• AlleKurier
  • Blog
  • Ekonomiczne pakowanie przesyłek. Jak zmieścić w paczce wszystkie prezenty?

Ekonomiczne pakowanie przesyłek. Jak zmieścić w paczce wszystkie prezenty?

ekonomiczne pakowanie przesyłek

Pakowanie prezentów świątecznych to z jednej strony ogromna przyjemność (obdarowywanie bliskich jest tak samo przyjemne, jak otrzymywanie prezentów, czyż nie?), z drugiej nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli prezenty zamierzasz wysłać firmą kurierską. Jak zapakować prezent tak, aby dotarł do adresata w nienaruszonym stanie? Podpowiadamy!

Jak zapakować prezenty świąteczne? 

Pakowanie prezentów to wspaniałe zajęcie dla całej rodziny. Warto zaangażować w nie wszystkich domowników - zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ruch niech idą kolorowe papiery, ozdobne wstążki, zielone gałązki, drewniane zawieszki choinkowe, nożyczki, klej, taśma. Nie jesteś mistrzem pakowania prezentów? Nic nie szkodzi! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka znakomitych pomysłów, które pokażą Ci, jak zapakować prezenty, by cieszyły oko.

1. Szary papier.

To znakomita opcja dla minimalistów. Błyszczące ozdoby to nie Twoja estetyka? Brokat i błyskotki mogłyby dla Ciebie nie istnieć? Nie szkodzi! Sięgnij po szary papier, opakuj nim pudełko, obwiąż je naturalnym sznurkiem i dowiąż efektowną zawieszkę z dedykacją. Tak zapakowany prezent wywoła pozytywną reakcję na każdej twarzy.

ekonomiczne pakowanie przesyłek w karton

2. Kolorowy papier.

Niedrogi, elegancki i bardzo praktyczny (z łatwością dopasujesz go do różnorodnych kształtów). Obowiązkowo wybierz ten w świąteczny wzór: renifery, śnieżynki, bałwanki. Nie żałuj kolorowych wstążek i kokardek. Święta Bożego Narodzenia są w końcu tylko raz w roku!

3. Bawełniana tkanina.

Szukasz efektownego, a przy okazji ekologicznego sposobu na pakowanie prezentów świątecznych? Mamy dla Ciebie prawdziwą rewelację! Wybierz bawełnianą tkaninę w świąteczny wzór i użyj jej jak papieru - owiń nią pudełko i zaklej taśmą. Możesz wykorzystać w tym celu np. świąteczną poszewkę na poduszkę, elegancki bieżnik, obrus - w tym wypadku samo opakowanie też będzie prezentem. Takim podarunkiem zachwyci się każda pani domu.

4. Ozdobne pudełko.

Pakowanie prezentów świątecznych to nie jest Twoja mocna strona? Każdego roku stajesz przed problemem: jak zapakować prezent, żeby wyglądał znośnie? Dla Ciebie dobrą opcją może być gotowe ozdobne pudełko. Tych ze świątecznymi nadrukami znajdziesz na rynku naprawdę sporo. Pamiętaj tylko, że jeśli taki pakunek wysyłasz kurierem, to ozdobne pudełko wyłóż dodatkowo dekoracyjnym sizalem, a całość delikatnie zaklej przezroczystą taśmą.

5. Świąteczna skarpeta.

Jak zapakować prezenty? Oczywiście, że w świąteczną mikołajową skarpetę? Znasz lepszy pomysł na tematyczne opakowanie? My nie! Skarpetę możesz kupić gotową albo uszyć ją samodzielnie z czerwonego świątecznego materiału lub filcu. Filc możesz zszywać w rękach, więc to świetna opcja, jeśli nie masz w domu maszyny do szycia. Do środka włóż po prostu drobiazgi, skarpetę zafastryguj, zaklej lub zepnij szpilkami i umieść w dodatkowym opakowaniu. Taka skarpeta z pewnością będzie piękną ozdobą w domu Twoich bliskich. 

Jak przygotować zapakowane prezenty do wysyłki?

Pakowanie prezentów to jedno, jak jednak sprawić, by piękne i misternie przygotowane paczki w nienaruszonym stanie dotarły do adresatów? Pamiętaj o tym, że okres przedświąteczny to czas, gdy firmy kurierskie mają ręce pełne roboty. Paczek jest w tym okresie zdecydowanie więcej niż w innych miesiącach. Wyobraź sobie zatem, że Twoja paczka będzie podczas transportu przechodziła z rąk do rąk, będzie układana na innych paczkach i na niej również będą leżały różne pakunki. By podróż nie odbiła się na jej stanie, musisz już teraz wybrać solidne opakowanie, które uchroni ozdobny papier, folię, wstążki i zawieszki przed uszkodzeniem. Jak to zrobić?

kobieta pakuje przesyłkę w domu

Misternie zapakowane świąteczne paczki zawsze umieszczaj w dodatkowym opakowaniu. Najlepsze będzie solidne, grube pudełko, wypełnione z każdej strony miękkim tworzywem. Może to być specjalny wypełniacz do paczek, ale równie dobrze sprawdzą się gazety zwinięte w kulkę czy folia bąbelkowa, której nadmiar został Ci w szufladzie. Do tak przygotowanego opakowania włóż paczkę. Jeśli w jednej przesyłce zamierzasz umieścić więcej prezentów,  rozejrzyj się za odpowiednio dużym kartonem. Paczki oddziel między sobą wypełniaczem lub folią bąbelkową, by w trakcie transportu nie obijały się o siebie. Możesz też zdecydować się na owinięcie ozdobnych paczek folią, stretchem, gazetą lub arkuszem szarego papieru. Tak przygotowane drobiazgi ułóż w dużym pudle. Całość dopełnij wypełniaczem, zamknij i zaklej taśmą. Jeśli chcesz, by Twoja paczka wyglądała efektownie, karton opakuj szarym papierem i oklej taśmą papierową w świąteczny wzór. Na boku możesz nawet namalować markerem jakiś świąteczny wzorek - Mikołaja, bałwanka, może renifera? Dzięki takiemu detalowi Twoja paczka z łatwością odróżni się od innych. Pamiętaj tylko, by ozdoby nie przeszkadzały w odnalezieniu i odczytaniu etykiety nadawczej - w końcu chcesz, by Twoje prezenty świąteczne dotarły na czas, prawda? Sprawdź też, jaki będzie koszt wysyłki Twojej paczki z prezentami.

Prezenty gotowe do wysyłki i co dalej?

Gdy pakowanie prezentów jest już skończone, teraz pora na zamówienie kuriera. Zrób to wygodnie, bez wychodzenia z domu. Nadaj przesyłkę i poczekaj na przybycie kuriera. Pamiętaj, by prezentów świątecznych nie wysyłać na ostatnią chwilę. Jeśli zależy Ci na dostawie przed świętami, wyślij je najpóźniej w okolicy 20-21 grudnia.

Sprawdź również, czy to, co chcesz wysłać w prezencie pod choinkę może zostać nadane kurierem. Niestety, ale większość firm kurierskich nie podejmuje się wysyłki żywności, przez co np. słodkie niespodzianki (czekoladki, ciasta, cukierki itd.) nie mogą znaleźć się w Twoim prezencie! Listę towarów zabronionych do transportu znajdziesz w naszym poradniku.

Ładnie zapakowany prezent cieszy oko. Jeśli wręczasz go osobiście - nie ma problemu, możesz zdecydować się nawet na najbardziej ekstrawaganckie opakowanie. A co, jeśli zamierzasz wysłać prezenty kurierem? Czy w takim wypadku musisz zrezygnować z efektownego opakowania? W żadnym razie! Zadbaj o dodatkowe zabezpieczenie swojej paczki i wywołaj uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Niech Twój prezent będzie tym, który cieszy, wzrusza i bawi. W pięknej świątecznej oprawie, z dostawą na czas.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto