Jak zamówić kuriera? | AlleKurier.pl

Jak zamówić kuriera?

min czytania

Jak zamówić kuriera? To bardzo proste - dzięki serwisowi AlleKurier.pl zamówisz kuriera w jednej chwili. Nie wymagamy umów ani deklarowania miesięcznej liczby wysyłek. Ba! Nawet nie musisz się rejestrować, aby wysłać przesyłkę. Nie musisz nigdzie wydzwaniać - wszystko odbywa się przez Internet a Ty dostajesz potwierdzenie e-mailem o przyjęciu zlecenia.

Nasze przesyłki kurierskie bez umowy to rewelacyjna oferta dostępna dla każdego bez zobowiązań. AlleKurier współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dlatego możesz zamówić kuriera z jednej renomowanych firm (np. DHL, DPD lub UPS). Wszystko odbywa się przez stronę internetową i jest bajecznie proste. W razie problemów służymy pomocą. Zapraszamy również do działu z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz samouczka Jak wysłać paczkę kurierem.

Na naszej stronie możesz zamówić kuriera DPD jak również innych firm kurierskich tj. UPS, DHL, K-EX. Obsługujemy przesyłki kurierskie krajowe i międzynarodowe. Dodatkowo za naszym pośrednictwem można tanio nadać przesyłkę paletową. Zamówienie transportu następuje przez prosty formularz internetowy. Jego wypełnienie nie trwa dłużej niż kilka chwil, a na koniec wystarczy opłacić zlecenie szybkim przelewem. Kurier przyjedzie w wybranym w zamówieniu terminie i odbierzez paczke z miejsca podanego w formularzu.

W jakich godzinach kurier odbierze przesyłkę?

Uwaga - ikonaPo złożeniu zlecenia na przesyłkę kurierską należy je opłacić (możliwość szybkiej wpłaty z większości banków w Polsce) - wtedy kurier otrzymuje sygnał, że pod wskazanym adresem czeka nadawca z przesyłką. Zamawiając kuriera rano lub w godzinach południowych kurier może odebrać przesyłkę jeszcze tego samego dnia. Możliwe godziny odbioru zostaną wyświetlone po wybraniu oferty.

Jak zapakować paczkę?

Uwaga - ikonaPamiętaj, że zanim zamówisz kuriera po przesyłkę należy ją odpowiednio zapakować. W zależności od wysyłanego przedmiotu użyj mocnych kartonów, folii bąbelkowej i wypełniaczy (np. starych gazet, elementów styropianowych). Pamiętaj, że to na nadawcy spoczywa obowiązek prawidłowego zapakowania przesyłki. Zgodnie z regulaminem firm kurierskich każda przesyłka musi być opakowana w sposób umożliwiający bezpieczny transport i doręczenie. Niewłaściwe opakowanie przesyłki, niezależnie od przyjęcia przesyłki do przewozu przez firmę kurierską może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

Jakie przesyłki obsługuje AlleKurier?

Obsługujemy przesyłki krajowe (paczkowe i paletowe) oraz paczki zagraniczne. Możemy zaproponować nadawcom niskie ceny na paczki do Niemiec, paczki do USA oraz na paczki Polska Anglia. Wystarczy zarejestrować konto, wypełnić prosty formularz i rozpocząć nadawanie tanich przesyłek.

Co jest potrzebne aby wysłać przesyłkę kurierską?

Do wysłania przesyłki niezbędna jest drukarka, na której nadawca musi wydrukować dokumenty przewozowe. Przed nadaniem przesyłki nadawca zobowiązany jest dokonać płatności za usługę.

Jak zaadresować paczkę?

Aby zaadresować paczkę należy umieścić na niej list przewozowy. Wystarczy wypełnić formularz dostawy na stronie AlleKurier.pl - podać dane nadawcy i odbiorcy, a list przewozowy wygeneruje się automatycznie. Następnie wydrukuj go i umieść na paczce. Gotowe! Twoja przesyłka jest zaadresowana! Wydrukowany list przewozowy który otrzymasz od AlleKurier zawiera wszelkie niezbędne dane adresowe. Musisz go tylko wydrukować i przykleić do przesyłki. Możesz to zrobić za pomocą koperty foliowej, taśmy bezbarwnej lub zwykłego kleju. Nie ma potrzeby dodatkowego opisywania przesyłki.

Które pola podczas składania zlecenia na kuriera muszę wypełnić?

W przypadku danych nadawcy wszystkie pola są niezbędne. Dla danych odbiorcy konieczne jest podanie nazwy klienta (imię i nazwisko lub nazwa firmy) oraz dokładnego adresu. Telefon i e-mail w przypadku odbiorcy nie są wymagany na liście przewozowym, jednak ułatwiają kurierowi doręczenie przesyłki.

Czy telefon do odbiorcy przesyłki jest wymagany?

Podanie telefonu kontaktowego nie jest wymagane ale zalecamy jego udostępnienie, ze względu na możliwość kontaktu kuriera doręczającego z odbiorcą w przypadku wystąpienia komplikacji.

Jaka drukarka jest wymagana dla drukowania listów przewozowych?

Dokumenty przewozowe powinny być drukowane w dobrej jakości ze względu na kody kreskowe na nich się znajdujące (skanowanie w sortowni). Zalecamy wykorzystanie drukarki laserowej lub atramentowej z wysoką jakością wydruku. Dowiedz się więcej na temat drukowania dokumentów przewozowych.

Kiedy otrzymam fakturę VAT za przesyłkę?

AlleKurier wystawia faktury VAT za opłacone przesyłki w cyklach miesięcznych. Są one wysyłane na podany adres e-mail pierwszego dnia każdego miesiąca wraz ze zestawieniem zrealizowanych przesyłek. W przypadku przesyłek eksportowych oraz importowych (usługa Przesyłka ekspresowa i AlleKurier Import), faktury wystawiane są każdorazowo po zrealizowanej przesyłce. Platforma świadczy usługi wyłącznie na zasadach przedpłaty. Nie ma możliwości rozliczania przesyłek z odroczonym terminem zapłaty.

Sprawdź jak zamówić konretnego kuriera

Jak zamówić kuriera DHL? Jak zamówić kuriera DPD? Jak zamówić kuriera Geis? Jak zamówić kuriera K-EX? Jak zamówić kuriera UPS?
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami