Paczka 24

Przesyłki kurierskie to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi transportu. Nieustannie wzrastająca liczba użytkowników Internetu oraz wzrost liczby zawieranych za pośrednictwem portali aukcyjnych czy sklepów internetowych transakcji przyczyniają się do wzrostu liczby nadawanych i odbieranych paczek pocztowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów także Poczta Polska uruchomiła usługi dedykowane sklepom internetowym oraz osobom robiącym zakupy w sieci. Mowa o usłudze Paczka 24 - czyli o najszybszym sposobie na doręczenie przesyłki, który można znaleźć w ofercie Poczty Polskiej.

Paczka 24 - czym się charakteryzuje?

Jest to usługa gwarantująca doręczenie przesyłki do adresata w terminie jednego dnia roboczego licząc od daty nadania. Oznacza to, że paczka nadana na przykład w poniedziałek przed godziną 15, dotrze do adresata już we wtorek pod warunkiem, że zamieszkuje on jedną z miejscowości znajdujących się w strefie A. Szczegółowy spis miejscowości zaliczających się do strefy A znaleźć można na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Paczka 24 odbiór w punkcie

Jeśli ktoś nie przebywa w domu lub w punkcie, do którego ma dotrzeć paczka w godzinach pracy kuriera, można zamówić usługę Paczka 24 odbiór w punkcie. W takiej sytuacji, paczka nadana przez nadawcę trafia do jednego z punktów odbioru, który wskazywany jest przez adresata. Tą usługę wybierają najczęściej osoby, które na co dzień pracują i nie przebywają w domu w czasie, gdy kurier rozwozi przesyłki.

Jak może wyglądać paczka 24?

Przesyłka nadana na poczcie jako Paczka 24 musi mieć minimalne wymiary 10 x 16 cm, czyli takie, jakie ma strona adresowa. Mniejsze paczki nie mogą zostać nadane w tej usłudze. Suma długości, szerokości i wysokości paczki nie może przekroczyć 250 cm, a najdłuższy wymiar nie może być dłuższy, niż 150 cm. W przypadku zamówienia "usługi niestandardowej", suma trzech wymiarów paczki nie może przekraczać 300 cm, a najdłuższy wymiar nie może przekroczyć 150 cm. Maksymalna masa paczki 24 nie może przekroczyć 20 kg.

Paczka 24 - zawartość

W paczce 24 mogą znajdować się:

- dokumenty,
- żywe rośliny,
- towary handlowe,
- materiały kruche, w tym ceramika i szkło.

Nie można transportować w ten sposób żywych zwierząt ani towarów zabronionych, których pełna lista dostępna jest na stronie poczty polskiej.

Paczka do 0,5 kg

W przypadku, gdy paczka ma masę poniżej 0,5 kg, nadawca może liczyć na korzystniejszą cenę - szczegóły w cenniku usług.

Paczka 24 to alternatywa dla usług oferowanych przez firmy kurierskie. Na plus paczki 24 przemawia jej cena oraz możliwość nadania i odebrania w większości placówek pocztowych w całym kraju. Jeśli jednak zależy Ci na wygodzie i niskiej cenie to zdecydowanie powinieneś skorzystać z usług pośrednika kurierskiego jakim jest AlleKurier.pl. Możesz tu łatwo wycenić swoją przesyłkę kurierską, a po jej opłaceniu wybrany tani kurier odbierze ją i dostarczy we wskazane miejsce.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto