Do której godziny jeździ kurier DPD, DHL, InPost, Pocztex?


Korzystanie z usług kuriera jest niezwykle wygodne, ponieważ nie wymaga odbierania paczki w żadnym punkcie czy paczkomacie– przesyłka zostanie dostarczona wprost na podany adres. Choć jest to chętnie wybierana forma dostawy, niekiedy pojawiają się wątpliwości, w jakich godzinach należy oczekiwać kuriera i czy oznacza to, że cały dzień trzeba spędzić w domu.

Jak wyglądają godziny pracy kurierów

Ogólnie rzecz biorąc godziny, w których można się spodziewać przesyłki uzależnione są od pory, w jakiej zostało złożone zamówienie, a także od miejsca docelowego. Niektóre firmy oferują możliwość ustalenia daty oraz odpowiedniego przedziału czasowego, w jakim kurier się zjawi.

W jakich godzinach jeździ kurier?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, do której godziny jeżdżą kurierzy. Standardowy czas pracy zaczyna się o 8, a kończy o 18, jednak niektóre firmy świadczą swoje usługi nawet do godziny 20. Większość przesyłek dostarczanych jest w godzinach popołudniowych ze względu na większą szansę na zastanie danej osoby w domu. 

Do której godziny jeździ kurier DPD, DHL, FedEx, InPost i Pocztex?

Godziny pracy uzależnione są przede wszystkim od firmy świadczącej usługi kurierskie. Przykładowo w DPD kurier pracuje od godziny 8 do 18 i dostarcza paczki w dni robocze w danym kraju. Podobnie jest w przypadku kurierów FedEx, którzy pracują w tych samych godzinach, jednak pozostają w stałym kontakcie z klientem, by zapewnić większa wygodę i sprawną realizację zamówienia. DHL umożliwia z kolei dostarczanie paczki w trzech różnych wariantach – w następnym dniu roboczym do południa, między 18 a 22 lub do końca dnia roboczego.

Kontakt z kurierem

Przy korzystaniu z usług kuriera bardzo ważna jest możliwość skontaktowania się z nim. Niektóre firmy powiadamiają klienta wiadomością SMS o planowanym czasie pojawienia się kuriera. Czasami zdarza się także, że kurier dzwoni do składającego zamówienie i informuje, w jakim czasie można oczekiwać dzwonka do drzwi. Dzięki temu nie trzeba mierzyć się z koniecznością spędzenia całego dnia w domu.

Jak znaleźć dobrego kuriera?

Ze względu na naprawdę duży wybór firm kurierskich na rynku często pojawia się problem w wybraniu najlepszego możliwego rozwiązania. Właśnie dlatego warto korzystać ze strony AlleKurier.pl, która oferuje możliwość porównania poszczególnych ofert i wybrania tej spełniającej wszystkie wymagania. Wystarczy podać wymiary i wagę przesyłki, kraj doręczenia, a potem kliknąć „wyceń” oraz wybrać odpowiedniego kuriera. Następnie można zaznaczyć optymalny przedział czasu, kiedy zjawi się kurier, opisać zawartość przesyłki oraz zaakceptować wymagane regulaminy i kliknąć „wyślij zlecenie”.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.