Allegro Smart - czym jest i jak z niego skorzystać?

Użytkownicy portalu sprzedażowego Allegro mogą liczyć na ogrom udogodnień. Dzięki nim można zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Ciekawą opcją jest Allegro Smart - wystarczy wykupić miesięczny/roczny pakiet, aby otrzymać nielimitowaną ilość darmowych przesyłek. Jest to rozwiązanie szczególnie opłacalne dla tych, którzy sporo zamawiają. Koszt zwraca się już po około 7 zamówieniach! Nie można również nie wspomnieć o korzyściach dla sprzedawcy. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie przedstawiono zbiór praktycznych informacji.

Czym jest Allegro Smart?

Allegro Smart to pakiet darmowych przesyłek kurierskich, który zapewnia wiele zalet zarówno sprzedawcy, jak i kupującemu. Osoby, które często składają zamówienie za pośrednictwem omawianego portalu mogą wykupić miesięczny lub roczny abonament. Koszt pierwszego z nich to 10,99 zł, a drugiego 49,99 zł. Wiadome jest, że bardziej ekonomiczne jest wykupienie usługi na dłużej. Warto wspomnieć, że portal nie narzuca limitów zakupowych - nie spotkamy się ani z minimalną, ani z maksymalną liczbą przesyłek, co stanowi wielki plus. Należy jednak dodać, że z opisywanego pakietu skorzystamy tylko w przypadku, gdy dany sprzedawca posiada aktywowaną funkcję Smart. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie.

Z punktu widzenia sprzedawcy Allegro Smart również niesie wiele korzyści. To sprawdzony sposób na to, aby zwiększyć sprzedaż nawet o 70%! Potwierdzają to liczne statystyki oraz opinie wystawione przez zadowolonych użytkowników. Warto jednak uwzględnić, że nie jest to oferta dla wszystkich. Mogą z niej skorzystać wyłącznie osoby ze statusem Super Sprzedawcy lub posiadające przynajmniej 98% pozytywnych ocen.

pakiet smart allegro

Jak zacząć korzystać z Allegro Smart?

Użytkownicy portalu mogą zacząć korzystać z Allegro Smart poprzez jedno kliknięcie. Wystarczy jedynie przejść do odpowiedniej zakładki, a następnie wybrać właściwą opcję i dokonać opłaty. Sprzedawcy muszą pamiętać o spełnieniu niezbędnych wymogów, takich jak 98% pozytywnych opinii lub odznaka Super Sprzedawcy. Kolejnym krokiem jest określenie warunków zwrotów oraz wybór przynajmniej dwóch metod wysyłki rekomendowanych przez Allegro. W innym przypadku aktywacja usługi nie zostanie zakończona pomyślnie.

Z Allegro Smart można zrezygnować w dowolnym momencie, a więc nie trzeba obawiać się długoterminowych zobowiązań. Z pewnością ma to znaczenie dla tych, którzy oczekują pełnego poczucia swobody. Każdy sprzedawca musi samodzielnie określić, czy usługa jest opłacalna. Prawdą jest jednak to, że dopiero po upływie kilku miesięcy można określić rzeczywisty wzrost poziomu zamówień.

Kto może skorzystać z Allegro Smart?

Allegro Smart mogą skorzystać zarówno kupujący, jak i sprzedający. W dzisiejszych czasach zakupy internetowe stały się codziennością, jednak koszty wysyłki zniechęcają do złożenia zamówienia. W przypadku omawianej funkcji wartość przesyłki musi przekroczyć jedynie 40 zł, co nie jest wygórowaną kwotą. Najbardziej opłacalne jest wykupienie rocznego abonamentu, jednak osoby, które chcą przetestować usługę mogą skorzystać z wariantu miesięcznego.

Jak już wspomniano, usługa Allegro Smart jest dostępna także dla wybranych sprzedawców. Podstawą jest posiadanie pozytywnej opinii klientów. Portal dba o to, aby zakupy w ramach programu Smart były bezpieczne, a zarazem komfortowe.

smart od allegro

Ile kosztuje Allegro Smart?

Kupujący ma do wyboru dwa pakiety - miesięczny za 10,99 zł oraz roczny za 49,99 zł. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się, który wariant jest najkorzystniejszy. Pierwszy z nich opłaca się w przypadku osób niezdecydowanych, które nie mają pewności, czy skorzystanie z omawianej usługi przyniesie realne oszczędności. Roczny abonament nie wymusza składania dużej ilości zamówień. Pozostaje on aktywny nawet wtedy, gdy przez kilka tygodni lub miesięcy mieliśmy przerwę w zakupach internetowych!

Sprzedający w ramach Allegro Smart dzieli koszt wysyłki zamówienia z portalem sprzedażowym. Allegro pokrywa całkowity koszt zamówienia dla następujących metod: paczkomaty, odbiór w punkcie, listy i przesyłki polecone. Stawki proponowane przez firmy kurierskie są zróżnicowane. Nie ma jednak konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Należy jednak uwzględnić, że kupujący wpłaca jedynie kwotę za towar (w przypadku zamówienia o wartości przekraczającej 40 zł).

pakiet allegro smart

Czy warto korzystać z Allegro Smart?

Pakiet Smart Allegro posiada wiele zalet - zarówno z punktu widzenia kupującego, jak i sprzedawcy. Osoby oferujące produkty na opisywanym portalu mogą zwiększyć liczbę zamówień. Ponadto, możliwe jest nieznaczne podniesienie cen (np. z 36 zł do 40 zł), tak aby przyciągnąć jeszcze większą ilość kupujących polujących na darmową przesyłkę. Warto również wspomnieć, że w przypadku przesyłki za 0 zł można uniknąć prowizji od kosztów dostawy. Trzeba dodać, że sprzedawcy, którzy korzystają z Allegro Smart cieszą się większym zaufaniem kupujących. Może to okazać się kluczowe dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży e-commerce.

Potrzebujesz zamówić kuriera po odbiór paczki, którą chcesz wysłać? Zrób to z AlleKurier! Z nami oszczędzisz nawet 70% przy nadaniu przesyłek, w porównaniu do skorzystania bezpośrednio ze stron firm kurierskich. W jaki sposób możesz wysłać paczkę i o czym należy pamiętać? Poznaj nasze poradniki, w których odnajdziesz najważniejsze informacje!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto