Poczta Polska śledzenie przesyłek - śledzenie paczek Poczta Polska

Śledzenie przesyłek Poczta Polska

Wysyłanie przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej nadal jest bardzo popularne, chociaż coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług innych przewoźników typu DPD, GLS, UPS, DHL czy Fedex. Śledzenie paczek Poczta Polska jest tak samo proste, jak w przypadku innych przewoźników. Możliwe staje się poznanie dokładnego statusu i lokalizacji paczki czy listu, a wszystko to można zrobić przez Internet.

Poczta Polska śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć, gdzie jest paczka?

Śledzenie przesyłki Poczta Polska staje się możliwe z chwilą jej nadania. Trzeba tylko znać numer listu przewozowego, który wpisuje się na stronie internetowej przewoźnika. Monitorowanie przesyłek jest możliwe od momentu ich nadania do chwili odebrania przez adresata.

Można prześledzić w dowolnym momencie całą drogę paczki. Po wpisaniu numeru nadania listu przewozowego mogą pojawią się następujące dane: data nadania, rodzaj przesyłki, urząd pocztowy, masa i gabaryty paczki, status przesyłki. Na podstawie statusu przesyłki można dowiedzieć się, że zarejestrowano jej dane, została odebrana przez kuriera lub przyjęta w oddziale. System wyświetli też status dotyczący przekazania paczki do doręczenia, a gdy zostanie odebrana przez adresata, pojawi się informacja o dostarczeniu.

W przypadku nieudanej próby doręczenia status informuje o jej zwrocie na adres nadawcy. Zanim jednak do tego dojdzie, paczkę będzie można odebrać w placówce pocztowej na podstawie wystawionego awizo.

Poczta Polska śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Śledzenie przesyłek Poczta Polska jest banalnie proste, można zrobić to w dowolnym momencie i miejscu, wystarczy mieć numer listu przewozowego, czyli indywidualny track number. Jest on niepowtarzalny i każda paczka ma inny, dzięki czemu nie dochodzi do pomyłek podczas monitorowania przesyłek. Status przesyłki można sprawdzić w panelu śledzenia na stronie przewoźnika, którego wybrało się do dostarczenia paczki.

Wystarczające jest podanie numeru paczki, aby pojawiła się informacja o tym, gdzie dokładnie znajduje się przesyłka i jaką przebyła już drogę. Przesyłka może być monitorowana też za pośrednictwem strony Allekurier, na której znajduje się uniwersalna wyszukiwarka

Śledzenie przesyłki Poczta Polska - dlaczego warto?

Śledzenie przesyłek to bardzo praktyczna usługa, dzięki której można szybko i łatwo sprawdzić, co dzieje się z paczką lub listem. Na podstawie wyświetlanych statusów zlokalizowanie przesyłki nie stanowi żadnego problemu. Tracking jest czymś całkowicie darmowym, nie wymaga rejestracji ani logowania na żadnej stronie. Można z niego korzystać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Pozwala określić przybliżony dzień doręczenia i właściwie zaplanować swój plan zajęć, aby uchronić się przed zostawieniem awizo. Można też szybko sprawdzić, czy przypadkiem przesyłka nie utknęła na jakimś etapie podróży i uchronić się przed jej zaginięciem.

Śledź przesyłki innych kurierów

Oczywiście nie tylko Poczta Polska umożliwia śledzenie przesyłek, jest to usługa oferowana przez praktycznie każdego przewoźnika. Można monitorować status i lokalizację przesyłek nadanych przez różne firmy kurierskie i w każdym przypadku cały proces wygląda praktycznie tak samo. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości zawsze można zapoznać się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi śledzenia przesyłek, przeglądając pomocne poradniki na AlleKurier.

Przydatne linki

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto