Jak nadać paczkę zwrotną do sklepu Botimo?

Botimo to polski producent obuwia ze skóry naturalnej działający zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Buty tej marki powstają ręcznie i w lokalnych manufakturach, zaś sam producent przykłada szczególną uwagę, aby wszystkie produkty były jak najlepszej jakości. Mimo tego może się czasem zdarzyć, że zamówione buty nie będą jednak w pełni spełniać Twoich oczekiwań. Na szczęście zwroty w Butimo to nic trudnego! Wystarczy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii dotyczących zwrotów w tym sklepie, które to przedstawiamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Jak się przygotować do zwrotu w Botimo?

Każdy klient sklepu internetowego Botimo otrzymuje termin 30 dni od na ewentualny zwrot nabytego towaru. Ten termin jest liczony od momentu, w którym przesyłka z zamówieniem trafiła w ręce klienta lub innej, upoważnionej do tego osoby trzeciej. Nie musisz informować sprzedawcy o chęci zwrotu. Wystarczy odesłać swoje produkty wraz z oświadczeniem o zwrocie przed upływem powyższego terminu.

Co umieścić w przesyłce ze zwrotem?

Aby zwrot zakupów do Botimo przebiegł prawidłowo, należy skorzystać ze wzoru formularza zwrotu i uzupełnić go wszystkimi potrzebnymi danymi oraz dołączyć go do przesyłki z odsyłanym towarem. Szablon formularza znajdziesz bez problemu w dwóch miejscach:

  • W swojej przesyłce wraz z zamówionym towarem,
  • Na stronie internetowej sklepu, skąd można go pobrać w formie pliku PDF, a następnie wydrukować.

W formularzu musisz podać m.in. swoje imię i nazwisko oraz adres, numer zamówienia i datę zakupu, jak i numer konta, na które sklep przeleje później należności za odesłane zakupy. Podawanie powodu zwrotu jest dobrowolne i nieobowiązkowe - Twój zwrot zostanie zaakceptowany również bez niego.

W jaki sposób nadać zwrot do Botimo?

Zwroty w Botimo można nadać w wybrany sposób, jednak pamiętaj koniecznie, że sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem ani do paczkomatów lub innych punktów odbioru. Jedynie paczki nadane na koszt klienta oraz bezpośrednio na adres sklepu zostaną przyjęte. Adres do zwortów w Botimo to: BOTIMO Sp. z o.o., Stanisław Dolny 312A, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska.

Sprzedawca zachęca do skorzystania z serwisu wygodnezwroty.pl do nadania swojej paczki. Jest to proces bardzo prosty i intuicyjny. Platforma ta pozwala Ci na wybranie jednej z dostępnych firm kurierskich i nadanie zwrotu wygodnie i szybko, korzystając do tego z wybranego punktu nadania. Możesz wybierać spośród tysięcy różnych punktów na terenie całej Polski, takich jak Paczkomaty InPost czy punkty handlowe, m.in. Auchan, Lewiatan, Delikatesy Centrum.

Co można kupić w Botimo?

Sklep internetowy Botimo oferuje buty w wielu różnych rodzajach, m.in. sneakersy, śniegowce, botki, kozaki oraz klapki. Dostępne są produkty zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz akcesoria, takie jak środki pielęgnacyjne czy wkładki do obuwia. Buty marki Botimo należące do starszych kolekcji można znaleźć w zakładce outlet i zakupić w znacznie obniżonej cenie.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto