Zwrot do Fokus - jak go dokonać i o czym pamiętać?

Fokus to sklep z modą damską plus size, któremu zależy na spełnieniu oczekiwań swoich klientek i daniu im możliwości łatwego dokonania zwrotu produktów. Jeśli zakupiony w sklepie Fokus towar w jakiś sposób nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz szybko i wygodnie odesłać go do z powrotem do sprzedawcy i otrzymać zwrot pieniędzy. Poniżej przedstawimy cały proces zwrotu do Fokus, krok po kroku.

Podstawowe informacje o zwrocie do Fokus

Tak, jak wymaga tego prawo, w sklepie Fokus masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Aby zachować ten termin, należy powiadomić sklep o podjęciu decyzji o zwrocie. Najłatwiejszym sposobem na udzielenie takiej informacji jest wysłanie odpowiedniego maila na adres sklepu: info@fokus.pl, chociaż możesz również wysłać tradycyjny list zaadresowany w nastepujący sposób: Fokus.pl Sp. z o.o., OBYWATELSKA 102/104, 94-104 Łódź.

Po udzieleniu informacji o zwrocie masz 14 dni na odesłanie zwracanych produktów. Klient ponosi koszty nadania przesyłki ze zwrotem oraz ewentualne zmniejszenie wartości oddanej rzeczy, jeśli jej stan wybiega poza wykonanie czynności koniecznych do stwierdzenia cech i funkcjonowania danego produktu. 

Sposoby na zwrot do Fokus

Fokus pozwala swoim klientkom na dokonanie szybkiego, taniego zwrotu za pośrednictwem kreatora zwrotów dostępnego na stronie sklepu. Taki zwrot to koszt jedynie 9,50 zł, które nie muszą być dodatkowo opłacane - sklep zamiast tego zwróci na Twoje konto wartość produktu zmniejszoną o podaną kwotę. Fokus nawiązał współpracę z Pocztą Polską, aby sprawnie obsługiwać zwroty. 

Nie jest to jednak jedyna opcja zwrotu do tego sklepu - możesz też wykonać zwrot samodzielnie, z wykorzystaniem usług kuriera, lub poprzez serwis wygodnezwroty.pl. Jest to strona obsługująca zwroty do tysięcy różnych sklepów internetowych na terenie całej Polski.

Zwrot do Fokus poprzez kreator zwrotów

Poniżej przedstawiamy proces zwrotu wykonanego poprzez kreator zwrotów na stronie sprzedawcy:

  1. Zaloguj się na swoje konto na stronie i wybierz towar, który chcesz zwrócić.
  2. Zaznacz opcję “skorzystam z przesyłek sklepu”. Następnie wybierz formę, w jakiej chcesz otrzymać zwrot pieniędzy za oddany towar.
  3. Wygeneruj i wydrukuj dokumenty zwrotu oraz etykiety adresowe. Nie zapomnij, aby podpisać dokument zwrotu.
  4. Przygotuj paczkę ze zwrotem, wykorzystując do tego w miarę możliwości oryginalne opakowania na produkty oraz ten sam karton, w którym dotarła do Ciebie przesyłka. Podpisany dokument zwrotu umieść w paczce razem z towarem, a całość dobrze zaklej. Na koniec naklej na kartonie wydrukowane uprzednio etykiety zwrotu.
  5. Zanieś paczkę do placówki Poczty Poslkiej, aby nadać zwrot. Przelewu z należnościami za przesyłkę możesz się spodziewać po upływie nie więcej niż 14 dni od momentu odstąpienia od umowy, chociaż powinno to zająć krócej.
Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto