Transport drobnicowy z Chin - Drobnica morska

Chiny są jednym z najpopularniejszych kierunków handlowych, szczególnie jeśli chodzi o import towarów. Niski koszt zakupu produktów do późniejszej sprzedaży na krajowym rynku jest bardzo kuszący i nawet wizja dłuższego oczekiwania na towar nie wydaje się zniechęcać przedsiębiorców, a wręcz przeciwnie. Współpraca międzynarodowa na drodze Chiny - Europa ( w tym również Chiny - Polska) rozwija się prężnie, a to między innymi za sprawą transportu morskiego drobnicowego, o którym informacje zdecydowanie warto przybliżyć. Transport drobnicowy to świetna propozycja zwłaszcza dla mniejszych firm, które chciałyby sprowadzać do siebie towar z dalekich Chin, ale niekoniecznie w dużych ilościach. Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie? W jaki sposób zorganizować przewóz ładunków drobnicowych? O tych oraz innych istotnych kwestiach, związanych z transportem morskim z Chin, dowiesz się poniżej!

Transport drobnicowy z Chin - na czym polega ten rodzaj transportu morskiego?

Polskie, potoczne określenie “drobnica morska” bierze swoją nazwę z angielskiego LCL, czyli “Less than Container Load”. Co to oznacza? Jest to towar, którego objętość nie zapełnia w całości kontenera morskiego. Oczywiście wcale nie są to małe przedmioty, a ich waga może przekraczać nawet kilka ton, dlatego nie można dać się zwieść tej nazwie! Na ładunek drobnicowy składają się towary, które przeznaczone są do przewozu statkiem. Wysyłany tą drogą towar najczęściej składany jest na paletach, a same produkty pakowane w kartony oraz skrzynie. Jak już wiemy, drobnica morska ma mniejszą objętość i dlatego, importowane towary stanowią jedną ze składowych ładunku zbiorowego, zamkniętego w danym kontenerze. Dzięki temu, koszt transportu jest znacznie niższy, aniżeli w przypadku, gdy należy zapłacić za cały kontener “tylko dla siebie” (opcja FCL). Nie ma się więc co dziwić, że transport morski drobnicowy zyskuje na popularności.

Zalety transportu drobnicowego - dla kogo drobnica morska to najlepsze rozwiązanie?

Jak już nieco napomknęliśmy na wstępie, transport drobnicowy z Chin do Polski to przepustka dla mniejszych przedsiębiorców. Dużo firm chciałoby importować tańsze towary, by móc na nich więcej zarabiać w rodzimym kraju, ale wydatki z tym związane na pewno potrafiły przystopować ich zapał.

Sprowadzanie towaru z Chintransportem morskim drobnicowym to szansa dla takich przedsiębiorstw na rozwój biznesu, przy poniesieniu stosunkowo niewielkich kosztów.

Przede wszystkim nie trzeba wysyłać pełnego kontenera, ani tym bardziej płacić za cały kontener morski nawet, jeśli nie jest zapełniony! Importujesz 1 lub 2 palety z Chin z wybranym przez Ciebie towarem (dopuszczonym do wysyłki). Wszystko dopasowane do Twoich potrzeb, by transport stał się naprawdę opłacalny! Prowadzisz własny sklep stacjonarny lub internetowy? Chcesz wzbogacić asortyment o towary z Chin? Skorzystaj z transportu drobnicowego! Jak to zrobić? W dalszej części artykułu poznasz najlepszą ofertę!

Transport morski z Chin do Polski - jak zorganizować przewóz ładunków drobnicowych?

Sprowadzanie towaru z Chin wymaga specjalistycznej wiedzy i precyzyjnego przygotowania, by każdy etap transakcji przebiegł prawidłowo i bez żadnych przeszkód. Transport z Chin do Polski chwilę trwa, dlatego tak ważne jest to, żeby wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Dzięki pomocy fachowców z branży transportowej, dostawa z Twoim towarem bezpiecznie trafi do celu. Korzystając z usługi importu drobnicowego AlleKurier - masz gwarancję, że towar jest monitorowany od momentu dostarczenia go do magazynu w Chinach (Guangzhou), aż po dostawę do magazynu w Polsce (w Kutnie). Stawiamy na szybką i skuteczną obsługę zlecenia oraz 100% zadowolenie Klienta!

Drobnica z Chin - jak wygląda zlecenie importu drobnicowego w AlleKurier?

 1. Wyszukaj dla siebie swój produkt i dostawcę.
 2. Ustal dokładnie warunki dostawy i uzupełnij dokumenty niezbędne do dokonania odprawy w Polsce.
 3. Sprawdź z naszym biurem koszty transportu.
 4. Zleć transport do naszego magazynu w Guangzhou.
 5. Monitoruj swój ładunek drobnicowy oraz wpłynięcie statku do portu przeznaczenia.
 6. Dostawa i rozformowanie kontenera bezpośrednio w centrum logistycznym w Kutnie.
 7. Nasza agencja celna odprawi Twój produkt.
 8. Twój produkt jest gotowy do wydania.
 9. Twój produkt dostarczamy transportem krajowym pod wskazany adres.

Chiny, czas dostawy - ile trwa transport morski z Chin do Polski?

Transport morski nie jest najszybszym rodzajem transportu, zwłaszcza jeśli chodzi o dalekie kursy, jednak zdecydowanie można stwierdzić, że jest on bardzo ekonomiczny. Decydując się na niego mamy szansę na niższą cenę za dostawę sprowadzanego towaru, ale na jego odbiór przyjdzie nam czekać ok. 60-70 dni. Czas liczony jest od momentu wypłynięcia ładunków drobnicowych z magazynu w Chinach. Warto to mieć na uwadze, planując swoje zamówienia, jeśli zależy nam na konkretnym terminie dostawy. Transport drobnicowy z Chin po dotarciu do portu w Polsce, jest wysyłany do magazynu, w którym czeka na rozładowanie. Jeśli proces sprawdzania przesyłki importowanej pójdzie sprawnie i pomyślnie, towar dotrze do magazynu w przeciągu doby. Czas rozładunku zależny jest od wielkości dostarczonego towaru. Drobnica morska nie powinna zajmować wiele miejsca, stąd też czas jej wypakowania z pewnością będzie krótszy niż w przypadku całego kontenera. Po tym etapie, Twój ładunek drobnicowy może spokojnie opuścić magazyn i zostać wysłany do miejsca docelowego, które wskażesz!

Dlaczego warto postawić na usługę import drobnicowy - AlleKurier.pl?

Transport drobnicowy ma bardzo duży potencjał. Jest atrakcyjną opcją dla szerszej gamy przedsiębiorców, dzięki czemu handel w naszym kraju może się jeszcze mocniej rozwijać. Warto rozważyć drobnicę morską z Chin jako sposób na pozyskanie kolejnego źródła towarów do swojej firmy. Im większy wybór dla Klienta, tym większa szansa na sprzedaż! Pomoże Ci w tym AlleKurier, bo kto jak nie my, najlepiej się zna na transporcie! Dlaczego powinieneś skorzystać z oferty import drobnicowy - AlleKurier

Oto Twoje korzyści!

 1. Wzrost sprzedaży oraz jeden zaufany partner w biznesie
 2. Niskie, przejrzyste koszty obsługi
 3. Wiedza i doświadczenie poparte praktyką
 4. Bezpieczeństwo transportu kontenerowego dla Twojego towaru (brak przeładunku w porcie przeznaczenia, towar trafia bezpośrednio do magazynu logistycznego w Kutnie )
 5. Kompleksowa obsługa FOB Guangzhou - miejsce docelowe Polska
 6. Profesjonalna obsługa celna, status AEO dający szereg udogodnień przy dokonywaniu obrotu towarowego w Polsce
 7. Oszczędność na kosztach przesyłek​ kurierskich oraz możliwość nadawania przesyłek jednym z przewoźników w ramach jednej umowy (również przesyłek zagranicznych)
 8. Systematyczność załadunków produktów do kontenerów w magazynie w Guangzhou - co 2 tygodnie (Twoje ładunki drobnicowe będą docierać bardzo regularnie)
 9. Oszczędność czasu​ – nie musisz  zajmować się już więcej nadzorowaniem logistyki, możesz skupić się na rozwoju swojej oferty i jej promowaniu

Nie ryzykuj i nie działaj na własną rękę! Zapewnij sobie spokój i transport ładunków drobnicowych załatw za pośrednictwem firmy transportowej AlleKurier, która od A do Z wykona za Ciebie “najtrudniejszą robotę”. Ty zlecasz, my działamy - obie strony są zadowolone!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto