Jak zwrócić paczkę do sklepu Buty Buty?

Kupując buty online nieraz zdarza się, że popełniamy pomyłki, takie jak źle dobrany rozmiar obuwia. W takim wypadku warto wiedzieć, że konsumenci mają pełne prawo do dokonania zwrotu towaru zakupionego przez internet. W poniższym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces zwrotu do sklepu obuwniczego Buty Buty.

Co należy wiedzieć przed dokonaniem zwrotu?

Zanim zdecydujesz się na zwrot pamiętaj, że odsyłany towar musi być w nienagannym stanie oraz posiadać wszystkie dołączone oryginalnie elementy takie jak metki oraz akcesoria.

Przygotowując towar do zwrotu nie zapomnij o przygotowaniu formularza zwrotu, którego wzór możesz znaleźć na stronie sklepu Buty Buty. Jeśli nie jesteś w stanie wydrukować formularza, napisz go odręcznie, uwzględniając najważniejsze informacje takie jak m.in. data zakupu, cena zwracanego towaru, numer twojego konta bankowego. Gotowy formularz dołącz do paczki razem z dowodem zakupu.

Jak nadać zwrot do Buty Buty?

Na odesłanie niepasującego obuwia masz 14 dni. Wyślij swoją paczkę bezpośrednio na adres sklepu: ButyButy.pl, ul. Batorego 12, 48-200 Prudnik, z dopiskiem “ZWROT”. Postaraj się skorzystać z oryginalnego pudełka, w którym otrzymałeś buty, jednak nie zaklejaj go! Zamiast tego owiń je papierem i dopiero po tym je zaklej.

Swoją paczkę możesz nadać na różne sposoby, poza wysyłką za pobraniem, która to nie zostanie odebrana przez sklep. Niektóre sposoby na szybkie i wygodne nadanie paczki zwrotnej to np. skorzystanie z Paczkomatów InPost, czy innych punktów nadania, takich jak sklepy obsługujące tego typu wysyłki np. Auchan, Lewiatan, Delikatesy Centrum.

Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy od Buty Buty?

Twoje pieniądze trafią na numer konta bankowego, który podałeś w formularzu zwrotu. Możesz się spodziewać zwrotu należności przed upływem 14 dni od momentu dostarczenia paczki do sklepu. Pamiętaj jednak, że zwrócone środki obejmują tylko i wyłącznie wartość zwracanego towaru - koszty nadania przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Jak działa wymiana produktów w Buty Buty?

Jeśli twoim problemem jest zły rozmiar obuwia, możesz spokojnie dokonać wymiany na inny! Masz na to 14 dni tak jak w przypadku zwortu. Oto, jak należy postępować:

  1. Sprawdź na stronie sklepu czy interesujący Cię rozmiar i model obuwia jest nadal dostępny,
  2. Wyślij maila na adres sklep@butybuty.pl i podaj w nim: swoje imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, numer zamówienia, datę zakupu, nazwę i numer produktu oraz powód wymiany,
  3. Wyślij towar wraz z oryginałem dowodu zakupu na adres sklepu. Nie zaklejaj oryginalnego pudełka i umieść na nim dopisek “WYMIANA”.

Informacje o sklepie Buty Buty

Buty Buty to sprzedawca o wieloletnim doświadczeniu, działający od 2001 roku. Poza sprzedażą obuwia online sklep oferuje swoje produkty również w 16 sklepach stacjonarnych w Polsce na terenie województw opolskiego i śląskiego. W Buty Buty znajdziesz oryginalne, wysokiej jakości produkty renomowanych producentów w bardzo przystępnych cenach.

Zobacz także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto