Jak zacząć skutecznie sprzedawać na Allegro?


Jak sprzedawać na allegro? Z zagranicznych platform sprzedażowych najpopularniejsze są Amazon, Aliexpres i eBay, ale w Polsce dominuje Allegro. Z serwisu korzystają miliony użytkowników. Założenie konta trwa dosłownie chwilę i może zrobić do niemalże każdy, czerpać z tego liczne korzyści. Jeśli chce się coś sprzedawać, Allegro będzie idealnym miejscem do ogłoszenia tego, gdyż pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców szybko, łatwo i często całkowicie za darmo. Nie ma znaczenia to, czy jest się osobą prywatną czy przedsiębiorcą, bo każdy może rozpocząć swoją przygodę z e-handlem dzięki tej platformie. Pora zastanowić się nad tym, jak sprzedawać na Allegro i co się z tym wiąże.

Jak założyć konto na Allegro?

Przez wiele lat możliwe było korzystanie z platformy internetowej Allegro bez konieczności zakładania konta, co jednak w najbliższym czasie będzie już niemożliwe w przypadku chęci dokonania zakupu. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się zarejestrować, gdyż wiąże się to z szeregiem dodatkowych możliwości. Założenie konta jest niezwykle łatwe i szybkie, umożliwia prowadzenie e-sprzedaży. Do wyboru jest konto firmowe lub zwykłe, w obu przypadkach można mówić o braku jakichkolwiek opłat. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, wpisując w odpowiednie pola swój adres e-mail, hasło, datę urodzenia. Po zaakceptowaniu zasad regulaminu i wyrażeniu wszystkich zgód można przejść do potwierdzenia swojego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link weryfikacyjny.

Jak tworzy się aukcję na Allegro?

Mając już aktywne konto na Allegro, można przejść do wystawienia swojego pierwszego produktu na aukcję. Będąc zalogowanym, należy przejść do zakładki Wystaw przedmiot, po czym serwis przeniesie użytkownika automatycznie do formularza wystawiania. Trzeba podać nazwę lub kod produktu, wybrać kategorię, nadać ofercie tytuł i uzupełnić informacje dotyczące cech wystawianego przedmiotu. Konieczne jest wypełnienie parametrów obowiązkowych, można też wpisać dodatkowe – im więcej danych, tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie oferty z produktem. Kolejnym krokiem jest dodanie zdjęć przedmiotu i opisu. Jeśli uda Ci się sprzedać swoje produkty na Allegro (a na pewno tak będzie), to musisz zastanowić się nad wysyłką! W tym pomoże Ci AlleKurier! Nadaj przesyłkę do 70% taniej i przede wszystkim bezpiecznie. Firmy kurierskie, z którymi współpracujemy to najlepsi przewoźnicy, którzy zadbają o prawidłowe dostarczenie przesyłek do Twoich klientów.

W dalszej części trzeba wybrać cennik dostaw, czas przesyłki towaru i formę płatności. Zaznaczyć należy też możliwość wystawienia faktury lub jej brak oraz lokalizację wysyłki przedmiotu. Sekcja Warunki umowy dotyczy zwrotów, gwarancji, reklamacji, dodatkowych usług. Można również skorzystać z opcji promowania swojej oferty. Na koniec pozostaje podsumowanie opłat, można też podejrzeć swoją ofertę przed jej wystawieniem. Ostatnim krokiem jest wystawienie przedmiotu, czyli umieszczenie go w bazie danych serwisu Allegro – odtąd będzie widoczny dla każdego użytkownika.

Jak działa Allegro Lokalnie?

Stosunkowo nową opcją na Allegro jest Allegro Lokalnie, które zostało stworzone z myślą o potrzebach użytkowników prywatnych. Możliwe stało się handlowanie całkowicie za darmo i umieszczenie oferty w taki sposób, aby była ona widoczna w całym serwisie. Na Allegro Lokalnie trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które dotyczą ilości dodawanych ogłoszeń. Najczęściej nie można mieć aktywnych więcej niż dwieście ogłoszeń na jednym koncie. W przypadku kategorii Motoryzacja liczba ta została zredukowana do zaledwie dziesięciu. Ponadto jest mniej możliwości promowania swojego ogłoszenia, nie ma opcji darmowej dostawy w ramach usługi Allegro Smart ani systemu monet. Na Allegro Lokalnie nie obowiązuje system ocenienia sprzedawców za pomocą gwiazdek. Nie można też dokonać zakupu na raty. Zaletą Allegro Lokalnie jest uproszczony system wystawiania ogłoszeń, bez konieczności dokładnego opisywania wystawianego przedmiotu. Co więcej, można negocjować cenę ze sprzedającymi, zarezerwować przedmiot. A co jeśli osoba zainteresowana Twoim ogłoszeniem nie przebywa w Polsce? Nic straconego! Z AlleKurier.pl bez problemu nadasz przesyłki do Anglii, paczki Niemiec, USA czy Australii. Gdzie tylko będzie potrzeba!

Ile wynosi prowizja za sprzedaż na Allegro?

Każdego użytkownika serwisu Allegro z pewnością interesuje to, z jakimi kosztami wiąże się prowadzenie konta, jakie są opłaty za wystawianie aukcji i wysokość prowizji za każdą sprzedaż. A o tym jak

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.