Poczta Polska - Przesyłki pocztowe nawet do 70% taniej!

Poczta Polska to najbardziej doświadczona spedycja w kraju. Od pewnego czasu, do profilu swoich usług przedsiębiorstwo wprowadziło przesyłki kurierskie, dzięki czemu paczka Poczta Polska może teraz dojść jeszcze szybciej, a koszt usługi będzie znacznie niższy niż w przypadku konkurencyjnych ofert kurierskich. Rozbudowany system punktów odbioru i nadań przesyłek znacznie ułatwia i usprawnia ruch ładunków. Żeby skorzystać z usług kurier Poczta Polska można skorzystać z pomocy brokera, pośrednika, który załatwi wszystkie formalności związane z nadaniem przesyłki. Jest nim Allekurier.pl

Jak wygląda obieg przesyłki na poczcie polskiej?

Korzystając z usług Poczty Polskiej możemy zdecydować się na kilka rodzajów wysyłki paczki. W katalogu ofert znajdziemy usługę Paczka+, Mini PaczkaPaczka Pocztowa oraz realizacja nadania i doręczenia paczki przez kuriera - Pocztex. Zdecydowanie najszybszym sposobem dostarczenia przesyłki jest opcja wymieniona jako ostatnia. Dostępne jest również śledzenie paczki Poczty Polskiej.

Poczta Polska gwarantuje dostarczenie przesyłki na terenie całego kraju już następnego dnia po przekazaniu paczki kurierowi. Istnieje możliwość nadania ładunku bezpośrednio u kuriera, który może przyjechać pod adres nadawcy wskazany w deklaracjach listu przewozowego lub zgłosić się do placówki pocztowej lub innego punktu nadania, który współpracuje z Pocztą. Przyjęcie paczki przez kuriera lub pracownika punktu nadawczego powinno zostać pokwitowane podpisem na liście przewozowym. Dokument ten będzie stanowił potwierdzenie nadania, które będzie głównym dokumentem wymaganym w razie procesów reklamacyjnych.

Kiedy kurier przyjmie paczkę, będzie to oznaczało, że ładunek został wprowadzony do obiegu. Kolejnym krokiem będzie zdanie paczki na magazynie terminala nadającego, z którego paczka zostanie wydana do sortu i trafi na konkretny terminal, który będzie odpowiedzialny za doręczenie. Następnego dnia, przesyłka zostanie pobrana przez kuriera w celu realizacji procesu dostawy.

Jakie paczki pocztowe można nadawać?

Poczta Polska paczki możliwe do przewozu dopuszcza do maksymalnej wagi nieprzekraczającej trzydziestu kilogramów. Ładunek powinien mieć regularny kształt i być odpowiednio zabezpieczony. Najbardziej preferowanym typem przesyłek są ładunki znajdujące się w kartonach o kształtach prostopadłościanu. Niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Jest to czynność, która leży po stronie nadawcy, osoby wysyłającej przesyłkę, nie zaś firmy, która podejmuje się realizacji procesu doręczenia. W przypadku, kiedy paczka nie zostanie należycie zapakowana i przygotowana do transportu, zarówno kurier, jak i pracownik punktu nadawczego, mogą odmówić przyjęcia ładunku. Warto pamiętać o tym, że na odpowiednie przygotowanie paczki do transportu wpływają zarówno zabezpieczenia wewnętrzne, jak i zewnętrze.

Te pierwsze, mają za zadanie unieruchomienie przewożonego towaru, tak, by nie miał on luzu i nie przemieszczał się w kartonie, a także zabezpieczenia powinny amortyzować ewentualne wstrząsy (w tym celu warto stosować gąbki, folię bąbelkową, profile styropianowe, przekładki tekturowe itp.). Zabezpieczenia zewnętrzna mają za zadanie zasłonięcie towaru i uniemożliwienie jego wydostania się poza pudełko.

Jakie usługi dodatkowe realizuje Poczta?

Decydując się na doręczenie przesyłki z Pocztą Polską, otrzymujemy możliwość wykupienia dodatkowych usług. Wśród nich, najważniejszą i najbardziej wygodną opcją, która ułatwia proces doręczenia jest wybór godzin, w których kurier musi wstawić się u klienta - odbiorcy. Doręczenie z wybraną usługą godzinową zostanie zrealizowane dokładnie w tym przedziale, który zostanie wybrany przez klienta. Można także wykupić usługi związane z potwierdzeniem wykonania przewozu. Istnieje możliwość powiadomienia o doręczeniu w sposób mailowy lub za pośrednictwem wiadomości sms. Poczta przewiduje także doręczenie jedynie do osoby wskazanej na liście przewozowym. Taka usługa musi zostać wykupiona i zaznaczona na etykiecie adresowej. Prawo przewozowe przewiduje bowiem bez niej doręczenie pod wskazany adres, nie zaś do konkretnego adresata.

Jeżeli zatem klient chce, by paczka trafiła jedynie do rąk jednej osoby, musi to wyraźnie zaznaczyć w liście przewozowym poprzez wykupienie odpowiedniej usługi. Poczta Polska oferuje również usługę kurier 24 oraz kurier 48.

Poczta Polska - paczki przez pośrednika

Żeby wysłać paczkę kurierem Poczty, nie trzeba pojawiać się w jej placówce, ani kontaktować się z kurierem. Można tego dokonać przez brokera, czyli pośrednika, który w imieniu Poczty załatwi wszystkie formalności, w tym także założenie zlecenia. Wystarczy osobisty kontakt z firmą Allekurier.pl lub założenie konta na tej stronie oraz założenie zlecenia przez internet z wyborem Poczty jako firmy kurierskiej, a pracownik przyjedzie odebrać paczkę pod wskazany adres. Korzystanie z usług brokera ma swoje olbrzymie zalety. To nie tylko wygoda i zminimalizowanie formalności.

Firmy pośredniczące dostarczają przedsiębiorstwu spedycyjnemu (Poczcie) olbrzymią ilość klientów dziennie. Dzięki temu, mają możliwość wynegocjowania niższych stawek za usługę przewozu. Wiąże się to również z ustaleniem atrakcyjnej ceny dla swoich klientów. Korzystając z pomocy firmy Allekurier.pl można w ten sposób zamówić usługę kurierską nawet o 70% taniej, niż w przypadku samodzielnego nawiązywania współpracy bezpośrednio u przewoźnika.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto