Pewny Kurier - Pewna Paczka - AlleKurier

Wysyłka przesyłki jest w dzisiejszych czasach dość powszechnym zjawiskiem. Internetowa sprzedaż i zakupy stały się codziennymi procesami, a rozwój sieci kurierskich umożliwiają łatwą wysyłkę i szybkie doręczenie. Kiedy planujemy wysyłkę, mamy nadzieję, że będzie to pewna paczka, którą obsłuży pewny kurier, gwarantujący termin doręczenia. AlleKurier to przedsiębiorstwo, które pośredniczy między firmą transportową, a klientem. Serwis skupia wszystkie największe firmy kurierskie i umożliwia samodzielny wybór spedycji. 

AlleKurier to pewny kurier!

AlleKurier to firma, która posiada podpisaną umowę z wieloma firmami transportowymi, zajmuje się szukaniem dla nich klientów i umożliwianiem wysyłki osobom prywatnym, z którymi ze względu na kłopoty z fakturowaniem, firmy transportowe wolą współpracować z dużymi firmami oferując im lepsze warunki. AlleKurier jako pośrednik przejął obowiązki dopełnienia wszystkich formalności i umożliwia przyjęcie zlecenia od osoby prywatnej, po czym przekazuje zlecenie do realizacji jednej z wielu firm transportowych, wybranych przez klienta. 

Jak wygląda obsługa zlecenia?

Pierwszym krokiem jest konieczność założenia zlecenia. Klient dokona tego w ciągu kilku minut przez pośrednictwo internetu. Wystarczy zarejestrować konto i wypełnić dane na liście przewozowym oraz opłacić zlecenie przelewem.

W momencie dokonania płatności, zlecenie wchodzi do systemu AlleKurier. Następnie, firma pośrednicząca wysyła informację do firmy kurierskiej (wybranej przez klienta podczas zakładania zlecenia), która przysyła pracownika po odbiór przesyłki od nadawcy.

Pewny kurier, wysłany przez firmę transportową, przyjmuje ładunek i podpisuje list przewozowy potwierdzając dokonanie odbioru przesyłki. Następnie, przesyłka trafia do oddziału, skąd linią załadunkową wyjeżdża na odpowiedni oddział, odpowiedzialny za doręczenie ładunku do odbiorcy. Sugerowany czas dostawy to dowóz następnego dnia roboczego od momentu przyjęcia ładunku przez kuriera od nadawcy. 

Czy wysyłka będzie pewna?

Współpraca z AlleKurier i firmami znajdującymi się w katalogu usług serwisu, sprawia, że każda wysyłka będzie to tzw. pewna paczka. Usługi wykonują jedynie doświadczone firmy transportowe, które zatrudniają pewnych kurierów. Istnieje możliwość zapewnienia dodatkowej ochrony ładunkowi. To szereg możliwych usług ponad podstawowych, które można wykupić w momencie zakładania zlecenia i wypełniania deklaracji dotyczącej listu przewozowego. Jedną z takich możliwości jest ubezpieczenie przesyłki. To gwarancja zwrotu kosztów w przypadku uszkodzenia ładunku w transporcie lub zaginięcia. Żeby doręczenie było pewne, a kurier zastał odbiorcę, można dokupić usługę doręczenia godzinowego, które gwarantuje podjazd kuriera do odbiorcy z przesyłką w godzinach, które najbardziej pasują adresatowi. Istnieje także możliwość wykupienia potwierdzenia doręczenia, które zostanie wysłane na e-mail lub sms. Jedną z usług, która zwiększa bezpieczeństwo doręczenia, jest dowóz jedynie do rąk własnych osoby wskazanej w liście przewozowym.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto