyduje się na zakupy przez internet. Mimo wielu zalet tego rozwiązania, istnieje ryzyko, że produkt nam się nie spodoba i będziemy chcieli go zwrócić. Dowiedz się, jak w prosty sposób zrobić zwrot do Karko!

Karko zwroty

Karko zwroty - jakie produkty można zwrócić?

Produkty, które mogą zostać zwrócone, powinny posiadać nietkniętą plombę oraz oryginalną metkę. Zwracany towar nie powinien wykazywać żadnych oznak użytkowania - każda część powinna być kompletna, a produkt musi być w nienaruszonym stanie. Klient jest odpowiedzialny za wszelkie obniżenie wartości towaru, które wynikają z korzystania z niego w sposób wykraczający poza to, co jest konieczne do oceny jego charakteru, cech i funkcjonowania.

Zgodnie z polityką firmy klient ma prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy.

Zwrot Karko - jak nadać?

Podstawę reklamacji karko.pl lub zwrotu stanowi dowód zakupu (paragon lub faktura) i oryginalne opakowanie.

Najprostszy sposób na zwrot Karko to skorzystanie z platformy wygodnezwroty.pl. Pierwszy krok to przygotowanie numeru zamówienia. Później wystarczy wybrać z listy sklep Karko oraz postępować zgodnie z instrukcją. Zostanie automatycznie wygenerowana etykieta, którą należy przykleić na oryginalnej paczce. Istnieje możliwość pominięcia tego kroku, wtedy generowany jest kod, który należy podać w urządzeniu Paczkomat® lub DHL POP.

Do przesyłki należy dołączyć dowód zakupu oraz protokół zwrotu. W ciągu 5 dni od otrzymania paczki, zostanie wydana decyzja w sprawie przeciwwskazań do zwrotu. Informacje te zostaną wysłane na adres e-mail. Zwrot środków na konto pojawi się w ciągu 14 dni od pozytywnej decyzji.

Karko zwroty krok po kroku 

Serwis wygodnezwroty.pl oferuje możliwość szybkich i bezpiecznych zwrotów. Poniżej przedstawiamy instrukcję na zwrot Karko:

  1. Wypełnij formularz zwrotu i wejdź na stronę wygodnezwroty.pl.
  2. Z listy sklepów wybierz sklep: Karko.
  3. Wypełnij internetowy formularz i wybierz formę zwrotu.
  4. Jeśli wybierzesz opcję bez drukowania etykiety, zostaniesz poinformowany o możliwości skorzystania z funkcji Paczkomat® InPost. Po wypełnieniu formalności poczekaj na potwierdzenie. Otrzymasz sms i e-mail z kodem, dzięki któremu nadasz paczkę. Ważny jest on 72h. Możesz też wybrać opcję DHL POP. Określ w co zapakowana jest przesyłka i ile waży, a następnie postępuj według kolejnych kroków
  5. Jeśli wybierzesz opcję wydrukowania etykiety, możliwy do wyboru jest kurier GLS oraz usługa DHL POP. Wyznaczone zostaną punkty, do których można dostarczyć paczkę, takie jak np. Żabka.
  6. Zapakuj i przygotuj paczkę. 
  7. Nadaj paczkę w wybranym punkcie. Gotowe!

Pamiętaj o formularzu zwrotu i dowodzie zakupu, gdyż są to podstawy do zwrotu.

Zwrot do Karko krok po kroku

Zwrot Karko - gdzie nadać?

Zwrot produktów zakupionych w sklepie internetowym należy nadać pod adres:

KARKO Robert Karkowski
ul. Krzeszowska 62, piętro IV
23-400 Biłgoraj

Karko zwroty - jak zapakować przesyłkę do zwrotu?

Upewnij się, że wszystkie zwracane ubrania są nienaruszone. Pamiętaj o użyciu oryginalnego opakowania i dołączeniu dowodu zakupu. Starannie złóż ubrania, unikając zagnieceń i uszkodzeń. Możesz użyć wypełniaczy, takich jak gazety, chipsy z tektury lub worki powietrzne, aby zapobiec uszkodzeniom. Na zewnątrz paczki umieść etykietę zwrotu. Upewnij się, że poprzednie etykiety są zasłonięte lub usunięte. Sprawdź, czy paczka jest odpowiednio zamknięta i uszczelniona. Następnie dostarcz paczkę do wybranego punktu nadawczego.

Ile jest czasu na zwrot Karko?

Jaki jest adres do zwrotu?

Jakie produkty nie podlegają wymianie?

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto