• AlleKurier
  • Blog
  • Czym różnią się między sobą poszczególne firmy przewozowe?

Czym różnią się między sobą poszczególne firmy przewozowe?

Przesyłki kurierskie to aktualnie najbardziej popularna metoda doręczania paczek. Dotyczy to zarówno przesyłek krajowych, jak i zagranicznych. Wiele renomowanych firm kurierskich obecnych na rynku polskim zdążyło już tak udoskonalić oferowane przez siebie usługi, że powszechne dawniej paczki pocztowe przestały już niemal całkiem być atrakcyjne dla nadawców i odbiorców. Zamówienie kuriera jest łatwe i nie zabiera zbyt dużo czasu. Wiele firm przewozowych umożliwia też swoim klientom wygodne nadania online albo wysyła po nadane paczki kurierów, byśmy jako nadawcy odczuli jeszcze większy komfort w różnych sytuacjach życiowych. Przesyłki kurierskie są dodatkowo bezpieczne, szybkie i tanie. W obliczu tak obfitej ilości przewoźników, którzy zachęcają nas do swoich usług, warto mieć dobrą orientację w ofercie i możliwościach poszczególnych firm kurierskich. Czym się różnią i co szczególnego oferują firmy przewozowe działające na terenie naszego kraju?

Firmy przewozowe – liderzy, którzy nie zawodzą od lat

Z pewnością większość z nas słyszała przynajmniej raz o takich firmach kurierskich jak DPD, DHL, InPost, UPS, FedEx czy GLS. Ich duża rozpoznawalność i dobra sława wynika między innymi z ich ogromnego doświadczenia na rynku polskim, a i w wielu przypadkach również zagranicznym. DPD i DHL jako dostawcy paczek krajowych rywalizują ze sobą już od bardzo dawna, ale i InPost nie zostaje w tej rywalizacji w tyle – olbrzymiejąca sieć paczkomatów i coraz bogatszy wachlarz nowoczesnych usług doskonale tego dowodzą. DPD to przy okazji nie tylko specjalista w doręczaniu przesyłek krajowych.

Dzięki doskonale wypracowanej przez DPD strukturze logistycznej kurierom DPD można śmiało powierzyć różnego typu paczki zagraniczne, nawet te, które mają dotrzeć do najdalszego czy najbardziej egzotycznego zakątka globu. Podobnie rzecz się ma z DHL, UPS czy FedEx – wszyscy Ci giganci w dziedzinie transportu i logistyki działają w ponad 200 krajach na całym świecie. Geis Parcel czy GLS obejmują swoim działaniem nieco mniejszy obszar, ale za to kuszą wieloma innymi swoimi atutami. GLS – atrakcyjnym czasem doręczeń i wysoką jakością obsługi, a Geis całkiem dużą liczbą ciekawych, wyspecjalizowanych usług takich jak transport kontenerowy czy drobnicowy.

InPost to z kolei lider w obszarze transportu i logistyki krajowych paczek, który kusi i przystępną ceną i łatwą dostępnością swoich bardzo profesjonalnych i skrojonych z myślą o wygodzie klienta usług. Ostatnio coraz większą sympatią zainteresowanych nadaniem paczki cieszą się też Pocztex, Geis czy Paczka w Ruchu.

Wszystkie te firmy przewozowe, mimo pewnych różnic, łączy jednak jedno – doświadczenie, które sprawia, że chętnie je wybieramy i z pewnością możemy ich fachowości i rzetelności zaufać.

firmy kurierskie

Popularni kurierzy – którą firmę wybrać?

Nie ma na to pytanie jednej idealnej odpowiedzi, ponieważ każda z wymienionych powyżej firm oferujących swoje usługi w Polsce, ma swoje własne, unikatowe walory. Najwięcej zaś zależy od rodzaju paczki, którą chcemy nadać, naszych oczekiwań i priorytetów. Przesyłki zagraniczne najlepiej jest powierzyć DPD, DHL, UPS czy FedEx, ale jeśli nie będzie to zwykła paczka międzynarodowa, ale np. przesyłka paletowa potrzebny będzie nam Geis.

Którą firmę kurierską wybrać?

Warto również wiedzieć, że zagraniczne paczki o większej masie (nawet do ok. 30 kg) szybko dostarczyć mogą do krajów europejskich m.in. DPD czy GLS, ale gdy przesyłka kurierska ma trafić na odległy kontynent, do Azji, Afryki czy Ameryk, przyda się pomoc FedEx. Gdy interesuje Cię krajowa paczka, ale nie chcesz skazywać odbiorcy na nerwowe wyczekiwanie w domu na kuriera, najlepszymi wyborami będą zapewne paczkomat InPost lub Paczka w Ruchu.

firmy przewozowe

Z pewnością dla wielu z nas istotny jest również koszt zamówienia kuriera, a cena paczki obok czasu doręczenia przesyłki i sposobu jej dostarczenia i nadania ma decydujące znaczenie przy wyborze firmy kurierskiej. I tu mamy dla wszystkich doskonałą wiadomość – nasz serwis nie tylko pozwala nadawać paczki nawet 70% taniej niż bezpośrednio w firmach kurierskich, ale też umożliwia błyskawiczne porównanie cen i warunków oferowanych przez najlepsze firmy przewozowe z kraju i ze świata, które działają na terenie Polski.

Chcesz tanio i wygodnie zamówić dobrego kuriera? Zrób to z nami online i zaoszczędź czas, pieniądze i uniknij niepotrzebnego stresu.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto