Jak wysłać paczkę na poczcie? Nadanie Poczta Polska | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę na poczcie? Nadanie Poczta Polska

5.0 / 5
min czytania

W dobie internetu, zamówienie kuriera i przesłanie za jego pośrednictwem paczki jest o wiele łatwiejsze niż skorzystanie z usług Poczty Polskiej. Sama podróż do najbliższej placówki nie należy do najprzyjemniejszych a jeśli uwzględnimy przy tym przenoszony przez nas pakunek, to przestaje ona być podróżą, a staje się torturą.

Niestety, wciąż wiele osób preferuje tą tradycyjną opcję, narażając się na stratę czasu, długie kolejki i mnóstwo niewygód. I właśnie dla nich przygotowaliśmy powyższy artykuł.

Jak wysłać paczkę na poczcie?

Ok, załóżmy, że chcemy dostarczyć paczkę za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wyeliminujmy wszystkie mniej, lub bardziej prawdopodobne niedogodności i zajmijmy się suchymi faktami. Oto, co musimy zrobić.
  • Przesyłka nie może ulec zniszczeniu podczas transportu. Dlatego trzeba ją odpowiednio zapakować. Na szczęście w Internecie jest mnóstwo poradników, dzięki którym czynność tą możemy wykonać stosunkowo szybko i łatwo. Do tego celu przyda nam się zwykły szary karton, lub - jeśli nim nie dysponujemy - zwykły papier pakunkowy.
  • Nadawca powinien umieścić adres nadawcy i odbiorcy również na opakowaniu przesyłki. W razie zagubienia druku przewozowego, zapis ten będzie jedyną informacją, pozwalającą na zidentyfikowanie danej przesyłki.
  • Gdy już zapakujemy paczkę, należy ją zanieść na pocztę. Każda placówka posiada specjalne druki na paczkę krajową. Nawet jeśli nie będą one umieszczone w widocznym miejscu, można o nie poprosić osobę w okienku. 
  • Zapakowanie paczki i dostarczenie jej do Urzędu Pocztowego to nie koniec naszych problemów. Kolejnym krokiem jest odpowiednie wypełnienie druku nadania paczki a konkretnie jej żółtych pól. W lewym, górnym rogu wpisujemy adres nadawcy. Niżej podajemy informację dotyczącą ewentualnej wartości przesyłki. Na szczęście wpisanie jej nie jest obowiązkowe. Jeszcze niżej możemy zaznaczyć usługi dodatkowe, z których chcemy skorzystać podczas transportu paczki. Jeszcze niżej należy podać informację, że dana paczka nie zawiera żadnych elementów niebezpiecznych. W prawym, górnym rogu żółtego pola, wpisujemy z kolei adres odbiorcy. Powyższe informacje należy wpisywać długopisem, dzięki czemu zapisy przekopiują się na drugą stronę.
  • Po zakończeniu wypełniania druku, przekazujemy go wraz z przesyłką do okienka pocztowego. Pracownik poczty jest zobowiązany do jej zważenia i naliczenia (w zależności od masy i wybranych usług) kosztu jej wysyłki. 

Po wysłaniu paczki i uiszczeniu opłaty, do naszych rąk trafi potwierdzenie nadania. Należy je przechowywać do momentu dostarczenia paczki do odbiorcy.

Kurier przez Internet, czyli jak zaoszczędzić sobie czasu i... pieniędzy

Nadanie Poczta Polska przesyłki jest dość czasochłonne i męczące. Zamówienie kuriera za pośrednictwem platformy AlleKurier.pl, jest o wiele łatwiejsze. Jak to zrobić?
  • Musimy pamiętać o konieczności zapakowania paczki, tak jak miało to miejsce w przypadku tradycyjnej wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jej zawartość musi być odpowiednio zabezpieczona, niezależnie od wybranej formy transportu.
  • Następnie wchodzimy na stronę AlleKurier.pl i wpisujemy do formularza wymiary przesyłki i jej masę. W formularzu wpisujemy również adres nadawcy i odbiorcy. Serwis nie ogranicza się do przewozów krajowych! Nie zapominajmy też o wprowadzeniu daty i godziny, w której kurier ma nas odwiedzić.
  • Po wprowadzeniu przez użytkownika informacji o parametrach przesyłki, system sam naliczy opłatę za jej transport (uwzględniając oczywiście odległość, na którą zostanie ona przewieziona). Po dokonaniu opłaty drogą elektroniczną, otrzymamy na naszą skrzynkę mailową list przewozowy, z wcześniej wprowadzonymi danymi. 
  • Wydrukowany list przewozowy naklejamy na przesyłkę. Jedyne co nam pozostało, to czekanie na przyjazd kuriera w podanym przez nas czasie.

Zacznij oszczędzać!

Różnice pomiędzy wysyłką paczki za pośrednictwem serwisu AlleKurier.pl a skorzystaniem z usług Poczty Polskiej są aż nadto widoczne. Jeśli to czytasz, to najprawdopodobniej zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje.

Mamy dla Ciebie niespodziankę! Przesyłki za pośrednictwem platformy AlleKurier.pl, można wysyłać aż do 70 procent taniej niż w przypadku firm kurierskich. Nie wierzysz? Sprawdź nasze ceny przesyłek kurierskich i porównaj je z cenami najpopularniejszych przewoźników.

Skorzystaj już dziś

Platforma AlleKurier.pl to nie tylko wygoda korzystania ze sprawdzonych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań. To przede wszystkim pewność, że nasza przesyłka zostanie doręczona do Klienta najszybciej, jak to tylko możliwe i to w promocyjnej cenie.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami