Jak zamówić kuriera do domu?

Jak zamówić kuriera? To bardzo proste - dzięki serwisowi AlleKurier.pl zamówisz kuriera w jednej chwili i niezwykle sprawnie. Nie wymagamy umów ani deklarowania miesięcznej liczby wysyłek. Nadaj paczkę wygodnie i komfortowo, tak jak tego potrzebujesz!

Nasze przesyłki kurierskie bez umowy to rewelacyjna oferta dostępna dla każdego bez zobowiązań (zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych i dużych przedsiębiorców). AlleKurier współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dlatego możesz zamówić kuriera z jednej renomowanych firm kurierskich. A w razie jakichkolwiek problemów służymy Ci pomocą. Zapraszamy również do działu z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz samouczka Jak wysłać paczkę kurierem. Wtedy z pewnością wszystko stanie się jasne, a Ty będziesz wysyłać paczki bez żadnych problemów!

Jak szybko zamówić kuriera do domu?

Czasy, kiedy wszyscy chodzili na pocztę wysłać swoje paczki już minęły bezpowrotnie. Coraz częściej korzystamy z rozwiązań mniej czasochłonnych i nie wymagających dużego zaangażowania (stanie przez godzinę w kolejce potrafi troszkę utrudnić życie). Jeśli więc chodzi o przesyłki, najbardziej popularne jest obecnie zamówienie kuriera do domu. Przede wszystkim dlatego, że jest to opcja łatwo dostępna (Internet ma w domu prawie każdy), a dodatkowo bardzo wygodna. Tylko kilka kliknięć dzieli nas od tego, żeby nadać paczkę, nic więc dziwnego, że jest to nasz główny wybór i korzystamy z takich usług.

Przez jaką stronę można zamówić kuriera po odbiór paczki?

Zlecenie kuriera możemy załatwić bezpośrednio na stronie danego przewoźnika lub poprzez brokera usług kurierskich. AlleKurier to właśnie tego typu platforma. Dzięki stronie można “dorwać” wszystkich najpopularniejszych kurierów, którzy działają na terenie Polski i za granicą. Co ważne, allekurier.pl umożliwia wysyłanie paczek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jeśli więc chcesz wysłać przesyłkę do Anglii, paczki do USA lub paczki do Niemiec, to nadasz je bez żadnego problemu! Takie rozwiązanie jest też dużo bardziej opłacalne, a dodatkowo możemy łatwo porównać, który kurier ma lepszy cennik, na konkretny rodzaj przesyłki. Zanim więc nadasz paczkę, sprawdź co się najbardziej opłaca!

Na stronie AlleKurier możesz zamówić przewoźnika DPD, UPS, DHL, GLS, DPD, InPost, Orlen Paczka czy Fedex. Dodatkowo za naszym pośrednictwem można tanio nadać przesyłkę paletową, jeśli interesuje Cię wysyłanie paczek o większych gabarytach. Wybrany przewoźnik przyjedzie w określonym w zamówieniu terminie i odbierze paczkę z miejsca podanego w formularzu. Usługi od drzwi do drzwi? Wybierz AlleKurier!

kurier zamówienie

Kurier do domu - jak przygotować swoją przesyłkę?

Przede wszystkim, musisz mieć przygotowaną paczkę do wysyłki! Koniecznie zapakuj to, co chcesz nadać zanim zlecisz wysyłkę kurierem z domu. Dlaczego? Kurier może pojawić się u Ciebie nawet tego samego dnia po złożeniu zamówienia lub w dniu kolejnym, dlatego warto mieć z głowy pakowanie paczki już wcześniej i jedynie wręczyć ją potem, gdy zapuka on do drzwi. Musisz również wydrukować list przewozowy i dobrze zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniem. W tym celu na pewno należy się uzbroić w folię bąbelkową, trwałe pudełko i mocną taśmę do jego zaklejenia! Zanim przewoźnik odbierze paczkę, upewnij się także czy dane odbiorcy są prawidłowo naniesione. W końcu nie chcemy, by zawieruszyła się gdzieś po drodze!

Pamiętaj, że to na nadawcy spoczywa obowiązek prawidłowego zapakowania przesyłki kurierskiej. Zgodnie z regulaminem firm kurierskich każda przesyłka musi być opakowana w sposób umożliwiający bezpieczny transport i doręczenie. Niewłaściwe opakowanie przesyłki, niezależnie od przyjęcia przesyłki do przewozu przez firmę kurierską może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania. Przez to, może zostać nam także doliczona dodatkowa opłata za przesyłkę.

wysyłka kurierem z domu

Jak zaadresować paczkę, którą zamierzasz wysłać zamówionym kurierem?

Aby zaadresować paczkę należy umieścić na niej list przewozowy. Wystarczy wypełnić formularz dostawy na stronie AlleKurier.pl - podać dane nadawcy i odbiorcy, a list przewozowy wygeneruje się automatycznie. Następnie wydrukuj go i umieść na paczce. Możesz to zrobić za pomocą koperty foliowej, taśmy bezbarwnej lub zwykłego kleju. Nie ma potrzeby dodatkowego opisywania przesyłki. Wydrukowany list przewozowy, który otrzymasz od AlleKurier zawiera wszelkie niezbędne dane adresowe aby nadać paczkę.

Zanim jednak przykleisz list przewozowy, sprawdź czy na pewno nie ma na nim błędów. Źle wprowadzony adres lub nazwisko odbiorcy, może wprowadzić sporo zamieszania!

jak zamówić kuriera

Jak zamówić kuriera w AlleKurier?

Podczas składania zlecenia, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się wszystkim punktom znajdującym się w formularzu, by nie pominąć czegoś potrzebnego. W przypadku danych nadawcy wszystkie pola są niezbędne. Dla danych odbiorcy konieczne jest podanie nazwy klienta (imię i nazwisko lub nazwa firmy) oraz dokładnego adresu, pod który ma trafić wysłana paczka.

przesyłki zamawianie kuriera

Potrzebny jest również numer telefonu do odbiorcy, ze względu na możliwość kontaktu przewoźnika z odbiorcą w przypadku wystąpienia komplikacji. Jest to duże ułatwienie i w razie czego kurier będzie mógł zadzwonić z informacją o doręczeniu przesyłki do osoby docelowej. Istotny jest on zwłaszcza w przypadku przesyłek zagranicznych. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli przesyłka ma zostać doręczona do innego kraju, numer telefonu odbiorcy powinien być numerem lokalnym (uwzględniający kod wyjściowy konkretnego Państwa. W Polsce jest to kod +48). Tylko wtedy kurier będzie mógł skontaktować się z odbiorcą przesyłki zagranicznej.

AlleKurier wystawia faktury VAT za opłacone przesyłki w cyklach miesięcznych. Są one wysyłane na podany adres e-mail pierwszego dnia każdego miesiąca wraz ze zestawieniem zrealizowanych przesyłek. W przypadku przesyłek eksportowych oraz importowych (usługa przesyłka ekspresowa i AlleKurier Import), faktury wystawiane są każdorazowo po zrealizowanej przesyłce. Platforma świadczy usługi wyłącznie na zasadach przedpłaty. Nie ma możliwości rozliczania przesyłek kurierskich z odroczonym terminem zapłaty.

Kiedy zamówiony kurier przyjedzie po przesyłkę?

Po złożeniu zlecenia na przesyłkę kurierską należy ją opłacić (dostępna możliwość szybkiej wpłaty online z większości banków w Polsce). Po otrzymaniu opłaty za przesyłkę przewoźnik dostaje sygnał, że pod wskazanym adresem czeka nadawca z przesyłką. Podczas wypełniania formularza, mamy możliwość wybrania szacunkowego dnia odbioru przesyłki oraz przedziału godzinowego. Warto ją zaznaczyć, by wiedzieć, kiedy kurier pojawi się po odbiór paczki. Rzeczywista data realizacji zlecenia może jednak czasami różnić się od tej, zaznaczonej w formularzu.

kurier do domu jak zamówić

Jak i dlaczego warto zamówić kuriera do domu?

Przede wszystkim dlatego, że to opcja bardzo wygodna. Nie ma co ukrywać. Nie musimy wychodzić na pocztę ani do punktu nadania. Nie ma też potrzeby, żeby załatwiać tę sprawę przez telefon. Wszystko można zrobić przez stronę internetową. Zamówienie kuriera do domu pozwoli nam również na zaoszczędzenie naprawdę sporo czasu. Dzięki temu nie musimy odrywać się od swoich codziennych zajęć, bo jedyne co musimy zrobić, to otworzyć drzwi kurierowi!

A jeśli potrzebujemy wysłać coś, co troszkę sobie waży, to tym bardziej warto skorzystać z kuriera, który przyjedzie do domu po odbiór. Unikniemy w ten sposób dźwigania ciężkich przedmiotów, co mogłoby się odbić na naszym zdrowiu. I wcale nie musimy wstydzić się tego, że chcemy sobie uprościć życie. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to korzystajmy z wszystkich udogodnień!

kurier do domu - dlaczego warto

Jak zamówić kuriera krok po kroku?

Nadanie przesyłki to bardzo prosta sprawa, nie wymagająca od nas ogromnego zaangażowania. Można tego dokonać w zasadzie błyskawicznie, co jest zasługą intuicyjnego formularza, znajdującego się na platformie AlleKurier.pl. Dostajesz jasne informacje, co i gdzie należy wpisać, dlatego sprawnie przebrniesz przez wszystkie rubryczki! A teraz, zobacz jak krok po kroku wygląda nadanie paczki kurierskiej w AlleKurier!

  1. Wejdź na stronę AlleKurier.pl
  2. Wybierz zakładkę zamów kuriera
  3. Podaj parametry: wagę i wymiary swojej paczki, a także miejsce doręczenia wysyłki
  4. Kliknij -> wyceń przesyłkę
  5. Wybierz ofertę od najbardziej atrakcyjnego kuriera (zobacz nasz cennik przesyłek)
  6. Uzupełnij formularz
  7. Zobacz czy masz zaznaczoną opcję “chcę by kurier przyjechał po przesyłkę”
  8. Kliknij -> wyślij zlecenie
  9. Opłać swoją paczkę
  10. Gotowe! Możesz już czekać na kuriera, który przyjedzie do domu po paczkę!

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto