Jak wysłać paczkę kurierem GEIS?

Jak wysłać paczkę kurierem GEIS dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej! Aby wysłać paczkę kurierem GEIS możesz skorzystać z naszego formularza, który czeka na Ciebie na stronie AlleKurier.pl. Wiedz, że na początku niezbędne jest dokonanie wyceny przesyłki. Kolejny krok to wybór odpowiedniego przewoźnika. Właśnie tutaj będziesz mógł zaznaczyć wysyłkę za pomocą kuriera GEIS. Gdy już znajdujesz się w serwisie AlleKurier.pl, konieczne jest, abyś wypełnił krótki formularz na naszej stronie. Uwierz nam, że jest to naprawdę niezbędna czynność, a plusem jest fakt, że nie powinna ona zająć Ci więcej niż 5 minut.

Jak nadać paczkę kurierem Geis?

Od czego należy zacząć? Przede wszystkim od dokładnego umieszczania wymiarów Twojej paczki w odpowiednich polach. Zmierzenie i zważenie powinno być wykonane z dużą precyzją, bo niedokładne wymiary paczki mogą generować pewne problemy. Korporacja kurierska może w takim przypadku naliczyć dodatkową opłatę. Jednak, gdy wprowadzisz rzeczywiste wymiary paczki do naszego formularza, nie musisz się o to martwić. Wpisz zatem wagę przesyłki, a także jej 3 najbardziej istotne wymiary: długość, szerokość i wysokość. Teraz kliknij „wyceń przesyłkę”.

wyceń przesyłkę geis

Geis jak nadać paczkę?

W tym momencie pokażą Ci się różne oferty firm kurierskich. Będą one różniły się między sobą. Zwróć uwagę, że każda z opcji posiada inną cenę. Do Ciebie należy wybór. Jeśli chcesz, aby Twoja paczka została wysłana za pomocą kuriera GEIS, naciśnij „Wybieram”.

wybierz przewoźnika

Geis jak wysłać paczkę?

Kolejny krok to uzupełnianie danych o nadawcy. Wpisz w rubryki imię i nazwisko, adres, gdzie ma zjawić się kurier w celu odbioru paczki, telefon kontaktowy i – również obowiązkowy – adres e-mail. Teraz wybierz datę i przedział godzinowy, kiedy ma przyjechać kurier. Gdy jednak bardzo Ci się spieszy i nie chcesz czekać na przyjazd osoby z korporacji kurierskiej GEIS, która odbierze Twoją paczkę – sam zawieź ją do punktu siedziby kuriera.

Nadawca - osoba nadająca paczkę kurierem geis

AlleKurier radzi: Za pomocą „Szybkiego wprowadzania” możesz wpisać komplet danych (lub wkleić je z innego, wcześniej przygotowanego dokumentu) bez konieczności pojedynczego przepisywania ich w odpowiednie pola.

formularz szybkiego wprowadzania danych do wysłania paczki kurierem geis

Tej opcji możesz użyć także przy wprowadzaniu danych odbiorcy. Jeśli wolisz, możesz to także zrobić krok po kroku i każdą z danych wpisać osobno. Nie zapomnij o imieniu i nazwisku, a także adresie dostarczenia przesyłki. Gdy chcesz ułatwić pracę kurierowi GEIS, podaj też adres e-mail i numer telefonu nadawcy. To w dużej mierze może wpłynąć na ułatwienie dostarczenia paczki.

Odbiorca - osoba odbierająca paczkę kurierem geis

Jeśli tę część formularza masz już za sobą, a tym samym podałeś wszystkie niezbędne dane w sposób prawidłowy, czas na utworzenie konta w serwisie AlleKurier. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać dane. Do wyboru masz informacje związane z nadawcą, odbiorcą, aczkolwiek jeśli chcesz – wprowadź tam dane innej osoby lub firmy (wraz z numerem NIP).

wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka kurierem geis

Opisanie przedmiotu wysyłki polega na wpisanie w odpowiednie pole przedmiotu, który chcesz nadać. Wiedz, że istnieje lista rzeczy, których nie wolno przewozić za pomocą kuriera.

jak wysłać paczkę kurierem geis

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Kolejny etap składania zamówienia jest związany z określeniem czy przesyłka jest standardowa. Do elementów niestandardowych przesyłek kurierskich obowiązują odpowiednie dopłaty zgodne z cennikiem przesyłek zamieszczonym na stronie.

Dobrze wiedzieć, że zgodnie z regulaminami firm kurierskich zabronione jest nadawanie niektórych towarów, dlatego warto, abyś się z nimi zapoznał.

Nie musisz skorzystać z usług dodatkowych, jednak dobrze byłoby, abyś zobaczył, jakie zostały Ci zaproponowane. Być może któraś z nich okaże się dla Ciebie odpowiednia.

Jak wysłać kurierem Geis paczkę?

Teraz musisz potwierdzić, że nie przesyłasz przedmiotów wyłączonych z przewozu. Następny krok to zaakceptowanie regulaminu i polityki prywatności oraz zaakceptowanie ewentualnych kosztów dodatkowych związanych z realizacją zlecenia. Wiedz, że to nadawca powinien wydrukować list przewozowy i nakleić go na przesyłce. Jest to absolutnie obowiązkowy element, bez którego nie nadasz paczki kurierem GEIS.

zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę geis

Ostatni krok to dokonanie płatności. Gdy to zrobisz, możesz oczekiwać kuriera zgodnie z podanym adresem odbioru paczki.

Chcesz dowiedzieć się jak wysłać przesyłkę innym kurierem? Stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne artykuły z tego cyklu! Zobacz je koniecznie, żeby dobrze i bezpiecznie wysłać swoją przesyłkę.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto