Jak zamówić kuriera? | AlleKurier.pl

Jak zamówić kuriera?

min czytania

Jak zamówić kuriera? To bardzo proste - dzięki serwisowi AlleKurier.pl zamówisz kuriera w jednej chwili i niezwykle sprawnie. Nie wymagamy umów ani deklarowania miesięcznej liczby wysyłek. Ba! Nawet nie musisz się rejestrować, aby wysłać przesyłkę. Nie musisz nigdzie wydzwaniać - wszystko odbywa się przez Internet, a Ty dostajesz potwierdzenie e-mailem o przyjęciu zlecenia. Nadaj paczkę wygodnie i komfortowo, tak jak tego potrzebujesz!

Nasze przesyłki kurierskie bez umowy to rewelacyjna oferta dostępna dla każdego bez zobowiązań (zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych i dużych przedsiębiorców). AlleKurier współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dlatego możesz zamówić kuriera z jednej renomowanych firm (np. DHL, DPD lub UPS). Wszystko odbywa się przez stronę internetową i jest bajecznie proste. W razie problemów służymy pomocą. Zapraszamy również do działu z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz samouczka Jak wysłać paczkę kurierem. Wtedy z pewnością wszystko stanie się jasne, a Ty będziesz wysyłać paczki bez żadnych problemów!

Na naszej stronie możesz zamówić kuriera DPD jak również innych firm kurierskich tj. UPS, DHL, K-EX. Obsługujemy przesyłki kurierskie krajowe i międzynarodowe. Dodatkowo za naszym pośrednictwem można tanio nadać przesyłkę paletową, jeśli interesuje Cię wysyłanie paczek o większych gabarytach. Zamówienie transportu następuje przez prosty formularz internetowy. Jego wypełnienie nie trwa dłużej niż kilka chwil, a na koniec wystarczy opłacić zlecenie szybkim przelewem. Kurier przyjedzie w wybranym w zamówieniu terminie i odbierze paczkę z miejsca podanego w formularzu. Usługa od drzwi do drzwi!

W jakich godzinach kurier odbierze przesyłkę?

Uwaga - ikonaPo złożeniu zlecenia na przesyłkę kurierską należy ją opłacić (dostępna możliwość szybkiej wpłaty z większości banków w Polsce) - wtedy kurier otrzymuje sygnał, że pod wskazanym adresem czeka nadawca z przesyłką. Zamawiając kuriera rano lub w godzinach południowych kurier może odebrać przesyłkę jeszcze tego samego dnia. Możliwe godziny odbioru zostaną wyświetlone po wybraniu oferty, dlatego warto to sprawdzić po złożeniu zlecenia.

Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Uwaga - ikonaPamiętaj, że zanim zamówisz kuriera po przesyłkę należy ją odpowiednio zapakować. Jak zapakować paczkę do wysyłki? W zależności od wysyłanego przedmiotu użyj mocnych kartonów, folii bąbelkowej i wypełniaczy (np. starych gazet, elementów styropianowych). Pamiętaj, że to na nadawcy spoczywa obowiązek prawidłowego zapakowania przesyłki. Zgodnie z regulaminem firm kurierskich każda przesyłka musi być opakowana w sposób umożliwiający bezpieczny transport i doręczenie. Niewłaściwe opakowanie przesyłki, niezależnie od przyjęcia przesyłki do przewozu przez firmę kurierską może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania. Przez to, może zostać nam także doliczona dodatkowa opłata za przesyłkę. Warto więc mieć to na uwadze!

Gdzie najtaniej zamówić kuriera? - sprawdź jakie przesyłki obsługuje AlleKurier!

Zastanawiasz się gdzie najtaniej zamówić kuriera? AlleKurier to najlepsze miejsce do wysyłania paczek! Obsługujemy przesyłki krajowe (paczkowe i paletowe) oraz paczki zagraniczne do wielu zakątków świata (nawet tych niestandardowych). Możemy zaproponować nadawcom niskie ceny na paczki do Niemiec, paczki do USA oraz na paczki Polska Anglia - najbardziej popularnych krajów pod kątem wysyłanych paczek. Jak zamówić kuriera w AlleKurier.pl? Wystarczy zarejestrować konto, wypełnić prosty formularz i rozpocząć nadawanie tanich przesyłek. Bardzo szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie!

Co jest potrzebne aby wysłać przesyłkę kurierską?

Jeśli chcemy, by nasza przesyłka poszła "w świat", musimy spełnić kilka koniecznych warunków. Co należy zrobić? Do wysłania przesyłki niezbędna jest drukarka, na której nadawca musi wydrukować dokumenty przewozowe. Przed nadaniem przesyłki nadawca zobowiązany jest także do dokonania płatności za wybraną usługę. Ile będzie kosztować Twoja przesyłka? Sprawdź to w cenniku, zanim złożysz zamówienie!

Jak zaadresować paczkę, którą chcesz wysłać zamówionym kurierem?

Aby zaadresować paczkę należy umieścić na niej list przewozowy. Wystarczy wypełnić formularz dostawy na stronie AlleKurier.pl - podać dane nadawcy i odbiorcy, a list przewozowy wygeneruje się automatycznie. Następnie wydrukuj go i umieść na paczce. Gotowe! Twoja przesyłka jest zaadresowana! Wydrukowany list przewozowy który otrzymasz od AlleKurier zawiera wszelkie niezbędne dane adresowe. Musisz go tylko wydrukować i przykleić do przesyłki. Możesz to zrobić za pomocą koperty foliowej, taśmy bezbarwnej lub zwykłego kleju. Nie ma potrzeby dodatkowego opisywania przesyłki. Zanim jednak przykleisz list przewozowy, sprawdź czy na pewno nie ma na nim błędów. Źle wprowadzony adres lub nazwisko odbiorcy, może wprowadzić sporo zamieszania!

Które pola podczas składania zlecenia na kuriera musisz wypełnić?

Podczas składania zlecenia, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się wszystkim punktom znajdującym się w formularzu, by nie ominąć czegoś potrzebnego. W przypadku danych nadawcy wszystkie pola są niezbędne. Dla danych odbiorcy konieczne jest podanie nazwy klienta (imię i nazwisko lub nazwa firmy) oraz dokładnego adresu, pod który ma trafić wysłana paczka. Telefon i e-mail w przypadku odbiorcy nie są wymagany na liście przewozowym, jednak ułatwiają kurierowi doręczenie przesyłki w odpowiednie ręce.

Czy telefon do odbiorcy przesyłki jest wymagany?

Podanie telefonu kontaktowego do odbiorcy nie jest wymagane, aczkolwiek zdecydowaniezalecamy jego udostępnienie, ze względu na możliwość kontaktu kuriera doręczającego z odbiorcą w przypadku wystąpienia komplikacji. Jest to duże ułatwienie i w razie czego kurier będzie mógł zadzwonić z informacją o doręczeniu przesyłki do osoby docelowej. Z pewnością warto więc ten numer umieścić w formularzu podczas składania zamówienia na kuriera.

Jaka drukarka jest wymagana dla drukowania listów przewozowych?

Oczywiście nie będziemy tutaj wskazywać konkretnego modelu drukarki, bo jest wiele świetnych urządzeń do drukowania, ale na pewno trzeba mieć na uwadze to, że dokumenty przewozowe powinny być drukowane w dobrej jakości. Dlaczego? Głównie ze względu na kody kreskowe, które się na nich znajdują (skanowanie w sortowni). Zalecamy wykorzystanie drukarki laserowej lub atramentowej z wysoką jakością wydruku. Wtedy wszystkie niezbędne dokumenty będą wyglądać prawidłowo i ułatwią podróż wysłanej paczki pod wskazany adres. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zobacz artykuł o drukowaniu dokumentów przewozowych!

Kiedy otrzymam fakturę VAT za przesyłkę?

AlleKurier wystawia faktury VAT za opłacone przesyłki w cyklach miesięcznych. Są one wysyłane na podany adres e-mail pierwszego dnia każdego miesiąca wraz ze zestawieniem zrealizowanych przesyłek. W przypadku przesyłek eksportowych oraz importowych (usługa Przesyłka ekspresowa i AlleKurier Import), faktury wystawiane są każdorazowo po zrealizowanej przesyłce. Platforma świadczy usługi wyłącznie na zasadach przedpłaty. Nie ma możliwości rozliczania przesyłek z odroczonym terminem zapłaty.

Jak zamówić konretnego kuriera? - sprawdź poradniki!

Potrzebujesz sprecyzowanych informacji o tym, jak zamówić kuriera? Nie ma problemu! Przygotowaliśmy szereg poradników, w których znajdziesz konkrety, jeśli chodzi o zamawianie najpopularniejszych w Polsce przewoźników przesyłek. Masz swoją ulubioną firmę kurierską, z której zawsze korzystasz? Zobacz, jak łatwo wysłać paczkę za pośrednictwem AlleKurier.pl! P.S w dodatku w atrakcyjnych cenach!

Jak zamówić kuriera DHL? Jak zamówić kuriera DPD? Jak zamówić kuriera Geis? Jak zamówić kuriera K-EX? Jak zamówić kuriera UPS?

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami