Co oznacza rejestracja przesyłki opatrzona symbolem KN?

Z usług kurierskich korzystamy dziś bardzo często. Na popularności wciąż zyskują wygodne zakupy online. Jest tak m.in. dlatego, że na odwiedzanie sklepów stacjonarnych brakuje czasu, a ceny transportu i dostarczania paczek pod dany adres są coraz korzystniejsze. Zarówno osoby fizyczne, jak i różnego rodzaju przedsiębiorstwa chętnie wybierają zakup swoich półproduktów lub innych przedmiotów za granicą – także w ramach popularnych platform sprzedażowych. W całej procedurze dostarczenia takiego zakupu często ma miejsce rejestracja przesyłki z KN. Co oznacza ten symbol i kiedy pojawia się w statusie danego zamówienia?

Przesyłka z KN – kiedy można spotkać się z takim oznaczeniem?

Symbol literowy KN zazwyczaj występuje w statusie zamówienia, który sprawdzamy, korzystając z opcji śledzenia przesyłek. Dotyczy paczek międzynarodowych i występuje zarówno w przypadku, kiedy jesteśmy nadawcami, jak i odbiorcami. Przesyłka z KN widoczna będzie na stronie danego przewoźnika, jak i często na platformie czy na stronie sklepu zagranicznego, gdzie został zakupiony dany produkt.

Tanie przesyłki kurierskie można nadać za pośrednictwem naszej strony AlleKurier.pl, gdzie cały proces jest bardzo przejrzysty i szybki.

Rejestracja przesyłki z KN to informacja, która często widoczna jest w panelu klienta w popularnych serwisach sprzedażowych działających np. w Chinach. Chociaż dokonanie zakupu wiąże się niekiedy z bardzo długim czasem oczekiwania na zamówiony towar, każdy użytkownik w danych konkretnego zamówienia może śledzić postęp całego procesu i wszystkie jego etapy. Dzięki temu wiadomo, kiedy paczka została nadana, na jakim etapie podróży się aktualnie znajduje i kiedy planowane jest jej dostarczenie do odbiorcy.

Często też zmiana statusu danego zamówienia wyświetla się w naszych smartfonach jako powiadomienie wysyłane w ramach zainstalowanej aplikacji danej platformy sprzedażowej. Wśród nich również można spotkać przy numerze danej przesyłki i jej numeru oznaczenie rejestracji z KN.

Rejestracja przesyłki z KN – co oznacza?

KN oznacza kraj nadania. Natomiast rejestracja przesyłki z KN informuje odbiorcę, że paczka zarejestrowana została przez nadawcę w kraju nadawczym  i od tego momentu zaczyna się jej podróż pod wskazany adres, czyli do odbiorcy. Kolejne etapy transportu będą wyświetlały się w tabeli lub stosowna informacja zmieniać się będzie zgodnie z miejscem aktualnego pobytu przesyłki.

Dlaczego status „rejestracja przesyłki z KN” nie zawsze jest widoczny?

W ramach wysyłki przedmiotów zakupionych na zagranicznych platformach sprzedażowych zazwyczaj istnieje możliwość wyboru kilku różnych rodzajów przesyłek. Są to zazwyczaj stosunkowo tanie usługi nierejestrowane oraz droższe, czyli rejestrowane.

O ile w pierwszym przypadku cena dostarczenia zakupu z drugiego końca świata wynosi często zaledwie kilka złotych, o tyle trzeba liczyć się z ryzykiem, że przesyłka może znacznie łatwiej ulec zagubieniu i zwyczajnie nie dotrzeć. Niekiedy odzyskanie kwoty za przedpłacony przedmiot może być bardzo trudne. W tym przypadku niemożliwe jest również śledzenie przesyłki. Tym samym kupujący nie będzie mógł sprawdzić, czy paczka została zarejestrowana w kraju nadania i kiedy planowane jest jej doręczenie.

Nieco droższa opcja, czyli przesyłka rejestrowana, jest nie tylko bezpieczniejszą formą dostawy, ale też w przypadku zaginięcia w drodze, o wiele łatwiej jest odzyskać należność wpłaconą sprzedawcy podczas jej zakupu. Wówczas w panelu kupującego jednym z pierwszych statusów po zakupie zaraz po informacji o przygotowywaniu do wysłania będzie właśnie rejestracja przesyłki z KN.

Jeżeli planujesz wysłanie paczki za granicę lub poszerzenie możliwości wysyłki swoich towarów do innych krajów, doskonałą formą współpracy będzie nasza platforma usług kurierskich AlleKurier.pl. Nadaj paczkę w doskonałej cenie i uzyskaj nieograniczony dostęp do informacji o poszczególnych etapach jej podróży!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki