DPD Pickup - Co to jest za usługa? Punkty Paczkowe

Większość firm kurierskich stara się wyjść na przeciw swoim klientom oferując szereg rozwiązań mających na celu znaczne uproszczenie nadawania i odbioru przesyłek różnego typu. Jednym z nich jest usługa DPD Pickup świadczona przez spółkę DPD Polska Sp. z o.o. - jedną z najbardziej znanych firm kurierskich w kraju. Rozwiązanie to ma wiele zalet, z którymi warto się zapoznać.

DPD Pickup - co warto wiedzieć?

DPD Pickup jest częścią międzynarodowego systemu DPD group liczącego w Europie ponad 27 tysięcy punktów. W Polsce działa już ponad 2300 placówek DPD Pickup usytuowanych w dogodnych lokalizacjach. W celu znalezienia punktu najbliższego miejscu swojego zamieszkania wystarczy skorzystać z wyszukiwarki punktów udostępnionej na stronie DPD. Po wybraniu konkretnego punktu otrzymuje się również informacje na jego temat dotyczące zakresu świadczonej usługi, godzin otwarcia czy możliwości parkingowych, a także trasy dojazdu.

punkt dpd pickup

Dzięki usłudze DPD Pickup każdy może nadać i odebrać przesyłkę w bardzo prosty sposób oraz w dogodnej lokalizacji - np. w drodze do pracy, domu, na zakupy. Przygotowywanie przesyłek do nadania odbywa się online, a odpowiednio zapakowaną przesyłkę z przyklejonym listem przewozowym trzeba nadać w wybranym przez siebie punkcie. Zaś po odbiór przesyłki trzeba się jedynie udać do określonego punktu w godzinach jego otwarcia. Ma się na to 7 dni od momentu kiedy przesyłka zostanie do owego punktu przyjęta. Oczywiście ma się możliwość śledzenia przesyłki kurierskiej na każdym jej etapie.

Warto również zaznaczyć, że do punktów DPD Pickup trafiają również przesyłki po dwóch nieudanych próbach doręczenia przez kuriera. Wówczas jej adresat ma 3 dni na jej odebranie.

Usługa DPD Pickup za pośrednictwem brokera usług kurierskich

Dzięki takiemu rozwiązaniu nadawanie i odbiór przesyłek kurierskich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wówczas za pomocą pośrednika - brokera usług kurierskich istnieje możliwość zamówienia kuriera i dostarczenia paczki do punktu DPD Pickup. Jednym z brokerów świadczących tego typu usługę jest na przykład Allekurier Sp. z o.o. Jest to jedna z najbardziej popularnych platform umożliwiających wysyłanie przesyłek kurierskich nie tylko na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej, ale także większości krajów na świecie, za pośrednictwem największych firm kurierskich.

DPD Pickup oferowana przez Allekurier staje się jeszcze bardziej wygodna, ponieważ istniej możliwość zamówienia kuriera po odbiór przesyłki z domu lub z miejsca pracy w dogodnych godzinach oraz dostarczenie jej do punktu DPD Pickup.

Zalety współpracy z brokerem Allekurier

Warto podkreślić, że usługa DPD Pickup to jedna z usług oferowanych przez brokera Allekurier. Za jego pośrednictwem można nie tylko zamówić dostarczenie przesyłki do punktu DPD Pickup, ale również wysłanie jej za pomocą tego przewoźnika wraz z szeregiem dodatkowych opcji jak, na przykład:

  • wysyłka za pobraniem - odebrania od odbiorcy gotówki przez kuriera;
  • zwrot dokumentów;
  • dodatkowe ubezpieczenie przesyłki.

Platforma Allekurier pośredniczy w transakcji gwarantując bezpieczeństwo i najwyższą jakość usługi. Takie rozwiązanie będzie generowało nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Podejmując z współpracę z firmami kurierskimi platforma Allekurier negocjuje ceny usług, co daje jej możliwość oferowania znacznie niższych cen od przewoźników. W związku z tym bez wychodzenia z domu można zamówić na Allekurier najbardziej korzystną dla siebie opcję wybranej firmy kurierskiej.

Do złożenia zamówienia na Allekurier wystarczy mieć jedynie dostęp do Internetu oraz drukarki by wydrukować niezbędny do nadania przesyłki numer listu przewozowego. Sposób składania zamówień na przesyłki kurierskie za pośrednictwem Allekurier jest niezwykle prosty i intuicyjny.

zalety współpracy z brokerem AlleKurier

Zaletą wysyłania razem z AlleKurier jest:

  • wygoda;
  • oszczędność czasu i pieniędzy;
  • minimum formalności;
  • brak zobowiązań i deklarowania miesięcznej liczby przesyłek;
  • bezpieczeństwo i gwarancja usługi. 

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto