Jak wysłać paczkę kurierem DPD? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Jak wysłać paczkę kurierem DPD dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena paczki wysyłanej kurierem DPD

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług kuriera DPD i wysłaniem paczki, najlepiej jeżeli na samym początku odwiedzisz stronę AlleKurier.pl. Tam dzięki wypełnieniu krótkiego formularza, będziesz mógł szybko wysłać paczkę kurierem DPD. To naprawdę bardzo łatwe. Nawet osoba, która nie miała do czynienia nigdy wcześniej z zamawianiem kuriera, da sobie radę bez problemu. Pierwszym ważnym krokiem jest wycena przesyłki. Trzeba koniecznie podać bardzo dokładne dane dotyczące Twojej paczki. W tym celu najlepiej, abyś je wcześniej przygotował. Pamiętaj jednak, aby nie pomylić się w ich wpisywaniu, bo błędnie podane dane mogą skutkować naliczeniem dodatkowej opłaty przez kuriera DPD. Podaj zatem precyzyjnie wagę paczki, jej długość, a także szerokość wraz z wysokością. Dopiero po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych pól, możesz kliknąć na duży pomarańczowy przycisk „Wyceń przesyłkę”.


formularz wyceny paczki kurierem dpd

Wybierz kuriera DPD do wysyłki paczki

Teraz zobaczysz, jakie oferty firm kurierskich zostały Ci przedstawione. Będą podane wraz z cenami i czasem realizacji zlecenia. Twoim zadaniem jest wybór kuriera DPD, za pomocą którego chcesz wysłać swoją paczkę. Aby tego dokonać, zatwierdź opcję przyciskiem “wybieram".


paczka DPD Classic

Formularz nadania paczki

Dzięki temu będziesz mógł przejść do kolejnego etapu składania zamówienia na usługi kurierskie DPD. Teraz konieczne jest, abyś uzupełnił dane nadawcy, czyli osoby, która chce przesłać paczkę. W odpowiednie pola wpisz jej imię i nazwisko, adres, pod który przyjedzie kurier oraz adres e-mail i numer telefonu. Jeśli nie chcesz wpisywać wszystkich danych osobno, kliknij na „Szybkie wprowadzanie” i wklej potrzebny komplet danych. Zostaną one przyporządkowane do właściwych rubryk.


Nadawca - osoba nadająca paczkę kurierem dpd

Konieczne jest także, abyś określił kiedy kurier ma się zjawić, aby odebrać paczkę przygotowaną do wysłania z pomocą DPD. Określ najdogodniejszą dla Ciebie datę i przedział godzinowy. Zdarza się jednak, że ulega on zmianie.

AlleKurier radzi: Dla wszystkich osób, które nie mogą pozwolić sobie na oczekiwanie na kuriera DPD w wybranym miejscu, istnieje jeszcze jedna opcja. Paczkę można dostarczyć bezpośrednio do punktu przewoźnika.

Jedyne, co musisz zrobić w tym momencie to wypełnienie danych w sekcji “Odbiorca". Podaj dokładnie wymagane dane osoby oraz jej adres. To właśnie tam kurier DPD dostarczy Twoją paczkę. Adres e-mail i numer nie są oznaczone gwiazdką, a co za tym idzie nie są wymagane. Jednak warto je uzupełnić co ułatwi doręczenie przesyłki.


Odbiorca - osoba odbierająca paczkę kurierem dpd

Konieczne jest stworzenie konta w serwisie AlleKurier.pl. Pamiętaj, że dane do logowania, dokumenty przewozowe i faktury będą wysyłane na adres e-mail Twojego konta. Jeśli zakładasz konto na firmę podaj jej numer NIP. Jeśli natomiast wolisz założyć konto na dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby – również możesz to zrobisz.


wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka kurierem dpd

Opisz przedmiot swojej wysyłki. Obok napisu z gwiazdką znajduje się puste pole, gdzie należy wpisać co chcesz nadać za pomocą kuriera DPD.


różnice między paczką kurierem dpd standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Określ czy przesyłka ma standardowe opakowanie. Jeśli opakowana jest ona w sztywny karton, a nie samą folię – zapewne należeć będzie do opakowań standardowych. Pamiętaj, że aby lepiej określić do jakiej kategorii klasyfikuje się Twoja przesyłka możesz przeanalizować czy będzie ona bezproblemowa w transporcie dla firmy kurierskiej DPD. Wiedz, że każda z firm kurierskich ma inne obostrzenia odnośnie przesyłek niestandardowych. Jeśli jesteś zainteresowany jakie wytyczne posiada firma DPD, możesz znaleźć te dane na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Jeżeli chciałbyś się zapoznać z innymi możliwościami, zobacz jakie usługi dodatkowe zostały dla Ciebie przygotowane.

Opłata za zlecenie wysyłki paczki

Teraz kliknij i zaznacz pola oznaczone czerwoną gwiazdką, aby zaakceptować wszystkie wymagane zgody. Dopiero, gdy to zrobisz, będziesz mógł kliknąć i wysłać zlecenie.


zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę dpd

Ostatnimi krokami, jakie są konieczne jest opłacenie usługi i wydrukowanie listu przewozowego. Po naklejeniu go na przesyłkę, masz pewność, że wykonałeś wszystkie niezbędne czynności i możesz już swobodnie oczekiwać na przyjazd kuriera DPD.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami