Przesyłki paletowe. Palety kurierem już od 135,37 zł netto | AlleKurier.pl

Przesyłki paletowe. Palety kurierem już od 135,37 zł netto

min czytania

Wysyłka palet oferowana przez platformę AlleKurier stanowi idealną ofertę dla firm lub osób zainteresowanych transportem większej ilości towaru na palecie.

Na platformie AlleKurier nadawcy nadają przesyłki kurierskie bez umowy oraz bez deklarowania ilości miesięcznie nadawanych palet. Wystarczy wypełnić formularz na stronie (nie jest wymagana rejestracja), dokonać płatności a kurier przyjedzie tego samego (jeśli zlecenie zostało złożone rano) lub następnego dnia roboczego.

Przesyłka paletowa do 900 kg

Cena: od 135,37 zł netto
Przesyłka paletowa (euro) na terenie Polski.
Waga do 900 kg, wysokość do 180 cm.

Wyceń teraz przesyłkę paletową

Wysyłka palety kurierem

Wysłanie palety w serwisie AlleKurier.pl jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać rodzaj przesyłanej palety (Europaleta lub paleta przemysłowa) oraz wypełnić podstawowe dane jak waga oraz wysokość. Należy pamiętać, że podając zarówno wagę jak wysokość trzeba uwzględnić paletę. Jeśli przykładowo mamy do transportu 500 kg towaru to powinniśmy doliczyć jeszcze wagę samej palety. Waga palet uzależniona jest od jej wielkości, materiału z jakiego jest wykonana a w przypadku palet drewnianych znaczenie ma także stopień wilgotności. Najpopularniejsza w Europie paleta „euro” (EPAL) waży przeciętnie około 25 kg. Podając wysokość ładunku, należy zmierzyć go od płaszczyzny na której stoi do najwyższego punktu. Wysokość samej podstawy palety to przeważnie 14,4 cm.

Wysyłka palety najtaniej

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania w kwestii transportu paletowego powinieneś zwrócić uwagę na ofertę AlleKurier.pl W kwestii przesyłek paletowych nasz serwis oferuje dwie usługi: „DPD Paleta” oraz „Geis PL”.

DPD Paleta

Na naszej stronie zamówisz przesyłkę paletową DPD nawet 70% taniej niż w na stronie DPD cennik palet. Broker paletowy jakim jest AlleKurier skupia wielu nadawców, dzięki czemu może oferować tanie przesyłki paletowe bez rejestracji. Usługa paletowa DPD jest dedykowana dla cięższych przesyłek umieszczonych na palecie euro (epal), maksymalna waga przesyłki - 500 kilo (kg). W przypadku realizacji przez kuriera paletowego DPD aby zamówić samochód z windą, należy zaznaczyć tą usługę (bezpłatnie) w czasie generowana zlecenia.

Podstawą ceny przesyłki paletowej jest w tym przypadku waga palety z towarem a nie odległość jaką przesyłka ma do pokonania. Stawki w cenniku podane są dla palet o wadze do 100, 300 oraz 500 kg.

Tani kurier paletowy

AlleKurier.pl oferuje również najtańszą wysyłkę palet realizowaną kurierem wyspecjalizowanym w dużych ładunkach. Odbiór palety nadanej usługą AlleKurier Paleta wykonywany jest tylko dużymi samochodzami ciężarowymi, dzięki czemu nie ma problemu z załadunkiem większej ilości towaru. Należy pamiętać, że nadawca musi umożliwić sprawny podjazd (plac lub rampa załadowcza).

„AlleKurier paleta”, to usługa adresowana dla osób mających znaczne ilości towaru do przewiezienia. W przypadku tej usługi na paletę można załadować aż 800 kg towaru (waga liczona wraz z paletą). Tu podstawą do wyceny jest odległość w km a także strefy przez jakie towar będzie przewożony. Najlepszym sposobem na sprawdzenie ile będzie kosztować poszczególny transport jest wypełnienie odpowiednich pól w formularzu na stronie allekurier.pl/nadaj-palete

Transport palety

W przypadku firmy DPD Polska obsługiwane są:

  • przesyłki na paletach euro 120 cm x 80 cm, wysokości do 180 cm i wadze do 500 kg.

Usługa Geis PL Paleta obejmuje:

  • przesyłki na 120x80 cm, 120x100 cm, 120x120 cm wysokości do 180 cm i wadze do 1000 kg,
  • przesyłki na większych paletach - od 130x150 cm do 130x300 cm, wysokości do 120 cm i wadze do 1000 kg.

Należy pamiętać, że wysokość przesyłki i waga liczone są razem z paletą.

Palety krajowe i zagraniczne

AlleKurier oferuje przesyłki na paletach na terenie Polski oraz do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Za naszym pośrednictwem możecie Państwo nadać paletę do krajów takich jak Niemcy czy Francja po bardzo atrakcyjnych cenach. Zainteresowanych taką przesyłką paletową zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Jak wysłać paletę za granicę?

Wybierz jeden z wielu dostępnych kierunków palet zagranicznych:

Paleta do Anglii Paleta do Francji Paleta do Niemiec Paleta do Holandii

Tani kurier paleta

AlleKurier jako broker usług transportowych skupia wielu nadawców i dzięki temu oferuje tanie przesyłki paletowe (dostępne bez podpisywania umów i zbędnych formalności).

Dla usługi DPD Paleta obowiązuje cennik zależny od wagi przesyłki. Funkcjonują trzy przedziały wagowe (do 100 kg, do 300 kg oraz do 500 kg). Najtańsza jest wysyłka palety do 100 kg, kolejne przedziały wagowe są nieznacznie droższe. Stawka za transport nie jest zależna od odległości między nadawcą a odbiorcą (nie ma znaczenia, czy transport jest realizowany z Krakowa do Warszawy czy z Gdańska do Wrocławia). Usługa polecana jest dla ładunków transportowanych na większe odległości.

Przewóz palet usługą AlleKurier jest korzystny dla nadawcy, ponieważ waga ładunku nie wpływa na koszt transportu. Maksymalna waga jednej palety to 800 kg. W tym wypadku pod uwagę brana jest rzeczywista odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, ustalana na podstawie kodów pocztowych w formularzu wyceny. Obowiązują inne ceny dla palet euro oraz dla palet przemysłowych. Przejdź na cennik przesyłek paletowych aby sprawdzić dokładną cenę za transport.

Zamawianie kuriera paletowego

Dla usługi AlleKurier Paleta zamówienie oraz opłacenie usługi musi nastąpić do godziny 16 dnia roboczego, aby kurier przyjechał w następnym dniu roboczym. Wynika to z faktu, że transport realizowany jest przez typową firmę przewozową, która obsługuje tylko i wyłącznie przesyłki paletowe. Dział logistyczny dzień wcześniej planuje trasy przejazdu dla kierowców uwzględniając wszystkie miejsca załadunku i rozładunku oraz dostępne miejsca paletowe.

Firma DPD Polska, która jest typową firmą kurierską (obsługuje przede wszystkim przesyłki paczkowe i kopertowe), jest w stanie przyjąć zlecenie odbioru palety nawet w ten sam dzień, jednak nie jest to termin gwarantowany. Możliwe godziny odbioru przesyłki będą dostępne w formularzu zamawiania kuriera po podaniu kodu pocztowego nadawcy.

Palety kurier

Transport palet oferowany na platformie AlleKurier obejmuje odbiór ładunku od nadawcy i doręczenie go do odbiorcy w standardowym terminie od 1 do 5 dni roboczych. W wielu przypadkach doręczenie następuje następnego dnia roboczego po nadaniu.

Przewóz palet - płatność za usługę

W serwisie AlleKurier obowiązuje przedpłata z góry za realizowane przesyłki. Wynika to z obowiązujących umów pomiędzy platformą a firmami transportowymi. W związku z tym nie ma możliwości zapłaty za transport kurierowi przy nadawaniu przesyłki lub na podstawie faktury VAT z odroczonym terminem płatności.

Platforma AlleKurier wystawia faktury zbiorcze za wszystkie zrealizowane przesyłki w danym miesiącu. Faktura w formacie elektronicznym wysyłana jest automatycznie pierwszego dnia każdego miesiąca wraz z zestawieniem na podany w zleceniu adres e-mail zgodnie z wymogami Ministra Finansów.

Ważne zasady przy nadawaniu palet

Zamawiając usługę przewozu palety należy pamiętać o kilku rzeczach dotyczących pakowania palet:

  • kurier nie przywozi palety, nadawca musi sam o nią zadbać,
  • do obowiązków nadawcy należy przygotowanie przesyłki do transportu. W momencie przyjazdu kuriera, towar musi być przygotowany na palecie oraz odpowiednio zabezpieczony do transportu (owinięty folią strecz lub spięty odpowiednimi taśmami),
  • paleta musi być umieszczona w miejscu do którego możliwy jest bezproblemowy podjazd samochodem ciężarowym (o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony) i sprawny załadunek np. rampa załadowcza czy parking lub podjazd przed firmą. Nie jest możliwe nadanie przesyłki paletowej z bloku mieszkalnego (np. z 3 piętra) lub z miejsca gdzie nie można podjechać samochodem (np. zaplecze bez utwardzonego podjazdu),
  • palety muszą być w dobrym stanie, nie mogą być uszkodzone lub przegnite. W razie uszkodzenia towaru wysyłanego na niepełnowartościowej palecie, fakt ten może być podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania przez przewoźnika,
  • do transportu można stosować palety drewniane (nie jest wymagany znaczek EUR) lub wykonane z tworzywa sztucznego,
  • nadawca musi wydrukować przesłaną etykietę transportową i umieścić ją na przesyłce (jeśli palet jest więcej, dotyczy to każdej palety). Etykieta po opłaceniu transportu w formacie PDF jest dostępna do pobrania w panelu zarządzania przesyłkami AlleKurier oraz jest wysyłana na adres e-mail podany w zleceniu.
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami