Jak nadać paczkę kurierem DPD?

Zastanawiasz się, jak nadać paczkę DPD? Tutaj znajdziesz odpowiedź! Poprowadzimy Cię krok po kroku przez wysyłanie paczki kurierem DPD. Wszystko szybko i sprawnie za pośrednictwem Allekurier. Przejdziemy przez wszystkie istotne kroki, które obejmuje zlecenie przesyłki DPD. Z pewnością sobie z tym poradzisz! Nawet niedoświadczone osoby nie muszą martwić się, że będzie to trudne. Cała procedura trwa kilka minut, a wszystkie kroki są dokładnie opisane. DPD nadanie paczki to bułka z masłem!

DPD jak nadać paczkę?

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę allekurier.pl. Od razu ukaże nam się kalkulator wyceny, w którym zobaczysz koszt przesyłki. Od tego zaczyna się nadanie paczki. W odpowiednie okienka wpisujemy wymiary przesyłki, a także określamy, do jakiego kraju będzie nadana.

Już na poziomie uzupełniania danych w kalkulatorze bardzo ważne jest, aby je dokładnie sprawdzić. DPD wysłanie paczki z niepoprawnymi wymiarami może spowodować naliczenie dodatkowych opłat. Tak więc, aby tego uniknąć, zawsze dokładnie wpisuj wymiary. Dzięki temu nie tylko unikniesz dodatkowych opłat, ale też nie narazisz się na opóźnienia w wysłaniu paczki!

Jak nadać paczkę kurierem dpd?
dpd jak wysłać

Jak nadać paczkę kurierem DPD?

Gdy już sprawdzimy i uzupełnimy informacje w kalkulatorze, to zostaniemy przekierowani na kolejną stronę. Tam musimy wybrać, jak wysłać paczkę kurierem DPD? Czy kurier ma ją od nas odebrać, czy może sami nadamy ją w punkcie? Wysyłka obejmuje tylko odbiór z domu. Nie jest to jednak żadnym problemem, a wręcz ułatwieniem. Nie musimy nigdzie wychodzić, a kurier w wyznaczonym terminie zjawi się po odbiór paczki. Zwykle nadanie przesyłki DPD jest możliwe na drugi dzień od wezwania kuriera!

A jak wysłać paczkę innym kurierem? Jeśli zastanawiasz się nad tym, to koniecznie musisz sięgnąć po pozostałe poradniki od AlleKurier. W nich podpowiadamy o wysyłce paczek pozostałymi, znanymi firmami kurierskimi.

dpd jak nadać paczkę

Jak wysłać paczkę DPD z domu?

Tak więc wybieramy opcję zlecenia przesyłki kurierem DPD z domu. Zostaniemy przekierowani na kolejną stronę. Teraz musimy uzupełnić nasza dane oraz adresata. Jeśli mamy już konto na Allekurier, to pójdzie zdecydowanie szybciej! Nasza dane zostaną automatycznie uzupełnione! Możemy zapisywać także dane adresowe w książce, tyczy się to także odbiorców.

Po uzupełnieniu naszych danych przechodzimy do wybrania daty oraz godziny dla przyjazdu kuriera. Zwykle określa się przedział czasowy, w którym jest możliwe nadanie przesyłki DPD. Następnie przechodzimy do danych odbiorcy. Dużym ułatwieniem w tym, jak wysłać paczkę kurierem DPD jest możliwość intuicyjnego uzupełnienia okienek. Wystarczy kliknąć “Szybkie wprowadzanie”. W okienku, które się pojawi, wklej wszystkie potrzebne dane. System automatycznie uzupełni okienka formularza!

jak wysłać kurierem dpd

Jak przygotować i jak wysłać paczkę kurierem DPD?

Kolejny krok to ustalenie, jaką paczkę będziemy nadawać. Najpierw określamy, co zawiera paczka. Aby wysłać paczkę, wszystko musi być zgodne z regulaminem firmy kurierskiej. Następnie zaznaczamy, czy jest ona standardowa czy niestandardowa. Co to właściwie oznacza? DPD wysyłka standardowa to prostopadłościenne, kartonowe pudełko. Z kolei przesyłka niestandardowa obejmuje wszystkie odstępstwa od tej reguły. Dopuszczalne są strecze, przesyłki ze szkłem, nieporstopadłościene kształty itp.. Możesz sprawdzić dokładny opis i reguły przesyłek klikając “Dowiedz się więcej o przesyłkach niestandardowych”.

jak wysłać paczkę kurierem dpd

DPD jak nadać paczkę? Usługi dodatkowe

W kolejnych krokach można wybrać ewentualne usługi dodatkowe. Jest to między innymi zwrot dokumentów, przesyłka pobraniowa, czy też ubezpieczenie. Jeśli nie chcemy żadnej opcji dodatkowej, po prostu pomijamy ten etap. Na sam koniec należy zaakceptować obowiązkowe normy, czyli na przykład regulamin.

jak nadać paczkę kurierem dpd

Po kliknięciu “Wyślij zlecenie” musimy opłacić swoją przesyłkę. Następnie na nasz adres mailowy zostanie wysłany list przewozowy. Gdy nakleimy go na paczkę, to jest ona gotowa do nadanie. Pozostaje tylko czekać o wyznaczonej porze w ustalony dzień na przyjazd kuriera! Teraz już wiesz, jak nadać paczkę DPD. Nie jest to wcale nic trudnego, a Ty na pewno dasz sobie z tym radę. W razie czego czytaj dokładnie instrukcje. Większość z nich jest dostępna po najechaniu na ikonkę “?” przy danym okienku!

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto