Do której godziny jeździ kurier DPD, DHL, InPost, Pocztex?

Korzystanie z usług kuriera jest niezwykle wygodne, ponieważ nie wymaga odbierania paczki w żadnym punkcie czy paczkomacie– przesyłka zostanie dostarczona wprost na podany adres. Choć jest to chętnie wybierana forma dostawy, niekiedy pojawiają się wątpliwości, w jakich godzinach należy oczekiwać kuriera i czy oznacza to, że cały dzień trzeba spędzić w domu.

Jak wyglądają godziny pracy kurierów

Ogólnie rzecz biorąc godziny, w których można się spodziewać przesyłki uzależnione są od pory, w jakiej zostało złożone zamówienie, a także od miejsca docelowego. Niektóre firmy oferują możliwość ustalenia daty oraz odpowiedniego przedziału czasowego, w jakim kurier się zjawi.

W jakich godzinach jeździ kurier?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, do której godziny jeżdżą kurierzy. Standardowy czas pracy zaczyna się o 8, a kończy o 18, jednak niektóre firmy świadczą swoje usługi nawet do godziny 20. Większość przesyłek dostarczanych jest w godzinach popołudniowych ze względu na większą szansę na zastanie danej osoby w domu. 

Do której godziny jeździ kurier DPD, DHL, FedEx, InPost i Pocztex?

Godziny pracy uzależnione są przede wszystkim od firmy świadczącej usługi kurierskie. Przykładowo w DPD kurier pracuje od godziny 8 do 18 i dostarcza paczki w dni robocze w danym kraju. Podobnie jest w przypadku kurierów FedEx, którzy pracują w tych samych godzinach, jednak pozostają w stałym kontakcie z klientem, by zapewnić większa wygodę i sprawną realizację zamówienia. DHL umożliwia z kolei dostarczanie paczki w trzech różnych wariantach – w następnym dniu roboczym do południa, między 18 a 22 lub do końca dnia roboczego.

Kontakt z kurierem

Przy korzystaniu z usług kuriera bardzo ważna jest możliwość skontaktowania się z nim. Niektóre firmy powiadamiają klienta wiadomością SMS o planowanym czasie pojawienia się kuriera. Czasami zdarza się także, że kurier dzwoni do składającego zamówienie i informuje, w jakim czasie można oczekiwać dzwonka do drzwi. Dzięki temu nie trzeba mierzyć się z koniecznością spędzenia całego dnia w domu.

Jak znaleźć dobrego kuriera?

Ze względu na naprawdę duży wybór firm kurierskich na rynku często pojawia się problem w wybraniu najlepszego możliwego rozwiązania. Właśnie dlatego warto korzystać ze strony AlleKurier.pl, która oferuje możliwość porównania poszczególnych ofert i wybrania tej spełniającej wszystkie wymagania. Wystarczy podać wymiary i wagę przesyłki, kraj doręczenia, a potem kliknąć „wyceń” oraz wybrać odpowiedniego kuriera. Następnie można zaznaczyć optymalny przedział czasu, kiedy zjawi się kurier, opisać zawartość przesyłki oraz zaakceptować wymagane regulaminy i kliknąć „wyślij zlecenie”.

W jakich godzinach jeździ kurier? Użyteczny poradnik

Od której do której pracują kurierzy?

Podstawowe i najpopularniejsze godziny pracy kurierów to od godziny 8.00 do 18.00. Zanim jednak rozpoczną swą pracę, muszą zebrać ze sobą wszystkie zamówienia oraz ułożyć je w jak taki sposób, aby były w jak najbardziej idealnym schemacie do planu trasy. W rezultacie czego, otrzymanie paczki można oczekiwać nie wcześniej niż 9.00. Ustalona z góry trasa jest czynnikiem, którym kurierzy zwykle w danej lokalizacji znajdują się o stałej porze.

Do której pracuje kurier InPost w dni robocze?

Na stronie InPost jesteśmy w stanie dowiedzieć się, do której pracuje kurier InPost. Dzięki pracownikom rozwożącym przesyłki, gwarantowane jest otrzymanie jej w adresie podanym w formularzu lub w Paczkomacie InPost do godziny 10:00, 12:00, a nawet do 17:00. Paczki odbierane są od nadawców o dogodnej porze - od poniedziałku do piątku do godziny 17:00.

Gdy nasza przesyłka waży do 30 kg i posiada standardowe wymiary, dostarczona może zostać do godziny 10:00. Dzięki tym informacjom nie musisz już zastanawiać się, do której pracuje kurier InPost.

Do której godziny jeździ kurier InPost w weekendy?

Owszem, InPost pracuje w sobotę, ale dostarcza wówczas przesyłki JEDYNIE do paczkomatów. Jeśli chcesz otrzymać paczkę w sobotę lub niedzielę, musi ona zostać nadana najpóźniej w piątek lub sobotę do godziny 13:00. Paczki dowożone są do wszystkich paczkomatów w kraju nawet do godziny 18.00. InPost jest jedyną firma kurierską pracującą w niedzielę. Co prawda paczki nie są dostarczane bezpośrednio pod drzwi domu, natomiast do paczkomatów. Warto zauważyć że i tak jest to bardzo wygodnym i dobrym pomysłem na rozwiązanie sytuacji.

Do której pracuje kurier InPost?

Do której pracuje kurier DPD w dni robocze?

Wiele osób, czekając na paczkę, zastanawia się, do której pracuje kurier DPD. Odpowiadając na to pytanie, pracownicy rozwożący paczki w firmie DPD pracują w dni robocze w godzinach 8.00-18.00. Ponadto w kilku miastach w Polsce istnieje możliwość wybrania podczas zamawiania towaru dokładnej godziny, na którą chcemy, aby odbyła się dostawa.

Wygodnym rozwiązaniem jest również śledzenie naszej przesyłki, dzięki tej możliwości jesteśmy w stanie mniej więcej określić datę oraz godzinę jej dostarczenia. Jeśli posiadamy więcej pytań na temat naszej przesyłki, możemy skontaktować się z infolinią DPD (tel. +48 22 577 55 55 lub 801 400 373) i tą drogą ustalić przybliżony czas przyjazdu kuriera.

Do której godziny jeździ kurier DPD w soboty?

W weekendy czas pracy tego przewoźnika jest krótszy niż w dni robocze. A więc, do której godziny jeździ kurier DPD w weekendy? Paczki na terenie kraju dostarczane są w soboty do godziny 14.00. Niestety w niedziele jak i w ustawowo wolnych dniach nie kursuje żaden kurier DPD. 

Do której pracuje kurier DHL w dni robocze?

Punkty obsługi klienta DHL czynne są w dni robocze od 8.00 do 18.00, natomiast dostarczający przesyłki kurierzy pracują w kilku wariantach czasowych. Pierwszy przedział to do godzin przedpołudniowych, kolejny między 18.00 i 22.00, a także do samego końca dnia roboczego. A więc do której pracuje kurier DHL? Praktycznie o każdej porze dnia aż do późnego wieczora. Natomiast jeżeli kurier nie zastanie odbiorcy w domu, zostawi awizo. Zaś przesyłkę będzie można odebrać następnego dnia roboczego w punkcie DHL Parcel.

Do której godziny jeździ kurier DHL w weekend?

Kurierzy DHL - podobnie jak konkurencyjni przewoźnicy - również pracują w weekend. Zwykle pracują oni w systemie poniedziałek-piątek, ale ze względu na duże zapotrzebowanie na takie usługi, przesyłki rozwożone są także w soboty. W przypadku, które została ona nadana maksymalnie do czwartku, paczkę otrzymasz w sobotę. Oczywiste jest że będzie to wyłącznie do godziny 13:00 i towarzyszącą temu dodatkową opłatą za taką usługę, czyli doręczenie w weekend.

Do której pracuje kurier Poczty Polskiej w dni robocze?

Na wielu forach internetowych użytkownicy pytają, do której pracuje kurier Poczty Polskiej. Pracownicy firmy Pocztex dostarczają swoje paczki w dni robocze w godzinach 8.30-17.30. Próba pierwszego doręczenia następuje po wysyłce informacji e-mailem do odbiorcy. Informacja zawarta w wiadomości to sygnał, że paczka została wysłana z magazynu. Znajdzie się tam również numer listu przewozowego, dzięki któremu będziemy w stanie śledzić status naszej przesyłki.

Do której godziny jeździ kurier Poczty Polskiej w weekendy?

Gdy zajrzymy na główną stronę Pocztex, będziemy wiedzieli do której godziny jeździ kurier Poczty Polskiej w weekendy. Jasno wynika, iż jeśli chcesz, aby Twoja przesyłka została dostarczona w sobotę, musisz nadać ją najpóźniej w czwartek do godziny 15.00. Opcja z dostarczeniem paczki w soboty jest dodatkowo płatna.

Do której pracuje kurier UPS w tygodniu?

Od dziś nie będziesz zastanawiać się, do której pracuje kurier UPS w tygodniu. Jaki to zakres? Kurierzy pracujący w UPS wykonują swoją pracę w godzinach od 9.00 do 19.00. Aby uzgodnić z odbiorcą przybliżoną godzinę dostawy, często spotykanym sposobem jest wysłanie powiadomienia pocztą elektroniczną lub poprzez SMS. Taką opcję można wybrać w momencie składania zamówienia. Monitorować drogę paczki można także w module śledzenia przesyłki.

Do której godziny jeździ kurier GLS?

Podczas składania zamówienia poznajemy przewidywany czas doręczenia przesyłki. Całą drogę paczki jesteśmy w stanie śledzić w panelu dostępnym na stronie internetowej GLS. Aby dowiedzieć się, gdzie jest paczka, wystarczy wpisać numer listu przewozowego.  Kurier GLS rozwozi paczki do godziny 17.00 w dni robocze. Zazwyczaj na terenie kraju przesyłki są doręczane już następnego dnia po nadaniu.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto