Przesyłka pobraniowa, wysyłka za pobraniem | AlleKurier.pl

Przesyłka pobraniowa, wysyłka za pobraniem

min czytania

Przesyłka pobraniowa, inaczej COD (Cash On Delivery) to usługa polegającą na dostarczeniu paczki do wskazanego w liście przewozowym odbiorcy i pobranie od niego ustalonej wcześniej kwoty.

Paczka za pobraniem

W przypadku wysyłania przesyłki pobraniowej za pośrednictwem platformy AlleKurier.pl zwrot środków pobranych przez kuriera od odbiorcy dokonywany jest na wskazane przy generowaniu listu przewozowego konto bankowe. Nie ma możliwości zwrotu w formie przekazu pocztowego bądź w innej formie.

Dla kogo przesyłka za pobraniem?

Wysyłka kurierem za pobraniem najczęściej jest wykorzystywana przez sprzedawców internetowych, którzy chcą umożliwić swoim klientom płatność za towar w momencie odbioru paczki.

W przypadku nowych klientów, którzy dopiero zdobywającą zaufanie do sklepu, zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z platformy AlleKurier można nadać przesyłkę pobraniową bez rejestracji, należy tylko wypełnić formularz zamówienia kuriera , opłacić przesyłkę, wydrukować przesłane dokumenty przewozowe i nakleić je na przesyłkę.

Kurier pobraniowy co to?

Niemal wszystkie firmy kurierskie oferują usługę pobrania. Czym jest pobranie?  To nic innego jak płatność za przesyłkę u kuriera. Kurierowi możesz zapłacić kartą lub gotówką. U większości przewoźników kurierskich nie można otworzyć przesyłki przed dokonaniem płatności.

Paczka za pobraniem a sprawdzenie zawartości przesyłki

Wielu odbiorców jest przekonanych, że jeśli otrzymali przesyłkę za pobraniem, to mogą najpierw sprawdzić zawartość paczki i następnie podjąć decyzję czy ją przyjmą. Taka sytuacja nie jest jednak możliwa, ponieważ w myśl prawa przewozowego przesyłkę można wydać dopiero po podpisaniu przez odbiorcy przyjęcie paczki. Dopiero wówczas można ją otworzyć. Pracownik firmy kurierskiej godząc się na sprawdzenie zawartości paczki wcześniej, robi to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Cennik paczki za pobraniem

Przesyłka za pobraniem jest usługą dodatkową i jej koszt jest doliczany do ceny za przesyłkę kurierską. Maksymalna wartość dla przesyłki pobraniowej wynosi 11 000 zł. Sposób naliczania tej opłaty jest uzależniony od firmy kurierskiej, którą wybierze nadawca. W przypadku firmy UPS za pobranie do kwoty 700 zł należy zapłacić 5 zł. Powyżej tej kwoty opłata wynosi 0,5% wartości pobrania. Dla przesyłek realizowanych przez DPD opłata wynosi 5 zł niezależnie od kwoty. Warto zaznaczyć, że w DHL Express odbiór paczek pobraniowych wartości powyżej 5500 zł możliwy jest tylko w oddziale przewoźnika. Należność za usługę realizowaną przez DHL wynosi 10 zł + 0,5% wartości kwoty pobrania. Nadając przesyłkę za pobraniem jest ona automatycznie ubezpieczana na kwotę pobrania. Ceny ubezpieczenia przesyłek znajdują się tutaj → http://allekurier.pl/cennik

Przesyłki kurierskie za pobraniem

Niejednokrotnie zdarza się że zamawiasz kuriera za pobraniem. W dobie płatności internetowych ten typ przesyłek jest nadal bardzo popularny. Większość firm kurierskich oferuje usługi typu kurier pobranie. Przesyłka za pobraniem jest również łatwiejszą metodą dla osób, które nie posiadają konta bankowego. Oznacza to, że nie mogą w łatwy sposób zapłacić poprzez płatności internetowe. Wartym zauważenie są regulaminy kurierskie. W znaczącej większości by odebrać przesyłkę z rąk kuriera należy najpierw opłacić przesyłkę. Kurierzy zazwyczaj nie pozwalają otwierać przesyłki przed uiszczeniem opłaty.

Czy kurierowi można płacić kartą?

Niejednokrotnie nasi klienci pytają - czy u kuriera DPD można płacić kartą? Kurierowi można płacić kartą. W zdecydowanej większości kurierzy, niezależnie od firmy posiadają terminal transakcyjny dzięki temu kurierowi można płacić kartą. Płatność kartą u kuriera wygląda tak samo jak płatność kartą w sklepie. Wystarczy, że zbliżysz kartę do terminala.  Płatność kartą przy odbiorze przesyłki jest najczęściej spotykana w przypadku przesyłek poranionych.

Zagraniczna przesyłka za pobraniem

Opcja doręczenia wraz z pobraniem gotówki dostępna jest tylko dla przesyłek w Polsce. W przypadku jeśli wysyłasz paczki Polska Anglia lub innych państw nie ma możliwości nadania paczki za pobraniem.

Jak przyspieszyć zwrot środków z pobrań?

Na pieniądze z pobrania nadawca musi zaczekać od pięciu do dziesięciu dni roboczych. Czas zwrotu środków uzależniony jest od terminu jaki wyznaczyła firma kurierska. Jest jednak i na to rada. Użytkownicy AlleKurier.pl mogą skorzystać z usługi polegającej na przyspieszeniu zwrotu pobrania, dzięki czemu znacznie szybciej mogą obracać swoimi pieniędzmi.

Pobranie Express - zwrot pobrania w 3 dni robocze

Usługa oferowana przez platformę AlleKurier.pl skraca czas zwrotu pobrania do 3 dni roboczych po dniu doręczeniu przesyłki.

Usługa ta dla przesyłek za pobraniem DPD, UPS, K-EX w kwocie do 1000 zł kosztuje 0 zł!

Dla większych kwot tj. do 3000 zł opłata wynosi 10 zł netto, natomiast do 6000 zł jest to 20 zł netto.

 

Pobranie Natychmiastowe - zwrot pobrania następnego dnia roboczego

Środki pobrane przez firmę kurierską zostaną zwrócone do nadawcy już następnego dnia roboczego po dniu doręczenia przesyłki. Jest to również usługa oferowana przez platformę AlleKurier.pl w cenie 1% kwoty pobrania netto (minimum 2 zł). Należy pamiętać, że potwierdzona informacja o doręczeniu musi znaleźć się w systemie informatycznym przewoźnika, ponieważ to ona jest podstawą do szybszego otrzymania środków.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami