Paczka Mini 

Poczta Polska wyszła naprzeciw potrzebom osób, które chcą przesłać niewielkie przedmioty, np. książki, płyty DVD lub artykuły kosmetyczne. Jest to usługa o nazwie Paczka Mini, a pomyślana została głównie jako narzędzie do obsługi e-handlu.

Czym jest Mini Paczka?

Usługa Mini Paczka dotyczy przesyłania niewielkich i lekkich przedmiotów o wadze do 2 kg oraz o wartości do 500 zł. Termin gwarantowany na dostarczenie standardowej przesyłki to 3 dni. Paczka Mini może być nadawana na terenie kraju.

Warunkiem skorzystania z usługi jest nadanie zawartości w specjalnym, przeznaczonym do tego celu opakowaniu. Można je nabyć w placówkach poczty lub otrzymać za pośrednictwem sklepu internetowego. Cena za opakowanie jest jednocześnie ceną za nadanie paczki. Koszt podstawowej usługi to 9,50 zł, ale rośnie w miarę dołączania usług dodatkowych, którymi jest wzrastająca ponad 100,00 zł wartość paczki, ubezpieczenie lub opcja przesyłki priorytetowej.

Opakowanie Paczki Mini to sztywna, tekturowa koperta, która po rozszerzeniu pozwala na przesłanie przedmiotu o maksymalnych wymiarach 21 cm x 30 cm x 5 cm. Ważne jest, aby zawartość przesyłki była dostosowana do kształtów i wymiarów opakowania tak, aby nie powodować jego uszkodzenia. Ponadto nie można tym sposobem nadawać np. przedmiotów stwarzających zagrożenie, o krótkim okresie trwałości, kruchych i wymagających specjalnego traktowania oraz żywych roślin lub zwierząt.

Dane do wysyłki wprowadza się na stronie Poczty Polskiej, dzięki czemu możliwe jest m.in. śledzenie przesyłki oraz otrzymanie informacji o jej dostarczeniu. Po rejestracji przesyłkę należy nadać w placówce Poczty do 3 dni. 

Czym jest usługa AlleKurier?

AlleKurier jest platformą internetową, która daje możliwość skorzystania z usług kurierskich różnych firm dzięki temu, iż łączy klientów nadających przesyłki z firmami świadczącymi tego typu usługi. Korzystając z usług AlleKurier można liczyć na  korzystne stawki, nawet o 70% niższe w porównaniu do standardowych stawek kurierskich.  

AlleKurier umożliwia wysyłanie przesyłek listowych, paczkowych oraz przesyłek paletowych. W Ofercie dostępna jest również wysyłka za pobraniem.

W przypadku przesyłek realizowanych przez Pocztę Polską zlecenie można złożyć np. poprzez stronę AlleKurier z wyborem Poczty jako firmy kurierskiej. Pracownik AlleKurier odbiera przesyłkę od klienta i dostarcza do punku Poczty Polskiej, realizując przy tym wszystkie wymagane formalności. Usługa ta zapewnia wygodę za atrakcyjną cenę.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto