Paczka Pocztowa - Poczta Polska

Usługa poczty polskiej paczka pocztowa to rozwiązanie sprawdzone i cenione od lat. Dzięki oferowanej usłudze możliwe jest wysłanie paczek o masie do 10 kilogramów. Istnieje możliwość nadania paczki z zadeklarowaną wartością, w wersji ekonomicznej, jak również priorytetowej.

Terminy doręczenia paczki

Paczka pocztowa to najprostsza forma przesyłki, której przewidziany czas dostarczenia zależy od wybrania formy – priorytetowej lub ekonomicznej. Przewidziany termin realizacji usługi w przypadku paczki priorytetowej to następny dzień roboczy po dniu nadania pod warunkiem, że paczka została nadana do godziny 15:00. W przypadku paczki ekonomicznej przewidziany termin realizacji usługi wynosi natomiast trzy dni robocze po nadaniu. Warto jednak pamiętać, że przewidywane terminy realizacji usługi nie są równoznaczne z gwarancją dostarczenia przesyłki właśnie w tym terminie. 

Paczka poczta polska – wymiary

Minimalne wymiary paczki, jaką można nadać to 9 na 14 centymetrów z tolerancją 2 mm różnicy. Maksymalne wymiary to natomiast suma długości i obwodu nieprzekraczająca 300 centymetrów, przy czym długość może wynosić co najwyżej 150 centymetrów. Masa paczki nie może natomiast przekraczać 10 kilogramów. 

Poczta paczka - zawartość

W paczce mogą znajdować się standardowe przedmioty dopuszczone do obrotu pocztowego. Istnieje także możliwość nadania paczce pocztowej oznaczenia „ostrożnie”, ale tylko w przypadku pszczół, piskląt ptactwa domowego czy próbek z mlekiem. W przypadku nadania przesyłki z inną zawartością, kiedy konieczne jest szczególne traktowanie, należy skorzystać z pozostałych usług takich jak Paczka+ czy Pocztex. 

Dodatkowe możliwości paczki pocztowej

Przy nadawaniu przesyłki można także zadeklarować wartość przedmiotów w niej przesłanych do kwoty wysokości 70 tysięcy złotych, przy czym należy uiścić opłatę wysokości 1 zł. za każde zadeklarowane 50 zł wartości. Paczkę można również ubezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami takimi jak utrata, zniszczenie lub uszkodzenie. Aby zapoznać się ze szczegółami, należy przeczytać ogólne warunku ubezpieczenia przesyłek pocztowych. Paczka objęta jest ubezpieczeniem od momentu nadania przesyłki aż do jej doręczenia, a także w trakcie zwrotu do nadawcy, gdy adresat przesyłki nie odebrał. 

Inne rozwiązania

Aby nadać paczkę, nie trzeba jednak korzystać z rozwiązania Poczty Polskiej. Zamiast tego można wybrać serwis oferujący usługi największych i sprawdzonych firm kurierskich. Dzięki https://allekurier.pl/ możliwe jest bezpieczne przesłanie tanich paczek w krótkim terminie i to nawet o 70% taniej.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto