Jak zamówić kuriera GEIS?

Jak zamówić kuriera GEIS? Dowiedz się tego z naszego filmiku lub przeczytaj poniższy artykuł! Jeżeli chcesz nadać przesyłkę za pomocą kuriera GEIS pierwszą czynnością jaką należy wykonać, aby móc zrobić to łatwo i szybko jest odwiedzenie platformy AlleKurier.pl. Wystarczy, że wejdziesz na nasz serwis, a my ułatwimy Ci wysyłkę, którą chcesz nadać za pomocą kuriera GEIS. To szybkie, łatwe i optymalne rozwiązanie, które zajmie Ci kilka minut.

Jak zamówić kuriera GEIS?

Na początku istotne jest, abyś dokonał wyceny swojej przesyłki kurierskiej. W odpowiednich miejscach formularza, podaj precyzyjne parametry swojej paczki. Najprościej będzie, jeśli najpierw ją zmierzysz i zapiszesz dane. Potrzebna będzie waga, szerokość, wysokość i długość paczki. Zadbaj o to, aby nie pomylić się we wpisywaniu któregoś z wymiarów. To bardzo ważne, bo podając dane, które nie będą zgadzały się z faktycznymi rozmiarami przesyłki, możesz zapłacić więcej. Gdy wszystkie potrzebne informacje będą już przez Ciebie uzupełnione kliknij “Wyceń przesyłkę" (zobaczysz wtedy ceny przesyłek).

Kurier Geis - jak zamówić?

Z podanych firm kurierskich, które zostaną Ci zaproponowane przez nasz serwis, wybierz tą opcję, która najbardziej Ci pasuje. Za pomocą przycisku „Wybieram” zatwierdzisz swoją decyzję i będziesz mógł przejść do dalszych etapów wypełniania formularza, w celu nadania przesyłki.

Geis kurier jak zamówić?

Kolejny krok to wpisanie danych nadawcy. Potrzebne jest imię, nazwisko, adres dla kuriera oraz adres e-mail i numer telefonu kontaktowego. Jeśli nie chcesz, aby kurier przyjechał odebrać paczkę, możesz samodzielnie zawieźć ją do punktu GEIS.

Teraz wpisz dane odbiorcy. Nie będzie potrzebny adres e-mai i numer telefonu, jednak pamiętaj, że to skraca czas dostarczania przesyłki.

AlleKurier radzi: Istnieje też opcja „Szybkiego wprowadzania”, którą AlleKurier przygotował, aby ułatwić proces wprowadzania danych odbiorcy lub nadawcy. Wystarczy, że wkleisz gotowe informacje w odpowiednie pole, a one zostaną przypisane do właściwych rubryk. Opcja “szybkie wprowadzanie danych" jest zatem przydatna dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić czas przy wprowadzaniu stosownych informacji.

Teraz konieczne będzie wybranie na kogo ma chcesz zarejestrować konto w naszym serwisie. Możesz to zrobić w oparciu o dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby. Jeżeli chcesz założyć konto na firmę, podaj koniecznie numer NIP.

Warto zapoznać się z listą przedmiotów, których nie można przewozić. Dzięki temu na przyszłość będziesz wiedział, której paczki nie możesz nadać za pomocą usługi kurierskiej GEIS.

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

W tym momencie musisz zadecydować czy Twoja paczka wpisuje się w definicję przesyłki standardowej czy też nie. Jeśli posiada one regularne kształty i jest opakowana w sztywny karton zapewne będzie zaliczała się do paczek standardowych. Pamiętaj też, że należy zapewnić właściwą ochronę transportowanym przedmiotom. W transporcie kurierskim Twoja przesyłka będzie sortowana za pomocą automatycznych sorterów, które narażą ją na wstrząsy.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami dodatkowymi, zwróć uwagę na dostępne propozycje. Zobacz jakie atrakcyjne opcje Ci się ukazały.

zamawianie kuriera gls

W jaki sposób zamówić kuriera Geis?

Absolutnie konieczne jest też dokładne zapoznanie się ze wszystkimi regulaminami. Niezbędne jest ich zaakceptowanie. Gdy posiadasz już wszystkie wymagane zgody, możesz nacisnąć przycisk “Wyślij zlecenie".

Zdecydowaną większość procesu zamawiania kuriera GEIS masz już za sobą. Teraz pozostaje Ci jedynie opłacenie wysyłki w najbardziej dogodny dla siebie sposób. Po naklejeniu wydrukowanego listu przewozowego na przesyłkę możesz czekać, aż kurier do Ciebie przyjedzie i odbierze zapakowaną przesyłkę. Postępując zgodnie z opisanymi przez nas krokami uda Ci się wysłać paczkę bez zbędnych problemów i niedogodności.

Teraz już wiesz jak zamówić kuriera Geis, ale jeśli potrzebujesz informacji o pozostałych kurierach, koniecznie sprawdź pozostałe poradniki

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto