Kurier Pocztex - przesyłki kurierem Pocztex do 70% taniej!

Przesyłki kurierskie stały się bardzo popularną formą przesyłania korespondencji i paczek. Są szybkie i wygodne, a rynek oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb.

Pocztex Poczty Polskiej

Kurier Pocztex to usługa kurierska realizowana przez Pocztę Polską. Jest to najszybsza usługa pocztowa tej firmy i świadczona jest w formie „od drzwi do drzwi” – kurier odbiera przesyłkę od nadawcy i doręcza ją odbiorcy. Przekazywać w ten sposób można nie tylko różnego typu towary, ale także np. dokumenty czy upominki. Usługa ta charakteryzuje się gwarantowanymi terminami doręczeń. Możliwe jest również śledzenie paczek Pocztex.

W zależności od wymaganego terminu doręczenia przesyłki, skorzystać można z różnych typów serwisów Kuriera. Do wyboru jest możliwość dostarczenia przesyłki już do 3 lub 4 godzin w dniu nadania (Kurier Miejski) – usługa ta świadczona jest dla poczty wysyłanej i odbieranej w granicach administracyjnych miasta lub do 40 km od nich. Kolejne możliwości to dostarczanie przesyłek w dniu nadania (Kurier Krajowy), następnego dnia (Ekspres 24) lub do dwóch dni od nadania (Kurier 48). Ponadto skorzystać można z doręczeń, które realizowane są na warunkach ustalanych indywidualnie (Kurier Bezpośredni). Usługa Kurier Pocztex realizowana jest na terenie kraju.

Warunkiem terminu dostarczenia jest nadanie paczki w określonych godzinach i dniach, zasadniczo usługa świadczona jest do godzin popołudniowych, od poniedziałku do piątku i z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wśród usług dodatkowych wykupić można także specjalne doręczenia, które realizowane są poza standardowymi terminami, np. w niedzielę i święto lub też na wskazaną godzinę. Ponadto wybrać można np. odbiór w punkcie albo sprawdzenie zawartości.

Zamawianie kuriera możliwe jest drogą telefoniczną lub elektroniczną za pomocą stosownego formularza. Ceny uzależnione są od rodzaju usługi, a zatem od terminu i dystansu doręczenia oraz ciężaru samej przesyłki (w większości serwisów przewiduje się dostarczanie przesyłek ważących do 50 kg, wyjątkiem jest Kurier Bezpośredni – tutaj przesyłka może ważyć do 100 kg). Zasadniczo ceny oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych, najdroższe przesyłki szacowane są na około 150 zł (Kurier Krajowy, przesyłka do 10 kg). Usługi dodatkowe są oczywiście dodatkowo płatne, a stawki mogą sięgać np. 20 lub 50% podstawowej opłaty.

Pocztex - wygodniej i taniej z Allekurier

Możliwość skorzystania z usług kurierskich różnych firm, w tym Poczty Polskiej, oferuje platforma AlleKurier. Pośredniczy ona w wysyłaniu przesyłek na terenie Polski oraz w większości krajów na świcie, a polega na łączeniu klientów nadających przesyłki z firmami świadczącymi tego typu usługi. AlleKurier współpracuje z największymi firmami kurierskimi krajowymi i międzynarodowymi.

W ofercie platformy znajduje się m.in. możliwość wyceny dostarczenia przesyłki i porównanie propozycji różnych firm ale też możliwość skorzystania z konkretnej usługi danej firmy. AlleKurier pozwala przy tym obniżyć koszt usługi kurierskiej nawet o 70%, co czyni ją bardziej atrakcyjną.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto