Paczka 48

Poczta Polska wbrew przewidywaniom sprzed kilku lat nie chyli się ku upadkowi. Wzrost sprzedaży w sklepach internetowych spowodował znaczne zwiększenie zapotrzebowania na usługi kurierskie i logistyczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, Poczta Polska przygotowała specjalną ofertę. Jest nią paczka 48, czyli usługa umożliwiająca łatwe i szybkie dostarczenie przesyłki pod wskazany adres.

Paczka 48 - opis usługi

Paczka 48 to usługa świadczona przez Pocztę Polską polegająca na dostarczeniu przesyłki do adresata lub do punktu, z którego można ją samodzielnie odebrać. Jest to usługa gwarantująca dostarczenie przesyłki w ciągu dwóch dni roboczych od daty nadania. Przykładowo, jeśli paczka pocztowa zostanie nadana w poniedziałek, dotrze do adresata najpóźniej w środę. Jeśli paczka nadana zostanie w czwartek, adresat odbierze ją w poniedziałek.

Paczka 48 odbiór w punkcie

Chcąc oszczędzić czas, pieniądze i niepotrzebny stres, można skierować paczkę zamiast pod wskazany adres, do jednego z punktów odbioru. To rozwiązanie jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące, które są nieobecne w domu w czasie pracy kuriera. Paczkę można odebrać od momentu otrzymania powiadomienia mailem lub przez SMS.

Zarówno w wersji tradycyjnej, jak i przy odbiorze w punkcie dostępna jest opcja płatności za pobraniem. Paczki przesyłane w trybie kurier 48 można ubezpieczać oraz zadeklarować wartość. Niezależnie od wyboru opcji doręczenia, paczka 48 musi mieć sumę wymiarów (długość + szerokość + wysokość) mniejszą od 250 cm oraz masę mniejszą, niż 20 kg. W przypadku zamówienia usługi niestandardowej maksymalna suma wymiarów nie może przekroczyć 300 cm. W jednej i drugiej opcji największy wymiar paczki nie może przekroczyć 150 cm.

Oferta specjalna - paczka 48 do 0,5 kg

Jeśli planujemy wysłać niedużą przesyłkę, której masa nie przekracza 500 g, możemy liczyć na specjalną obniżkę ceny.

Jakie przedmioty mogą znajdować się w paczce 48?

Paczka 48 pozwala na wysłanie:

- żywych roślin,
- dokumentów,
- towarów handlowych,
- elementów kruchych, w tym ceramiki i szkła.

Pełna lista przedmiotów, których nie wolno wysyłać w paczce 48 dostępna jest na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Alternatywą dla usług oferowanych przez Pocztę Polską jest strona allekurier.pl. Za jej pośrednictwem można zamówić kuriera z odbiorem paczki spod wskazanego adresu lub z punktu odbioru nawet o 70% taniej, bez konieczności zawierania umowy. Większość usług kurierskich oferowanych przez allekurier.pl pozwala na dostarczenie paczki w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto