Giełda transportowa - Giełda ładunków i pojazdów

W obecnych czasach żyjemy dynamicznie. Często coś się zmienia i nikt nie stoi w miejscu. Łączy się to także ze zmienianiem miejsca zamieszkania, czy też samego umeblowania wnętrz, w których żyjemy. Wiele osób lubi kupować nowe meble, a stare oddawać lub sprzedawać. Teraz to żaden problem! Łatwo można wszystko załatwić przez Internet. Jednak dla wielu problem zaczyna się wtedy, gdy sprzedane rzeczy trzeba wysłać do kupującego. Jakie jest rozwiązanie? Giełda transportowa! Ten sposób pomoże nam nie tylko z meblami, ale także z każdą rzeczą, którą chcemy gdzieś wysłać lub przewieźć.

Giełda transportowa a kurier – z czego lepiej korzystać?

W głowach wielu może pojawić się teraz pytanie – jaka jest różnica między giełdą transportową a kurierem? W końcu i tu, i tu możemy transportować rzeczy! Podstawowa i największa różnica jest w dopuszczalnych artykułach do przewożenia. Wysyłka kurierem jest opłacalna i możliwa wtedy, gdy np. meble możemy spakować do kartonowego pudełka. Są więc to małe przedmioty lub takie, które mogą być rozłożone na części. Oczywiście mamy także wysyłkę paletową. To umożliwia nam zapakowanie już większych gabarytów. Jednak wciąż pozostaje kwestia tego, ile takich palet czy paczek musielibyśmy wysłać? Dodatkowo – co z szafą, stołem czy materacem? Wtedy właśnie warto skorzystać z giełdy transportowej!

Czy wiesz, że...

na platformie AlleKurier możesz zarówno zamówić kuriera po odbiór swojej przesyłki, ale także i zlecić przewóz paczki na giełdzie transportowej? Wystarczy, że podasz paramatry swojej paczki w naszym formularzu wyceny, a nasz system sam zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Jeśli Twoja przesyłka spełnia wymogi i gabaryty transportu kurierskiego to zaproponujemy Ci tańszy transport paczki usługą kuirerską jednej z wiodących na rynku firm. Natomiast jeśli żaden z kurierów nie będzie mógł obsłuzyć Twojego zlecenia to zaproponujemy Ci złożenie zlecenia na giełdzie transortowej. To banalnie proste!

Portal przewoźników, czyli giełda transportowa

Skoro już wiemy, że giełda transportowa jest nam potrzebna, to warto poznać bliżej zasady jej działania. Najprościej mówiąc jest to portal przewoźników lub też portal transportowy. Wszystko możemy łatwo załatwić przez Internet. Zaczynamy od wstawienia ogłoszenia z przedmiotem, który potrzebujemy przewieźć. Określamy skąd dokąd musi zostać przetransportowany, jakie są jego wymiary oraz waga. Po opisaniu przedmiotu zostaną nam przedstawione różne oferty przewoźników. Wybieramy tą, która najbardziej nas interesuje! Jesteś zaskoczony wyświetlającą się niską ceną? Już tłumaczymy, dlaczego nie jest to nic dziwnego!

Skąd portal transportowy ma takie niskie ceny?

Portal transportowy opiera się na przewożeniu rzeczy w grupach. Przewoźnik nie bierze tylko jednego mebla i rusza w trasę. Wyświetlane propozycje dla Twojego zapytania to oferty transportu, który i tak będzie jechał daną trasą. Dlatego też uzyskana cena jest bardzo atrakcyjna! Trzeba także wiedzieć, że nie wszystkie propozycje pojawią się od razu po umieszczeniu ogłoszenia. Warto poczekać dzień lub dwa na jeszcze atrakcyjniejsze oferty! Nie musisz się także martwić, że wystawienie ogłoszenia łączy się z jakimiś opłatami. Absolutnie nic Cię to nie kosztuje! Co więcej, nie musisz wybierać żadnej z ofert. Jeśli nie pojawi się dla Ciebie nic atrakcyjnego – po prostu nie skorzystasz z propozycji!

Czy portal transportowy jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się, czy oferty przewoźników są bezpieczne i skąd w ogóle się one biorą. Portal transportowy oferuje usługi kilkudziesięciu tysięcy firm i osób. Wszyscy są weryfikowani przed udostępnieniem im ogłoszeń. Co więcej, użytkownicy mogą oceniać usługi, gdyż umożliwia to portal przewoźników. Jesteśmy więc zawsze zabezpieczeni przed trafieniem na oszusta lub miernej jakości transport. Zawsze możemy wybrać tego przewoźnika, który cieszy się samymi dobrymi opiniami, a przy tym ma okazyjne ceny. Z pewnością uda nam się na takiego trafić.

Jakie opcje udostępnia nam giełda transportowa?

Warto dodać, że giełda transportowa udostępnia nam coś więcej niż sam transport. Przy wstawianiu ogłoszenia możemy zaznaczyć, czy chodzi nam o sam przewóz, czy także o usługę zniesienia i wniesienia. Często do transportu przeznaczamy ciężkie lub wielkogabarytowe przedmioty. Sami nie poradzimy sobie ze zniesieniem stołu, ogromnego materaca czy pralki. Musimy też wziąć pod uwagę miejsce docelowe transportowanego artykułu. Czy tam ma kto się nim zająć i poradzi sobie z wniesieniem? Przewoźnicy na giełdzie transportowej oferują dodatkowo przeniesienie artykułu, jeśli mamy taką potrzebę.

Giełda transportowa czeka na Ciebie!

Już nigdy nie będziesz miał problemu z transportem. Obojętne, czego by on nie dotyczył. Nie męcz się z przeprowadzką, wysyłką sprzedanych mebli czy też odbiorem nowych ze sklepu, który nie oferuje dostawy. Wszystko możesz załatwić z portalem transportowym! Koniecznie skorzystaj z tej opcji przy następnej konieczności przewiezienia dużych mebli i artykułów. Szybko i łatwo!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto