Jak sprzedawać na Ebay?

Serwis eBay to obok Allegro i Amazon najbardziej znana platforma sprzedażowa w Polsce. Kiedy walczysz o krajowego klienta, musisz być obecny na Allegro, ale gdy marzy Ci się podbój zagranicznych rynków, masz do wyboru sprzedaż na eBay lub na Amazonie. To platformy o ogromnych zasięgach, wielkiej rozpoznawalności i dobrej reputacji, z których Ty jako sprzedawca możesz pośrednio skorzystać. Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać za granicę, eBay będzie dla Ciebie najlepszym miejscem z przynajmniej kilku powodów, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, abyś oferował swoje towary również w innych serwisach sprzedaży transgranicznej. Wszystko zależy od Twoich chęci, ambicji i zaangażowania.

Jakie zalety ma sprzedaż eBay i komu eBay przyda się najbardziej?

Sprzedaż na eBay jest nieco mniej wymagająca niż e-handel za pośrednictwem serwisu Amazon. Przede wszystkim Amazon ma bardzo wyśrubowane normy jakości i będzie od Ciebie wymagał dostosowania się do licznych reguł i limitów czasowych, a potem sumiennie kontrolował to, jak wywiązujesz się ze swoich zobowiązań: czy odpowiadasz kupującym na czas, jak reagujesz na reklamacje, czy Twoje paczki zagraniczne dochodzą do celu na czas.

Na Amazonie za wiele przewinień może spotkać Cię błyskawiczna kara i już na początku sprzedaży możesz zostać zablokowany przez serwis. Z eBay jest nieco łatwiej i zablokowanie konta nie grozi Ci tak szybko. Sprzedaż w eBay jest przy tym dość prosta i sprzedający wcześniej np. na Allegro spotkają tu wiele podobnych rozwiązań.

Platforma eBay dysponuje dużym wachlarzem narzędzi, które pomagają tworzyć oferty, a potem je promować i, co najważniejsze, pozwala ci szybko dotrzeć z oferowanym towarem do kupujących z ponad 200 krajów. Panel administracyjny eBay jest czytelny i w wielu miejscach będziesz prowadzony za rękę, dlatego nawet początkującym w handlu transgranicznym ciężko jest się tu potknąć. Dużym plusem eBay jest też czytelny i dość atrakcyjny system prowizji i opłat, który jest przy okazji na tyle elastyczny, że możesz prowadzić opłacalną sprzedaż na eBay zarówno, gdy wchodzisz tylko na jeden rynek, np. niemiecki, jak i wszystkie na raz, masz do sprzedania 100 czy kilka tysięcy różnych produktów.

jak sprzedawać na ebay

Jak założyć konto na eBay?

Aby zacząć sprzedawać na eBay, musisz założyć konto sprzedawcy – prywatne lub firmowe. Podczas procesu rejestracji na eBay będziesz musiał podać wszystkie swoje dane lub dane prowadzonej firmy, które następnie zostaną zweryfikowane. Weryfikacja może odbyć się na wiele sposobów, np. drogą korespondencyjną, ale niewątpliwie najszybsza będzie weryfikacja za pomocą karty kredytowej.

Przedsiębiorcy mogą posiadać więcej niż jedno konto sprzedawcy na eBay, co będzie szczególnie przydatne w przypadku sprzedaży zróżnicowanych kategorii produktów. Aby rozpocząć sprzedaż na eBay, musisz też utworzyć konto na PayPal, które posłuży Ci do rozliczeń.

ebay sprzedaż

Jak zorganizować sprzedaż na eBay?

Na eBay możesz sprzedawać towary bez założenia sklepu i stałej opłaty subskrypcyjnej lub jako właściciel sklepu. Gdy zdecydujesz się na sklep, możesz liczyć na to, że koszty sprzedaży okażą się mniejsze, a także zyskasz m.in. dodatkowe możliwości promowania produktów i dostęp do wielu narzędzi wspomagających sprzedaż. Przy zakładaniu konta na eBay musisz też zdecydować czy interesuje Cię uproszczona formuła sprzedaży za granicę, czyli sprzedaż na eBay.pl z wysyłką zagraniczną czy zaawansowana, w której Twoje oferty pojawią się na konkretnych zagranicznych wersjach portali, np. eBay.de.

Formuła zaawansowana daje Ci lepszą widoczność na rynkach zagranicznych, ale i wymaga więcej pracy np. tłumaczenia opisów produktów oraz nieco komplikuje system prowizyjny, bo uzależnia go od cenników obowiązujących na konkretnej zagranicznej platformie eBay. Wysyłka towaru za granicę może odbywać się z pomocą serwisu eBay albo możesz samodzielnie organizować jego dostawę, co uniezależnia Cię od prowizji proponowanych przez eBay.

Przesyłki zagraniczne tanio, szybko i bez komplikacji nadać możesz na AlleKurier.pl. AlleKurier jest pośrednikiem usług kurierskich, u którego znajdziesz wszystkie najważniejsze firmy przewozowe z kraju i ze świata, porównasz ich oferty oraz nadasz paczki zagraniczne i przesyłki krajowe w atrakcyjnych cenach (sprawdź nasz cennik kurierów), nawet bez wychodzenia z domu. Warto również pamiętać, że w przypadku eBay duże znaczenie ma obowiązujący na platformie system opinii. Dobrze jest pamiętać o tym aspekcie przy zarządzaniu sprzedażą, komunikacji z kupującymi oraz organizacji dostawy towaru i obsługi ich zwrotów.

Potrzebujesz wysłać paczkę? Kurier może przyjechać zarówno do Twojego domu, jak i do firmy. Usługa door to door dostępna zawsze w AlleKurier!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto