Jak sprzedawać na portalu OLX?

Drugim niezwykle popularnym serwisem ogłoszeniowym, zaraz po Allegro, jest OLX. Dawniej portal ten nosił nazwę Tablica.pl i co ciekawe, należał do grupy Allegro. Z serwisu korzysta bardzo wielu użytkowników, co przyspiesza sprzedaż. Dodatkowo można liczyć na prostotę, bo obsługa konta na OLX jest niezwykle łatwa. Nie ma też trudności ze znalezieniem tego, czego akurat się szuka, bo wszystko jest dobrze skategoryzowane. Wystawienie przedmiotów na sprzedaż nie wiąże się najczęściej z żadnymi dodatkowymi opłatami w przypadku opcji podstawowej, dotyczą one tylko niektórych kategorii promowania ogłoszenia. Jeśli ktoś chce szybko i tanio dodać ogłoszenie, do którego dostęp ma każdy, nawet w przypadku braku konta na OLX, to czas najwyższy się zarejestrować. Po sprzedaży towaru na portalu OLX możesz w łatwy sposób nadać przesyłkę za pomocą serwisu AlleKurier.pl, który specjalizuje się w przesyłkach kurierskich zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

OLX sprzedaż – od czego należy zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie konta na OLX, aby móc dodać jakiekolwiek ogłoszenie. Można zrobić to przy wykorzystaniu adresu e-mail lub za pomocą konta na Facebooku czy Google. W przypadku pierwszej opcji należy podać w formularzu rejestracyjnym swój adres mailowy, następnie hasło i na koniec zaakceptować regulamin serwisu. Na podany e-mail zostanie przesłana wiadomość zawierająca link aktywujący konto na OLX. Wystarczy w niego kliknąć, a cała procedura zostanie przeprowadzona automatycznie.

Będąc już zalogowanym, można przejść do wystawiania przedmiotów na OLX. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, a cały proces zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy wpisać w formularzu tytuł ogłoszenia, dodać opis wystawianego przedmiotu i zdjęcia. Określić trzeba też kategorię i lokalizację oraz cenę. Potencjalnego kupca należy również poinformować o tym, czy dany przedmiot jest używany czy nowy. Konieczne będzie również zaznaczenie tego, kto dodaje ogłoszenie – może to być osoba prywatna lub firma. Na OLX jest dostępnych wiele dodatkowych opcji, a jedną nich wyróżnienie swojego ogłoszenia, dzięki czemu stanie się ono bardziej widoczne.

Wypełniony formularz należy potwierdzić, po czym ogłoszenie zostanie dodane przez system i stanie się widoczne dla wszystkich użytkowników serwisu.

jak sprzedawać na portalu olx

Jak sprzedawać na OLX? O czym należy pamiętać?

Bardzo ważną kwestią w przypadku dodawania ogłoszenia na OLX jest to, aby stworzyć odpowiedni tytuł i opis, który będzie zachęcał do zapoznania się z ofertą. Przy tysiącach różnych ofert w serwisie istotne będzie to, aby wyróżnić w jakiś sposób swoje ogłoszenie. Zadbać trzeba o estetykę, brak jakichkolwiek błędów. Opisy przedmiotów powinny być krótkie, ale treściwe, zawierać kluczowe informacje. Warto oczywiście pisać językiem korzyści, ale zawsze opierać się na rzeczywistych danych, informować o ewentualnych wadach i uszkodzeniach. Im lepiej napisany opis, tym mniej niepotrzebnych i powielających się zapytań. Bardzo istotne jest dołączenie dobrej jakości zdjęć, najlepiej kilku, które przedstawiają przedmiot z różnych stron.

Ogłoszeniodawca sam ustala cenę, może też zaznaczyć opcję Do negocjacji. Powinna być ona adekwatna do jakości i rzeczywistej wartości oferowanego przedmiotu. Przy braku zainteresowania przedmiotem przez dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem będzie obniżenie ceny lub wybranie wcześniej wymienionej opcji Do negocjacji, dzięki czemu potencjalny klient będzie miał możliwość zaproponowania ceny za przesyłkę wraz z przedmiotem.

Obecnie można nawet dodać przesyłkę na OLX, najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie opcja za pobraniem, aby uchronić się przed ewentualnym oszustwem. W opisie ogłoszenia powinno umieścić się informację o możliwości odbioru osobistego lub wysyłki. Konieczne będzie też podanie dwóch form kontaktu ze sprzedającym, czyli mailowy i telefoniczny. Sprzedane przedmioty można wysłać także kurierem. Z AlleKurier.pl nadasz przesyłki nawet 70% taniej niż na stronach przewoźników! To się opłaca! Pamiętaj tylko o tym, żeby porządnie zapakować paczkę przed wysłaniem, co zapobiegnie jej uszkodzeniu w trakcie transportu. A co jeśli osoba kupująca Twój przedmiot wystawiony na OLX nie mieszka w Polsce? Żaden problem! Z nami wyślesz także paczki za granicę - wysyłka do Anglii lub Niemiec? Zrób to z AlleKurier - szybko, bezpiecznie i tanio zamów kuriera!

sprzedaż przedmiotów na olx

Czy ogłoszenie OLX jest płatne? Z jakimi trzeba liczyć się kosztami?

Dodawanie ogłoszeń na OLX jest najczęściej całkowicie darmowe, nie trzeba martwić się o żadne ukryte opłaty. Są jednak pewne kategorie, które wiążą się z dodatkowymi płatnościami za dodanie ogłoszenia. Dotyczy to motoryzacji, nieruchomości, usług i firmy, rolnictwa, domu i ogrodu, elektroniki, mody i kategorii dla dzieci. Warto wobec tego zapoznać się najpierw ze szczegółowym cennikiem za dodanie pojedynczego ogłoszenia w wyżej wymienionych kategoriach. Na OLX dostępne są też wielorakie pakiety, z których warto skorzystać przy zamieszczaniu ofert w płatnych kategoriach. Ciekawą opcją jest również Ogłoszenie Premium. Ceny płatnych ogłoszeń zaczynają się od siedmiu złotych i sięgają do stu, a w przypadku Ogłoszeń Premium można mówić o nawet dwustu złotych. Warto od razu zaznaczyć, że ceny za SMS są jeszcze większe niż te zwykłe.

sprzedaż towarów na olx

Jak zapłacić za ogłoszenie na OLX?

Wiedząc już, że za wystawianie ogłoszeń w niektórych kategoriach trzeba uiścić opłatę, należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób dokonać płatności. Możliwości jest sporo – przelew internetowy, blik, karta płatnicza, zwykły przelew. Płatności są obsługiwane przez serwis Dotpay, Adyen, PayU i Fortumo.

Przy płaceniu telefonem wystarczy wybrać swojego operatora komórkowego i podać numer telefonu, na który zostanie przesłany kod aktywacyjny. Ogłoszenie zostanie dodane automatycznie do systemu po otrzymaniu płatności.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto