Pocztex śledzenie przesyłek 

Śledzenie przesyłek Pocztex

Każdy chciałby, aby zamówiona przesyłka dotarła do niego jak najszybciej. Nie trzeba jednak zastanawiać się nad tym, na jakim etapie jest proces doręczenia i czy nie wystąpiły przypadkiem jakieś niespodziewane komplikacje w transporcie. Wystarczy sprawdzić status i lokalizację paczki lub listu za pomocą trackingu. Korzystając z wysyłek kurierskich, można na każdym etapie od złożenia zlecenia obserwować, co się dzieje z przesyłką.

Pocztex śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć gdzie jest paczka?

Monitorowanie przesyłek pozwala na wyświetlanie ich bieżącego statusu. Staje się to możliwe z chwilą nadania paczki lub listu. Status mówiący o zarejestrowaniu danych przesyłki jest różnoznaczne z wygenerowaniem etykiety przewozowej, czyli z nadaniem numeru do śledzenia przesyłki.

Pomimo tego, że na tym etapie przesyłka nie została jeszcze przekazana kurierowi i nadal pozostaje u nadawcy. Odbiorca zostanie poinformowany już o potwierdzeniu zlecenia. Następnym statusem będzie Przesyłka odebrana przez kuriera. Kurier przywozi paczkę do oddziału firmy, co jest oznaczone statusem Paczka przyjęta w oddziale, skąd pozostaje już krótka droga do adresata. Po wyświetleniu się statusu Wydanie przesyłki do doręczeniu, można już oczekiwać na przyjazd kuriera tego samego dnia.

Przesyłka doręczona wskazuje na odebranie jej przez adresata. Jeśli jednak do tego nie dojdzie, to pojawi się status Zwrot przesyłki, co następuje po dwóch nieudanych próbach doręczeniach ze strony kuriera.

Pocztex śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Mając numer listu przewozowego przesyłki, można przejść do sprawdzenia jej statusu i lokalizacji, wchodząc na stronę internetową Poczty Polskiej https://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek/ lub korzystając z uniwersalnej wyszukiwarki na stronie Allekurier https://allekurier.pl/sledzenie. Po wpisaniu numeru wygenerowanego podczas nadawania przesyłki, uzyska się dostęp do wszystkich informacji. System automatycznie wyświetli, gdzie dokładnie znajduje się paczka na podstawie wprowadzonych statusów obsługi zlecenia.

Bardzo ważne jest to, wpisywanie numeru ciągiem, bez używania spacji i bez znaków specjalnych. Najprościej będzie po prostu skopiować numer wysyłany na maila przez przewoźnika. Jest on dostępny też w panelu klienta.

Śledzenie przesyłki Pocztex - dlaczego warto?

Śledzenie przesyłek Pocztex to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce monitorować na bieżąco, co dzieje się z jego paczką lub listem. Nie będzie trzeba dopytywać o to nieustannie nadawcy przesyłki. Znając numer listu przewozowego, można zrobić to we własnym zakresie i to o dowolnym momencie. zaletą trackingu jest stałe nadzorowanie przesyłki, jej statusu i lokalizacji.

Ułatwia to również reklamowanie przesyłek, gdy dojdzie o jej zaginięcia. Łatwiej jest również oszacować czas doręczenia paczki i dopasować grafik w taki sposób, aby nie było problemu z jej odebraniem.

Pozwala to na uchronienie się przed nieudaną próbą doręczenia i pozostawieniem awizo. Kolejną zaletą śledzenia statusu przesyłki jest możliwość zmiany adresu jej doręczenia.

Śledź przesyłki innych firm przewozowych

Śledzenie paczek Pocztex to nie jedyna opcja do wyboru, możliwe jest monitorowanie statusu i lokalizacji paczek/listów nadanych u innych przewoźników. Co więcej, wszystkie można sprawdzić w jednym miejscu. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w uniwersalną wyszukiwarkę udostępnioną na Allekurier.

Będzie to ogromna wygoda, bo nie trzeba wchodzić za każdym razem na stronę konkretnej firmy kurierskiej. Możliwe jest sprawdzenie dowolnej liczby przesyłek i to w każdym momencie. W polu wyszukiwania wpisuje się numer przesyłki z systemu wybranego przewoźnika, a cały proces monitorowania wygląda dosłownie tak samo. O śledzeniu przesyłek można byłoby pisać wiele, dlatego warto zgłębić ten temat, czytając poradniki dostępne na Allekurier.

Przydatne linki

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto