Jak zamówić kuriera DPD | AlleKurier.pl

Jak zamówić kuriera DPD

min czytania

Jak zamówić kuriera DPD dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wyceń przesyłkę i zamów kuriera DPD

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać by móc zamówić kuriera DPD, jest dokonanie wyceny przesyłki. W tym celu w formularzu wyceny należy podać dokładne parametry przesyłki a zatem wagę oraz wszystkie trzy wymiary. To bardzo ważne, aby podać prawdziwe i dokładne parametry paczki, dzięki czemu uchronisz się przed dopłatą jaką Kurier DPD mógłby na Ciebie nałożyć w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

Gdy podałeś wagę i wymiary (a także dodatkowe informacje jeśli nadajesz przesyłkę za pobraniem lub chcesz ją ubezpieczyć) kliknij pomarańczowy przycisk “wyceń przesyłkę".

formularz zamawiania kuriera DPD

Z dostępnej listy ofert wybierz usługę DPD Classic i zatwierdź przyciskiem “wybieram".

zamów kuriera DPD Classic

W sekcji “Nadawca" wpisz wszystkie dane osoby, od której kurier ma odebrać przesyłkę. Musisz podać imię i nazwisko, dokładny adres pod który ma przyjechać kurier DPD a także adres e-mail i numer telefonu. Wybierz dzień oraz przedział godzin w których kurier przyjedzie po przesyłkę. Pamiętaj, że jest to termin orientacyjny i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od naszego serwisu. Możesz także samodzielnie dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy DPD.

Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę
AlleKurier radzi: jeśli nie możesz zbyt długo oczekiwać na przyjazd kuriera, zamów odbiór przesyłki z miejsca pracy (lub innego gdzie w wyznaczonych godzinach kurier może Cię zastać) lub dostarcz ją do punktu przewoźnika.

W sekcji “Odbiorca" podaj dane osoby oraz adres pod który ma zostać dostarczona przesyłka. Pomimo, iż adres e-mail i numer telefonu w tym przypadku nie są wymagane, warto je uzupełnić co ułatwi doręczenie przesyłki. Wiedz, że w obowiązku kuriera nie jest aby zadzwonił do odbiorcy przed przyjazdem, jednak wielu kurierów korzysta z tej możliwości co jest korzystne zarówno dla kuriera jak i odbiorcy.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki
AlleKurier radzi: jeśli dane nadawcy i/lub odbiorcy masz zapisane w formie tekstowej na komputerze możesz skorzystać z “szybkiego wprowadzania danych". Wystarczy nacisnąć przycisk “szybkie wprowadzanie" i wkleić dane osoby. Nasz system rozpozna i przypisze dane do właściwych pól formularza. Zwróć jednak uwagę, czy system nie popełnił błędu i w razie potrzeby skoryguj dane.
formularz szybkiego wprowadzania danych

Następnie wybierz na kogo ma zostać utworzone konto w naszym serwisie. Możesz wybrać między danymi nadawcy, odbiorcy lub wprowadzić dane innej osoby. Jeżeli konto ma zostać założone na firmę, warto już teraz uzupełnić numer NIP by otrzymać fakturę za zlecone przesyłki.

wybierz na jakie dane utworzyć konto

W sekcji "Opisz przedmiot wysyłki" wpisz co znajdzie się w paczce. Koniecznie zapoznaj się z listą przedmiotów wyłączonych z przewozu. Część przedmiotów jest dość oczywista, jak np. broń czy materiały wybuchowe, ale czy wiedziałeś że nie można przesyłać m.in. elementów karoserii samochodowej czy żywności?

W kolejnym kroku wybierz czy przesyłka zapakowana jest w opakowanie mieszczące się w definicji tak zwanej "paczki standardowej", czyli czy ma regularne kształty i będzie bezproblemowa w transporcie dla firmy kurierskiej DPD. Najlepiej jest zapoznać się z regulaminem kuriera DPD bezpośrednio na stronie przewoźnika.

różnice między przesyłką standardową a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

W sekcji usług dodatkowych możesz dodać usługę pobrania gotówki przez kuriera od odbiorcy przesyłki, ubezpieczenie czy zwrot dokumentów. Warto wiedzieć, że przesyłki nadawane przez firmę DPD są bezpłatnie ubezpieczone do kwoty 5 000 zł.

Aby zamówić kuriera DPD zapoznaj się z regulaminami i zaakceptuj wszystkie wymagane zgody i kliknij w przycisk “Wyślij zlecenie".

zatwiedź regulaminy i wyślij zlecenie

Na koniec zostaje już tylko opłacenie przesyłki, naklejenie listu przewozowego na przesyłkę i zaczekanie na kuriera w wyznaczonym terminie. A jeśli zastanawiasz się ile idzie kurier, informacje możesz znaleźć w trakcie wyboru kuriera. Zaraz obok ceny, podany jest szacunkowy czas doręczenia paczki przez danego przewoźnika.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami