Wypełniacze do paczek – sekret bezpiecznego i estetycznego pakowania przesyłek

Każdego dnia tysiące różnych paczek podróżuje furgonetkami kurierskimi. Przesyłki po drodze trafiają do punktów nadawczych, skrzynek paczkowych lub do sortowni. A czy wiesz, co sprawia, że przesyłki docierają do odbiorców w nienaruszonym stanie? To właśnie wszelkiego rodzaju wypełniacze do paczek mają zapewnić przesyłanym produktom bezpieczeństwo. Te niepozorne i niedrogie materiały mają również inne zadanie. Jakie? Tego dowiesz się z tekstu. Podpowiemy też, gdzie kupić wypełniacze do paczek i jak je wykonać samodzielnie.

Co to są wypełniacze do paczek i jaką pełnią funkcję?

Wypełniacze do paczek to lekkie materiały, które służą do wypełniania wolnych przestrzeni w kartonach z przesyłanymi produktami. Ich nadrzędnym zadaniem jest unieruchomienie towaru i jego ochrona przed uszkodzeniem, porysowaniem, zabrudzeniem, a nawet zawilgoceniem. W praktyce wykorzystuje się niedrogie materiały, często powstające jako odpady w procesie produkcji – np. wiórki drzewne, kawałki styropianu lub papieru. Wiele firm stawia również na estetykę oraz na zrównoważony rozwój, dlatego do pakowania paczek wykorzystują dobrze prezentujące się i ekologiczne materiały.

Wypełniacze do paczek można podzielić na dwie kategorie – produkty sypkie oraz foliowe. Foliowe zabezpieczenie produktów jest stosunkowo niedrogie, dlatego często decydują się na nie osoby, które sporadycznie wysyłają paczki. Z kolei wszystkie sypkie wypełniacze do paczek są materiałami droższymi, dlatego używane są przeważnie w sklepach wysyłkowych, takich jak drogerie i butiki.

Wypełniacze do paczek – rodzaje

Powiedzieliśmy już, że wypełniacze do przesyłek dzieli się na sypkie i foliowe. Teraz skupimy się na poszczególnych rodzajach wypełnień i pomożemy wybrać produkt dopasowany do potrzeb.

Ze względu na specyfikę produktów, wyróżniamy ozdobne oraz ekologiczne wypełniacze do paczek. Do tej kategorii zalicza się:

 • wypełniacz papierowy SizzlePak,
 • Skropak,
 • bibuła ozdobna,
 • wełna drzewna,
 • nacinany, tekturowy wypełniacz do paczek,
 • papierowe poduszki powietrzne

Inne rodzaje wypełniaczy używane są coraz rzadziej, ponieważ są stosunkowo drogie, nie są materiałami biodegradowalnymi oraz nie wyglądają estetycznie. Należy do nich folia bąbelkowa, styropianowe kulki lub poduszki powietrzne wykonane z folii. 

Gdzie kupić wypełniacze do paczek? Niektóre z nich są dostępne w sklepach papierniczych, inne znajdziesz bezpośrednio na stronach producentów opakowań lub na popularnych portalach sprzedażowych. Znajdziesz tam również interesujące akcesoria do pakowania paczek, które ułatwią tę czynność i pomogą nadać przesyłce estetyczny wygląd.

Wypełniacze do paczek – sekret bezpiecznego i estetycznego pakowania przesyłek

Ekologiczne wypełniacze do paczek

Najlepszy ekologiczny wypełniacz do pudełek łączy w sobie kilka cech:

 • Jest wykonany w całości z materiałów naturalnych pochodzenia roślinnego takich jak: skrobia, drewno, papier lub wełna.
 • Jest w pełni biodegradowalny – np. rozpuszcza się w wodzie, nie wymaga utylizacji i nie zaśmieca środowiska naturalnego.
 • Gwarantuje ochronę przesyłanych w paczkach produktów, dopasowuje się do kształtu przesyłki, przez co stabilizuje i amortyzuje produkt.
 • Zapewnia estetyczny wygląd przesyłanym towarom, dlatego pozwala budować pozytywny wizerunek marki.
 • Świetnie nadaje się do pakowania prezentów.

Te cechy sprawiają, że ekologiczne i ozdobne wypełniacze do paczek są używane przez właścicieli sklepów internetowych, którzy codziennie wysyłają mnóstwo przesyłek do swoich klientów. Stosowanie ekologicznych wypełniaczy do paczek pokazuje, że sprzedawca dba o środowisko naturalne, ale również stara się, aby zamawiane przez klientów produkty dostarczane były w sposób estetyczny.

Wypełniacze idealne do pakowania prezentów

Jeśli planujesz estetycznie zapakować swoją przesyłkę – zainteresuj się ozdobnymi wypełniaczami do paczek. Te materiały są całkowicie bezpieczne dla środowiska, szybko się rozkładają, a do tego wyglądają bardzo ładnie, przez co nadadzą przesyłkom indywidualnego charakteru.

SizzlePak, czyli kolorowe wiórki papierowe

Na uwagę zasługuje SizzlePak. To produkt powstający w procesie recyklingu z papierowych włókien, a do tego dostępny jest w dowolnym kolorze. SizzlePak jest bardzo lekki i sprężysty, ale jego struktura pozwala skutecznie zabezpieczać przesyłki o różnej wadze. Produkt świetnie sprawdza się do pakowania artykułów wrażliwych, np. porcelany i szkła. Zaletą włókien papierowych jest łatwość ich porcjowania oraz użycia. Mnogość kolorów umożliwia dobranie wypełniacza do indywidualnego charakteru prezentu.

Wełna drzewna, czyli naturalne, drewniane wiórki

Kolejnym ciekawym i ekologicznym produktem jest wełna drzewna. Tę wełnę pozyskuje się z drewna – produkt ma postać cienkich wiórek, które świetnie wypełniają przestrzenie w paczkach. Wiórki drzewne to popularne, ozdobne wypełniacze do paczek, dlatego często wykorzystywane są do pakowania koszy prezentowych, skrzynek drewnianych, a także kartonów. To materiał biodegradowalny, nie zaśmieca środowiska i może być używany wielokrotnie.

Skropak – ozdobny wypełniacz do paczek wykonany ze skrobi

Skropak, inaczej zwany popcornem piankowym, to materiał również w pełni biodegradowalny, ponieważ powstaje ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej i nie zawiera żadnych toksycznych dodatków. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dlatego jest bardzo lekki. Świetnie nadaje się do pakowania prezentów, a do tego doskonale wypełnia wolną przestrzeń w pudełku i unieruchamia przesyłane produkty. Nie tworzy odpadów, ponieważ błyskawicznie rozpuszcza się pod wpływem wody. Po rozpakowaniu prezentu skropak wystarczy wrzucić do zlewu i zalać wodą.

Ekologiczne poduszki powietrzne

Popularnym rozwiązaniem są także poduszki powietrzne wykonane z ekologicznych materiałów – np. z papieru pochodzącego z makulatury. To świetny zamiennik poduszek foliowych, nie tylko zabezpiecza towar, ale również jest łatwy w użyciu i wytrzymały, do tego chroni produkty przed zawilgoceniem. Papierowe poduszki powietrzne są często wykorzystywane do maszynowego pakowania produktów.

Wypełniacze do paczek – jak zrobić je samodzielnie?

Wypełniacz do przesyłek możesz zrobić również samodzielnie z materiałów, które masz dostępne pod ręką. Mogą być to stare gazety, które wystarczy zwinąć w kulki, w rulony lub pociąć w cienkie paski. W tym celu świetnie sprawdzi się również tektura. Możesz ją pociąć i umieścić w pudełku z przesyłanymi produktami. Samodzielnie przygotowane wypełniacze są ekologiczne i niedrogie, ponieważ pochodzą zwykle z niepotrzebnych już materiałów.

Planujesz wysłać prezent bliskiej osobie i nie wiesz, jak zrobić wypełniacze do paczek, które zachwycą obdarowanego? Wypełniaczem Twojej paczki mogą być słodycze! Warto użyć miękkich i dobrze zapakowanych cukierków, np. żelek. Możesz też wykorzystać suszone rośliny, np. sztywną trawę lub kolorowe kwiaty.

Tak przygotowaną paczkę nadasz z AlleKurierem. Pamiętaj, aby ją odpowiednio zabezpieczyć i oznaczyć, zwłaszcza jeśli w środku są wrażliwe produkty, takie jak szkło lub elektronika. Z nami przesyłka będzie bezpieczna i szybko dotrze do celu, a Ty skorzystasz z atrakcyjnej oferty cenowej. Niskie ceny przesyłek i szybka realizacja zleceń to jedne z naszych najważniejszych atutów. Przekonaj się o tym już teraz.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto