Jak sprzedawać na Vinted?

Kupowanie ubrań, obuwia i wielorakich akcesoriów to dla wielu osób nie tylko przyjemność, ale wręcz hobby czy nawet nałóg. Miło jest założyć coś nowego, ale każda garderoba ma swoją pojemność i jeśli nie chce się mieć sterty niepotrzebnych ubrań w domu, warto znaleźć im nowego właściciela. Obecnie nie trzeba go nawet szukać, bo znajdzie się sam, wystarczy wstawić ogłoszenie do Internetu. Niezależnie od tego, czy ubrania są nowe, czy używane, można je sprzedawać za pośrednictwem serwisu Vinted. Pojawia się jednak pytanie, jak to zrobić i czy warto.

Czy warto mieć konto w serwisie Vinted?

Allegro czy OLX to nie jedyne serwisy ogłoszeniowe, na których można sprzedawać wielorakie przedmioty. W przypadku chęci zarobienia na nienoszonych ubraniach warto założyć konto na Vinted. Zdarza się tak, że piękna bluzka została założona tylko raz i okazała się nietrafionym zakupem, po czym zginęła gdzieś we wnętrzu szafy, zapomniana i niepotrzebna. Wiele osób chomikuje różne rzeczy tylko i wyłącznie z sentymentu, chęci posiadania jak największej ich ilości. Obecnie modny stał się minimalizm, dzięki czemu wiele osób „odchudza” swoje szafy, dając nieużywanym ubraniom drugie życie. To, co jednemu przestało się podobać, może być idealne dla drugiego. Nie trzeba oddawać swoich ubrań za darmo, ale zarobić na ich sprzedaży. Wystarczy stworzyć ogłoszenie z ciekawym opisem i zdjęciami, a z pewnością w końcu znajdzie się kupiec.

Ogromną popularnością cieszy się w polskim Internecie portal Vinted, który czuwa nad bezpiecznymi i uczciwymi zakupami online. Serwis jest w pełni w języku polskim, skupia setki tysięcy użytkowników. Do zalet zaliczyć można łatwą rejestrację i obsługę serwisu, to samo można powiedzieć o wystawianiu ofert. Na korzyść Vinted przemawia zintegrowany system płatności, atrakcyjne formy wysyłki.

Portal ten jest bezpieczniejszym miejscem niż OLX czy grupy na Facebooku, które tak naprawdę nie ingerują w żaden sposób w transakcje. Jeśli ma się do zaoferowania ciekawe ubrania w dobrym stanie, znanych marek, w atrakcyjnych cenach, to warto zdecydować się na ich sprzedaż przy wykorzystaniu serwisu Vinted. Praktycznie każdy może rozpocząć sprzedaż na Vinted, wystarczy założyć konto w kilku prostych krokach. Co więcej, można nie tylko sprzedawać, ale też oddawać lub wymieniać się ubraniami, rozmaitymi dodatkami.

jak sprzedawać na vinted

Jak założyć konto na Vinted?

Założenie konta na Vinted jest banalnie proste, wystarczy wejść na stronę główną serwisu, po czym przejść do wypełnienia przeznaczonego do tego formularza. Jeżeli ma się już konto na Facebooku, to można powiązać je z kontem na Vinted. Tradycyjna rejestracja wymaga podania adresu e-mail, po czym trzeba wpisać nazwę użytkownika i hasło. Przed kliknięciem w przycisk "Zarejestruj się" należy zapoznać się dokładnie z regulaminem i polityką prywatności. Trzeba też zaznaczyć pola: Akceptuję regulamin i politykę prywatności oraz Mam ukończone 18 lat.

Profil na Vinted można zarejestrować również za pomocą konta Google lub Apple ID. Warto od razu zaznaczyć, że możliwe jest posiadanie wyłącznie jednego konta. Przy utworzeniu kolejnych trzeba liczyć się z ich zablokowaniem przez serwis.

sprzedaż vinted

Jak sprzedawać na Vinted?

Sprzedawanie na Vinted nie jest trudne, ale użytkowników w serwisie nie brakuje, dlatego trzeba się jakoś wyróżnić z tłumu. Istotne będzie założenie zaufanego profilu, dodanie zdjęcia profilowego, zweryfikowanie swojego konta, napisanie w kilku słowach czegoś o sobie w sekcji O mnie. W Internecie nie można niczego dotknąć ani przymierzyć, dlatego kupujący polegają wyłącznie na opisach i zdjęciach. Wykonanie dobrej jakości, wyraźnych zdjęć sprzedawanego produktu to podstawa. Zaleca się do jednej rzeczy wstawiać pięć zdjęć przedstawiających ją z różnych stron. Fotografie mają przedstawić faktyczny stan przedmiotu. Jego opis również musi być zgodny z prawdą, rzeczywistym stanem.

Pisać należy konkretnie, podać wyczerpujące dane dotyczące danego ubrania, łącznie z rozmiarem przesyłki. Wystawiając ogłoszenia na Vinted, nie trzeba martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami, dlatego warto poświęcić trochę czasu i wystawić na sprzedaż jak najwięcej przedmiotów. Zwiększa to szanse na ich szybsze sprzedanie. Sposobem na szybsze znalezienie klientów jest podbicie swoich przedmiotów i korzystanie z Sugerowanych Ofert, dzięki czemu wirtualna szafa stanie się bardziej widoczna.

Godne polecenia jest także ustalanie zniżek na zestawy, co zwiększy prawdopodobieństwo kupienia przez jedną osobę większej ilości ubrań. Na Vinted dostępna jest opcja Zaproponuj cenę, co również może zwiększyć sprzedaż – mile widziana jest możliwość kupienia czegoś w atrakcyjniejszej cenie.

vinted sprzedaż

Jak wysłać paczkę na Vinted?

Jeżeli uda się coś sprzedać, pozostaje spakować odpowiednio przedmiot, przygotować go do wysyłki. Powinno się zrobić to jak najszybciej, w ciągu pięciu dni roboczych od sprzedaży. Kupujący wybierze formę dostawy, co pozwoli na śledzenie przesyłki lub anulowanie zamówienia. Ważne jest użycie solidnego opakowania, dobranego do wymiarów i kształtu wysyłanego przedmiotu. Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotu i poprawne umieszczenie etykiety wysyłkowej to podstawa.

Najwygodniejszym sposobem będzie zamówienie kuriera pod odbiór paczki. Na najniższe ceny można liczyć w przypadku brokera kurierskiego AlleKurier, dzięki któremu możliwe jest zapłacenie do nawet 70% mniej niż w przypadku wysłania przesyłki bezpośrednio przez stronę firmy kurierskiej. Nie trzeba podpisywać żadnych umów, a wszelkie formalności zostają ograniczone do minimum.

Wszystko można załatwić przez Internet, wystarczy wypełnić intuicyjny formularz i opłacić usługę. Zamów kuriera już dzisiaj i przekonaj się jak proste jest wysyłanie przesyłek z AlleKurier!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto